click here to find out more clara et sarah se partagent quatre bites. 3gp hindi halia hill special handjob.
Close

Biznesowe metry rozchodzą się na pniu

W tym roku podaż nowej powierzchni biurowej w Trójmieście ma wynieść ponad 41 000 m2. Blisko połowę tej przestrzeni (18 000 m2) zapewni Olivia Gate – otwierany we wrześniu pierwszy z budynków Olivia Business Centre.

 

Jeszcze dwa lata temu w Trójmieście stało dwa razy więcej pustych biur, niż było chętnych do wynajęcia. Dzisiaj jest zdecydowanie inaczej.

Z perspektywy dewelopera komercyjnego mogę powiedzieć, że biznes w Trójmieście dynamicznie się rozwija – mówi Maciej Kotarski,  przedstawiciel inwestora Olivia Business Centre.  – Świadczy o tym tempo wynajmu powierzchni w inwestycji oraz lokalny rodowód większości najemców, m.in. spółek Grupy Energa – dodaje Kotarski.

Rynek biur nie nadąża

Inwestycje w rynek nieruchomości komercyjnych wykazywały się w ostatnich latach dużymi wahaniami, głównie za sprawą wciąż niepewnej sytuacji gospodarczej. Początki światowego kryzysu 2008-09, zbiegły się z oddaniem wielu budynków. Rynek się schłodził. Inwestorzy musieli czekać prawie dwa lata na zmianę tendencji. Tegoroczna podaż powierzchni biznesowej w Trójmieście zwiększy się o blisko 1/7. To jednak wciąż zdecydowanie za mało.

Zdaniem analityków nieco lepiej będzie dopiero w drugiej połowie 2012 roku – wtedy planowanych jest kilka większych otwarć.

Nadal brakuje powierzchni komercyjnej, ale takiej, która odpowiada dzisiejszym potrzebom biznesu, jest nowoczesna i prestiżowa, a zarazem nie zaburza rachunku ekonomicznego najemcy. Przewidujemy ciągły wzrost popytu, a tym samym zainteresowanie kolejnymi etapami oddawanych do użytku budynków Olivia Business Centre – tłumaczy Maciej Kotarski.

Najemcy nie czekają

Najemcy konkurują w poszukiwaniu nowoczesnych biur. Podpisują umowy na długo przed oddaniem budynku do użytku. Jak się okazuje nowoczesne centra biurowe są w polu zainteresowania zarówno dużych korporacji, jak i nieco mniejszych graczy, poszukujących sprzyjających warunków do prowadzenia i rozwoju biznesu. Prawie połowę powierzchni Olivia Gate, wynajęły spółki z grupy Energa, w tym Energa Obrót. Firma doradcza w zakresie nowoczesnych technologii, Sii Sp. z o.o. – ponad 1200 mkw. Od 500 do 800 m.kw. zajęły Gdańska Fundacja Menedżerów, firma konsultingowo – inżynierska AOS Sp. z o.o. (Grupa BIG INVEST) oraz inne firmy wysokich technologii. Dla przyszłych najemców przygotowano prawie 400 miejsc parkingowych w podziemiach oraz kilkaset wokół posesji. Na parterach mają powstać m.in. banki, sklepy, restauracje, kantyna i wiele innych usług, ułatwiających życie ludziom pracującym w budynku. Ogromnym zainteresowaniem cieszę się już powierzchnie kolejnego z budynku – Olivia Point, którego budowa dopiero się rozpoczyna.

Informacje dodatkowe:
Olivia Business Centre to jedno z największych w północnej Polsce, wielofunkcyjne centrum biznesowe, z dominującą funkcją biurową, zlokalizowane w centrum aglomeracji trójmiejskiej, tuż obok Hali Olivia. Umiejscowione jest ono przy Al. Grunwaldzkiej – głównej arterii aglomeracji, łączącej Gdańsk, Sopot i Gdynię, nieopodal rozrastającego się kampusu uniwersyteckiego. Pierwszy budynek centrum, wraz z kolejnymi – Olivia Point i Olivia Tower – utworzy wewnętrzny plac z dużą fontanną, ławeczkami i starannie zaplanowaną zielenią. Ma to być przestrzeń odpoczynku, zarówno dla pracowników, jak i mieszkańców Gdańska. Docelowo, na terenie o powierzchni 3,5 ha powstanie 120 tys. mkw. powierzchni użytkowej (w tym 12 tys. mkw. powierzchni handlowo-usługowej), z dwupoziomowym parkingiem podziemnym. Najniższy budynek będzie miał 7 kondygnacji, a najwyższy 14. Budynki będą klasy A, z klimatyzacją z indywidualnym sterowaniem temperaturą.

Inwestycja będzie realizowana etapami:
Projekt Olivia Business Centre w dniu 29 marca 2010 roku otrzymał prawomocne pozwolenie na budowę pierwszego budynku – Olivia Gate. W lipcu 2010 roku rozpoczęła się budowa budynku, natomiast jej ukończenie planowane jest na wrzesień 2011 roku. Budujący się kompleks Olivia Business Centre należy do znanego z Wirtualnej Polski biznesmena Macieja Grabskiego, gdańszczanina od pokoleń. Za budowę i komercjalizację odpowiedzialna jest lokalna firma deweloperska TPS.

Biznesowe metry rozchodzą się na pniu – artykuł do pobrania

big tits group