click here to find out more clara et sarah se partagent quatre bites. 3gp hindi halia hill special handjob.
Close

Koniec kawałów o policjantach

O około 30% wzrosła skuteczność działań straży miejskich, które wdrożyły elektroniczny system wspomagania – wynika z danych firmy Sprint.

 

Strażnicy miejscy i policjanci to już nie ci sami ludzie, znani z dawnych dowcipów. Dzisiaj bez obaw korzystają z najnowszej technologii, która zwiększa  skuteczność i wydajność pracy. Nie sprawia im ona kłopotu i nie przeszkadza. Nie zawahają się jej użyć, dbając o nasze bezpieczeństwo.

Technologia dotarła pod strzechy

Lista elektronicznych narzędzi wykorzystywanych przez straż miejską i policję jest imponująca: książka zgłoszeń dyżurnego, ewidencja bloczków mandatowych, statystyki mandatowe, dyslokacja strażników, formularze zdarzeń i interwencji, karta pracy strażnika, ewidencja sprawców zdarzeń. Ilość spraw wspomaganych przez technologię jest ogromna, a czas jaki pozwala zaoszczędzić – bardzo istotny. W dodatku jeszcze kilka lat temu na takie udogodnienia mogły sobie pozwolić tylko duże jednostki z pokaźnym budżetem. Teraz technologia „dotarła pod strzechy”, nawet do małych miasteczek.

Straż miejska zyskała nowoczesne narzędzia, dostosowane w pełni do zadań, które wykonywane są na co dzień, jak również do obowiązujących przepisów prawa. Funkcjonalność systemu zapewnia wspomaganie działań straży zarówno w bezpośrednich działaniach operacyjnych, jak i ewidencji oraz przetwarzaniu dokumentów – mówi Robert d’Aystetten – kierownik zespołu projektowego z firmy Sprint S. A., która opracowała system Dart on-line dla małych straży miejskich.

System współpracuje z wieloma zewnętrznymi źródłami informacji i bazami danych. Pozwala na szybkie generowanie raportów i podsumowań pracy strażników.

 

Wsparcie zza biurka

Dzisiaj możliwe jest już wspomaganie łączności i wizualizacja pozycji patroli na mapach cyfrowych. Umożliwia to efektywne zarządzanie działaniami straży miejskiej. W przypadku niebezpiecznej sytuacji dyżurny może po prostu skierować najbliższy lub najmniej obciążony zadaniami patrol. Monitoruje równocześnie jego pozycję oraz koordynuje jego zadania w dynamicznie zmieniającej się sytuacji. Takie udogodnienia pozwalają na szerokie wsparcie działania, a tym samym na poprawienie efektywności operacyjnej straży miejskiej. Podobny system – ePosterunek wspiera w całym kraju działania policji.

 

Od Gdańska po Tarnobrzeg

Podobne  systemy działają już w Olsztynie (jako pierwszy w 2004 roku), w Gdańsku, Lublinie, Białymstoku, Gdyni, ale też w Ostródzie, Gryfinie, Świętochłowicach, Tarnobrzegu. Lista miast, które ustawiają się na starcie wyścigu po technologię jest długa. Sprzyja temu dostępność kosztowa takich rozwiązań i krótki czas implementacji – nawet 1 miesiąc przy mniejszych jednostkach.

Według danych zgromadzonych przez nas wdrożenie systemu pozwoliło podnieść skuteczność podejmowanych działań – zarówno operacyjnych jak i przetwarzania dokumentów – średnio o około 30%. Technologia w czytelny i szybki sposób dostarcza wymaganych informacji w oparciu o bazy danych.  Modułowa budowa takich rozwiązań pozwala też wdrażać je etapami i rozbudowywać w przyszłości – dodaje  Robert d’Aystetten ze Sprint S.A.

 

Bezpieczni i skuteczni

Systemy wsparcia nie tylko zwiększają sprawność i szybkość działania. Poprawiają także bezpieczeństwo pracujących i wymuszają wyższe standardy. Potwierdzają to prawdziwe sytuacje. Strażnik, który został zaatakowany w lesie miejskim przez kłusowników, dzięki technologii otrzymał szybkie wsparcie. Z drugiej strony patrol, który przypadkowo ochlapał przechodnia, został zidentyfikowany i dostał reprymendę.

Współdziałanie różnych służb w systemie pozwalało uniknąć również wielu dewastacji i rozbojów, bo pracownicy monitoringu błyskawicznie kierowali patrol straży miejskiej lub policji na miejsce zdarzenia. Wandale czy chuligani byli zaskoczeni szybką i skuteczną interwencją służb.

Najnowsza technologia w służbie policji i straży miejskiej:

  • System DART – elektroniczne wspomaganie procesów (straż miejska)
  •  nowoczesne systemy monitoringu wizyjnego (straż miejska)
  •  tablety i notebooki w służbie policji
  • aplikacja ePosterunek – elektroniczne dokumentowanie czynności (policja).

 

Koniec kawałów o policjantach – artykuł do pobrania

big tits group