click here to find out more clara et sarah se partagent quatre bites. 3gp hindi halia hill special handjob.
Close

Racjonalny portfel Polaka

W kryzysie szukamy oszczędności. Dobry sposób, to sprawdzanie cen w wielu sklepach. Tym bardziej, że teraz można to robić bez wychodzenia z domu, używając tzw. porównywarek internetowych.

Porównaj zanim kupisz

Sklepy internetowe zdobywają coraz więcej klientów. Ich oferta jest nadzwyczaj bogata i to bywa problemem. Przeciętny klient nie jest w stanie porównać nie tylko cen, ale i typów poszukiwanych przez siebie towarów. Jest ich po prostu za dużo. Dlatego wielką popularnością cieszą się tzw. porównywarki internetowe, które za pomocą jednego kliknięcia umożliwiają znalezienie najtańszej oferty w gąszczu sklepów. Strony, takie jak ceneo.pl, skapiec.pl, nokaut.pl, pozwalają oszczędzić kilka, czy nawet kilkanaście tysięcy złotych w kilka minut. Jak? Pokazują gdzie jest najtaniej. Ile można zaoszczędzić? Zdaniem specjalistów, mądre zakupy to redukcja kosztów nawet o 30-ci, czasem 40-ci procent wyjściowej ceny.

Można chodzić od sklepu, do sklepu, czy od ubezpieczyciela, do ubezpieczyciela i starać się porównać kupowane produkty czy usługi – mówi Marek Haupa z multitu.pl, internetowej multiagencji ubezpieczeniowej. – Pytanie, czy za poświęcony w ten sposób czas, nie zapłacimy więcej, niż za wydreptane „oszczędności”. W dobie Internetu lepiej korzystać z technologicznych rozwiązań, bo są po prostu najskuteczniejsze.

 

Łatwiej produkt niż usługę

O tym, że na zakupach w sieci można sporo zaoszczędzić, nie trzeba pewnie przekonywać nikogo, kto chociaż raz z tej formy skorzystał. Na jednej z porównywarek cena tego samego telewizora (40 cali, full HD) ma rozpiętość cenową od 3072 PLN do 4187 PLN! Różnice potrafią być bardzo duże, a biorąc pod uwagę fakt, iż tradycyjne sklepy są zazwyczaj droższe, na zakupach w Internecie możemy sporo oszczędzić. Dysproporcje cenowe dotyczyć mogą wszystkich produktów i usług, nawet kredytów i ubezpieczeń. Miesięczna rata kredytu hipotecznego, przy założeniu tych samych parametrów, w zależności od banku potrafi różnić się nawet o kilkaset złotych, ale tutaj niestety Internet nie zapewni wszystkiego. O wiele łatwiej jest znaleźć dobrą porównywarkę towarów, niż usług.

To zrozumiałe. Towary mają swoje specyfikacje, parametry. Z usługami, np. kredytami, lokatami czy polisami ubezpieczeniowymi jest już trudniej. Ich porównanie, to prawdziwa sztuka – mówi Marek Haupa.

Podobnie jest z produktami bankowymi, gdzie samo porównywanie nie tyle jest kluczem do oszczędzania, co raczej synonimem wygody. Zdaniem fachowców i w przypadku decyzji o kredycie warto przejrzeć to, co proponowane jest Internecie.

Trzeba tylko pamiętać, że kredyt przez Internet nie zawsze jest lepszym rozwiązaniem od przyjścia do tradycyjnej placówki. Oprócz pomocy i doradztwa, które klient uzyskuje, a które może go naprowadzić na korzystniejsze rozwiązanie, są też promocje dostępne wyłącznie w placówkach banków i instytucji finansowych – komentuje Jakub Augustynowicz, doradca Aspiro.

Niektóre banki ofertują też zaciąganie kredytu przez Internet, jednak w tym przypadku sporo jest jeszcze ograniczeń. Klient posiadający np. kredyt hipoteczny w jakimkolwiek banku, a starający się o kredyt gotówkowy przez Internet, często nie może zaznaczyć tej promocji. Gdyby przyszedł do placówki, doradca zaproponowałby mu kredyt tańszy nawet o kilka punktów procentowych. Kredyt to poważniejsza decyzja niż zakup książki czy sweterka, gdyż spłaca się go przez długi czas. Jeśli nie czujemy się ekspertami finansowymi lepiej porozmawiać z żywą, a nie wirtualną osobą i nie podejmować decyzji pochopnie, zwłaszcza, że w sferze finansów Internet nie dostarcza nam jeszcze pełnej wiedzy i możliwości.

 

Bezpieczeństwo wcale nie wirtualne

Nieco inaczej wygląda wirtualny świat ubezpieczeń. Tutaj od niedawna przez Internet zamówić możemy pełen zakres produktów. Dostęp do wiedzy i możliwość zweryfikowania wszelkich dostępnych na rynku ofert zapewniają platformy analogiczne do porównywarek cenowych. Dzięki nim mit przywiązania na całe życie do jednego, „sprawdzonego” ubezpieczyciela staje się coraz bardziej nieaktualny. Internet daje ludziom możliwość dokonywania coraz bardziej świadomych, optymalnych pod kątem dopasowania oferty i ceny wyborów.

Korzystając z wyszukiwarki ubezpieczeń, możemy nie tylko znaleźć najlepsze na rynku oferty ubezpieczeniowe uznanych, solidnych marek, porównać ich zawartość i precyzyjnie wyliczone ceny, ale także kupić wybrany przez siebie pakiet w 100% on-line. Wszystko to dzieje się w jednym, bezpiecznym miejscu, przez Internet. Później – także on-line – możemy zarządzać swoimi polisami, odnawiać ubezpieczenia, dokupywać inne – wszystko na „klik” komentuje Marek Haupa z multitu.pl, internetowej multiagencji ubezpieczeniowej.

Produkty ubezpieczeniowe dostępne na tego typu platformach niczym nie różnią się od bezpośrednich ofert ubezpieczycieli, zapewniają jednak możliwość uszycia garnituru na miarę, po ówczesnym pełnym przeglądzie dostępnych materiałów i fasonów, oszczędzając nam sporo cennego czasu.

 

Racjonalny portfel Polaka – artykuł do pobrania

big tits group