click here to find out more clara et sarah se partagent quatre bites. 3gp hindi halia hill special handjob.
Close

Olivia Point i Olivia Tower z kamieniem węgielnym

W środę, 28 marca o godz. 13.00, odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budynki Olivia Point i Olivia Tower. Są to kolejne biurowce powstającego w Gdańsku centrum biznesowego Olivia Business Centre. W nowych budynkach dostpnych będzie 9,6 i 14,2 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej.

Kamień węgielny

Zgodnie ze zwyczajem przygotowana została tuba (kapsuła czasu), w którą włożony został akt erekcyjny, wydanie gazet z danego dnia, a także obowiązujące obecnie monety. Zamkniętą kapsułę czasu włożono do betonowego pojemnika o długości ok. 100 cm. (kamienia węgielnego) i ręcznie, przy pomocy kielni zamurowano. Całość została następnie przymocowana pasami do dźwigu budowlanego, który z miejsca uroczystości podał go przez plac budowy do właściwego miejsca wmurowania. Kamień umieszczony został w narożniku pod parkingiem podziemnym, pod budynkiem Olivia Tower. Obecnie budowane jest 2 piętro obu budynków, które do 6 kondygnacji połączone są obszernym łącznikiem.

Budowa drugiego biurowca w Oliwie jest naturalnym skutkiem sukcesu, jakim jest pierwszy budynek wybudowany w Olivia Business Centre. Praktycznie cała powierzchnia pierwszego biurowca została już zagospodarowana przez wynajmujących, a zainteresowanie naszą inwestycją ze strony firm poszukujących powierzchni biurowych jest cały czas duże. Mamy już deklaracje wynajmu powierzchni w dopiero powstającym budynku. Nasze miasto okazuje się być bardzo ciekawym miejscem do prowadzenia biznesu, pojawiają się nowi inwestorzy. Takie przedsięwzięcia jak budowa biurowców w Oliwie, sprawiają, że Trójmiasto może wreszcie skutecznie konkurować o nowych inwestorów, a co za tym idzie – o nowe miejsca pracy, z takimi aglomeracjami jak Wrocław, czy Kraków – mówi Maciej Grabski, inwestor powstającego kompleksu biurowców. – Ale ta inwestycja ma też dla mnie osobiste znaczenie – jestem gdańszczaninem, jest dla mnie ważne, że buduję centrum biznesu w swoim rodzinnym mieście. Ta inwestycja jest dla mnie formą misji – chcę przyczynić się do jak najlepszego zagospodarowania i rozwoju tej części Gdańska. A takie połączenia jak nowoczesne centrum biznesu, położone tuż obok pięknej, starej Oliwy, jest moim zdaniem, wspaniałą wizytówką Gdańska, Trójmiasta i całego Pomorza – komentuje Maciej Grabski, inwestor Olivia Business Centre.

 

Olivia Point – II etap centrum biurowego Olivia Business Centre. Jest to siedmiokondygnacyjny budynek biurowy klasy AA. Olivia Point to 9,6 tys. mkw. powierzchni do wynajęcia. Na parterze przewidziano przestrzeń pod funkcję usługową, pozostałe kondygnacje to część biurowa. Projekt budynku Olivia Point obejmuje dwukondygnacyjny garaż podziemny połączony z garażami sąsiednich budynków. Połączenie powierzchni budynków Olivia Point i Olivia Tower stwarzać będzie najemcom możliwość ekspansji, bez zmiany lokalizacji biura. Ukończenie budowy Olivia Point planowane jest na IV kwartał 2012 roku.

Olivia Tower – III etap centrum biurowego Olivia Business Centre. Jest to dwunastokondygnacyjny budynek biurowy klasy AA. Olivia Tower to 14,2 tys. mkw. powierzchni do wynajęcia. Partery będą pełnić funkcje usługowe. Projekt garażu podziemnego zakłada dwa piętra miejsc parkingowych. Będzie on połączony z garażami sąsiednich budynków. Olivia Point i Olivia Tower będą ze sobą połączone do 5 kondygnacji, co umożliwi firmom powiększenie wynajmowanej powierzchni biurowej bez konieczności zmiany lokalizacji biura. Ukończenie budowy Olivia Tower planowane jest na IV kwartał 2012 roku.

Informacje dodatkowe

Olivia Business Centre

Olivia Business Centre, to powstające w gdańskiej dzielnicy Oliwa największe centrum biznesowe i biurowe w Polsce Północnej. Zlokalizowane jest w centrum aglomeracji, przy głównej arterii łączącej całe Trójmiasto – Al. Grunwaldzkiej. Na sąsiednich działkach znajduje się główny kampus Uniwersytetu Gdańskiego, będący obecnie w trakcie intensywnej rozbudowy oraz hala widowiskowo-sportowa Olivia. Olivia Business Centre powstaje w kilku etapach, aby ostatecznie osiągnąć niemal 120 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej o najwyższym standardzie – klasa AA, na działce o łącznej powierzchni 3,5 ha.

Jako pierwsze budowane są 4 budynki, które znajdują się w części działki bliższej Hali Olivii i otaczają duży plac dostępny tylko dla pieszych, z dwiema fontannami, starannie zaprojektowaną zielenią, małą architekturą, ławeczkami i innymi meblami miejskimi. Na parterach znajdą się powierzchnie usługowe – sklepy, restauracje, banki itp. W lecie pod parasolami będzie można zjeść lunch lub kolację. Znajdą się tam również usługi, które służyć będą użytkownikom biur – kiosk, kantyna, apteka. Powstanie typowy śródmiejski plac, żywa miejska tkanka, zaspokajająca bardzo różnorodne potrzeby użytkowników i gości kompleksu – te codzienne i te bardziej wyszukane.

Olivia Gate

Pierwszym budynkiem całej inwestycji jest Olivia Gate, oddany do użytku w listopadzie 2011 roku. Olivia Gate to brama – wejście do całego centrum biznesowego. Sufit bramy pokryty jest jednym z największych luster w Polsce – 140 mkw., a już samo przejście przez nią dostarcza niesamowitych wrażeń. Olivia Gate to ponad 17 tys. mkw. powierzchni wynajmowalnej i prawie 400 miejsc w parkingu podziemnym. Powierzchnia biurowa zlokalizowana jest na piętrach 1-6. Ostatnia, największa kondygnacja liczy ponad 2 600 mkw. W części podziemnej znajduje się również 100 miejsc parkingowych dla rowerów wraz z szatnią i pełnym zapleczem sanitarnym. Biurowiec wynajęty został renomowanym firmom takim, jak Goyello, PwC, Meritum Bank, SII, AOS, GFKM, spółki z grupy Energa, PKO BP.

 

Olivia Business Centre z kamieniem węgielnym – artykuł do pobrania

big tits group