click here to find out more clara et sarah se partagent quatre bites. 3gp hindi halia hill special handjob.
Close

Biurowce, które żyją po 17:00

 

Powstające w centrach miast kompleksy biurowe często budzą obawy mieszkańców zaniepokojonych ich wymieraniem po godzinach pracy. Liczne przykłady nowoczesnych dzielnic biznesu ich jednak nie potwierdzają. W odróżnieniu od biurowców zlokalizowanych na obrzeżach, w centrach wielu biznesowych dzielnic życie zaczyna się często po pracy…

Kompleksy biurowe zlokalizowane w centrum najczęściej dobrze wkomponowują się w miejską architekturę. Nie dość, że zapewniają one bliskość miejsca pracy i skracają dojazdy, to często rozwija się wokół nich i w dużej mierze dzięki nim, bogata infrastruktura handlowa, rozrywkowa, kulturalna, a także sportowo-rekreacyjna. Coraz częściej o jej rozwój zabiegają też sami deweloperzy inwestycji- mówi Maciej Kotarski z firmy TPS, dewelopera Olivia Business Centre, jednego z największych biznesowych centrów powstających w Gdańsku.

„City” na miarę Polski

Dobrym przykładem jest warszawski Mokotów, bardzo różnorodny pod względem zabudowy,  gdzie oprócz budynków handlowo-biurowych znajdziemy osiedla mieszkalne. Dane wskazują, że na Mokotowie znajduje się ponad połowa najwyższej klasy apartamentowców w Polsce. Mokotów ma również wiele obiektów historycznych oraz użyteczności publicznej (m.in. Biblioteka Narodowa, Politechnika Warszawska, Szkoła Główna Handlowa, Telewizja Polska), nie brakuje także terenów zielonych, jak Pola Mokotowskie czy Park Morskie Oko). Twierdzenie, że „biznesowy core” Polski umiera po godzinach pracy, wydaje się zatem niesłuszne. Po 17 życie kwitnie tam jak nigdzie indziej. Podobnie jest w regionach. Na Ruczaju, który staje się krakowską “doliną krzemową”, gdzie swoje biura ma m.in. Motorola, gwar nie milknie także wieczorami. Wpływa na to sąsiedztwo z kampusem Uniwersytetu Jagiellońskiego i ogromne osiedle mieszkaniowe, a budowa nowej linii szybkiego tramwaju dodatkowo pobudzi okolicę. Podobnie jest na krakowskiej Olszy, gdzie od kilku lat powstają kolejne budynki biurowe klasy A. Tam również wieczorami wiele się dzieje, chociażby za sprawą Aqua Parku i Multikina. W Gdańsku, rozproszony do tej pory biznes, zaczął się koncentrować w dzielnicy Oliwa, wzdłuż głównej ulicy łączącej całe Trójmiasto. Obok kampusu Uniwersytetu Gdańskiego powstają liczne centra biurowe, m.in. największe w północnej Polsce – Olivia Business Centre, które docelowo oferować ma 120 tys. mkw. powierzchni. Ten kompleks biznesowy, w którego centrum powstanie duży plac z dwiema fontannami, przyciągać ma na spacery całe rodziny. Dobre skomunikowanie, budowa dużego obiektu sportowego, bliskość galerii handlowych, budynków użyteczności publicznej (jak nowo otwarta biblioteka mająca 800 mkw. powierzchni, w której oprócz 50 tys. egzemplarzy książek znajduje się bogaty zbiór płyt z muzyką i filmami), a także osiedli mieszkaniowych. Wszystko to sprzyja planom rozwoju nowoczesnego kompleksu, a co za tym idzie, większemu ożywieniu dzielnicy.

Skoncentrowany biznes w Europie…

La Défense – nowoczesna dzielnica biznesowa Paryża, to ogromne centrum biurowo-mieszkalne, w którym znajdują się kina, restauracje, jedno z największych w Europie centrów handlowych oraz liczne parki. Jest to jedna z najczęściej odwiedzanych przez turystów lokalizacji ze względu na nowoczesną architekturę (np. Le Grande Arche) i obecność sztuki (np. rzeźby Miró). Słynne City of London, oprócz ogromnych biurowców, w których znajduje się centrala finansowo-ubezpieczeniowa, a także handlowa Wielkiej Brytanii, żyje kulturą, rozrywką, sportem i handlem. Wystarczy wymienić chociażby The Museum of London (blisko 400 tys. odwiedzających w ciągu roku), The London Symphony Orchestra, liczne biblioteki, kina. W samym londyńskim City znajduje się też kilkanaście prestiżowych uczelni biznesowych, a także ok. 2700 nieruchomości mieszkalnych. Kontorhausviertel to z kolei najstarsza w Europie dzielnica biznesowa, powstała w pierwszych dekadach XX wieku u naszego zachodniego sąsiada. Stanowi południową część Starego Miasta Hamburga. Jest to prawdziwe zagłębie doskonałej ekspresjonistycznej architektury lat 20., na czele z budynkiem Chilehaus. Znajduje się tam ponad 35 restauracji i kawiarni oraz ponad 700 firm. Od 2005 roku na centralnym placu Burchardplatz odbywa się w każdy czwartek duży jarmark. Nikt z żyjących tam i pracujących osób z pewnością nie odczuwa zaniku aktywności w godzinach popołudniowych i wieczornych, gdy większość kończy pracę.

Przykłady pokazują, że koncentracja biznesu w centrach miast nie wpływa na obumieranie okolicy. Jest wręcz odwrotnie – biurowce w centrum przyciągają kolejne inwestycje i determinują ruch, a nawet przyciągają turystów. To zjawisko jest dużym wyzwaniem dla biurowców na obrzeżach miast, skąd po godzinach pracy życie w całości przenosi się właśnie do centrum.

Biurowce, które żyją po 17:00 – artykuł do pobrania

big tits group