click here to find out more clara et sarah se partagent quatre bites. 3gp hindi halia hill special handjob.
Close

Finansowy prestiż szyty na miarę

Produkty finansowe podlegają modzie tak samo jak samochody, ubrania czy nieruchomości. Coś, co jeszcze do niedawna było synonimem luksusu, dziś staje się dobrem powszechnym. Przesuwają się granice prestiżu, a produkty dla najbardziej wymagających i zamożnych są bardziej wyszukane niż kiedyś.

 

Kolorowy zawrót głowy

Jeszcze kilkanaście lat temu złota karta kredytowa w portfelu była dowodem zamożności jego właściciela. Zmianie uległo podejście banków do klienta, który dzięki uzyskaniu karty czuje się doceniony. Z informacji zebranych przez Expandera wynika, że obecnie prawie każdy może uzyskać złotą kartę. W niektórych bankach o  taki „rarytas” jest nawet łatwiej niż o „zwykły kartonik” w innych tego typu instytucjach. Przykładem Getin Bank, w którym do złotej karty wystarczy dochód na poziomie 1500 zł netto miesięcznie. Z kolei Deutsche Bank w kartę Silver jest gotowy wyposażyć osoby zarabiające przynajmniej 2000 zł netto. Dotyczy to również limitu kredytowego, który banki muszą dostosowywać do zdolności kredytowej klienta. W Euro Banku limit na karcie Visa Gold mieści się w przedziale od 2000 zł do 10 000 zł.

Najwyżej w hierarchii na bankowej palecie stoi czerń.  Najbogatsi Polacy noszą w portfelu czarną kartę kredytową z np.: kilkaset tysięcznym limitem wydatków, dzięki któremu bez trudu zapłacą za ekskluzywne produkty np.  apartament w drogiej dzielnicy Nowego Yorku czy najnowszy model BMW. W Polsce tylko dziesięć banków oferuje MasterCard World Signia i Visa Infinit. Większość kart wydawana jest na indywidualne zaproszenie banku. Posługiwanie się czarną kartą to także szereg prestiżowych atrakcji. Posiadacz World Signia w Raiffeisen Bank, który z salonu Aston Martina wyjedzie zakupionym autem, będzie mógł mnp: sprawdzić się w roli kierowcy na profesjonalnym torze wyścigowym  Silverstone w Wielkiej Brytanii.

Jednak i wśród kart dla najzamożniejszych znajdzie się biały kruk. World Signia Prime Noble Banku wykonana jest ze srebra uzupełnionego odrobiną niklu. Limit: milion złotych na „drobne” wydatki… Karta oprócz tego, że uprawnia do korzystania z licznych przywilejów, gwarantuje również opiekę w ramach Noble Concierge. To prawdziwie luksusowa i kompleksowa opieka dla nielicznych.

 

Inwestowanie z noblistą

Obecnie banki starają się przyciągnąć zamożnych klientów, kierując się w stronę doradztwa inwestycyjnego, inspirowanego usługami wealth management. To dlatego w kwietniu 2012 r. BZ WBK, a teraz również i MultiBank wprowadziły do swej usługi rozwiązania oparte na pomysłach laureata Nagrody Nobla, ekonomisty Harry’ego Markowitza. Do tej pory tego typu innowacyjne rozwiązania, usprawniające inwestowanie stosowane były wyłącznie w bankowości prywatnej.

Wykorzystany w ofercie Aquarius Optymalne Inwestowanie model noblisty wraz z systemem oceny produktów i dostępem do blisko 300 otwartych funduszy inwestycyjnych, zapewnia obiektywizm wydawanej rekomendacji inwestycyjnej – mówi Janusz Mieloszyk, dyrektor Departamentu Produktów Oszczędnościowych i Inwestycyjnych w MultiBanku i mBanku. – Dzięki tym elementom oraz zastosowaniu powtarzalnych procedur, taki model doradztwa inwestycyjnego jest niezależny od planów sprzedażowych banku.

Fakt korzystania z opracowanego przez noblistę modelu podnosi rangę produktu, natomiast wymierną korzyść przede wszystkim daje odejście od doradztwa opartego na indywidualnych preferencjach doradców.

 

Specjalistyczne ubezpieczenie

Nieraz posiadanie prestiżowego produktu finansowego uzależnione jest wyłącznie od zajmowanego stanowiska, nie zaś od zasobności portfela. W niektórych przypadkach  jego zakup jest wręcz koniecznością. Im bardziej odpowiedzialna funkcja, tym większe będą skutki potencjalnie i nieświadomie popełnionych błędów oraz zaniechań. Świadomość menedżerów rośnie zwłaszcza w czasie kryzysu, gdy trudno przewidzieć zachowanie rynków, a praca wykonywana jest pod ciągłą presją i bacznym okiem zaniepokojonych akcjonariuszy. W takich sytuacjach przydają się ubezpieczenia „szyte na miarę”, nie bez powodu nazywane prestiżowymi. Przykładem takiego produktu jest skierowana do VIP-ów polisa D&O (z ang. directors & officers).

Standardowe polisy OC pokrywają w zasadzie jedynie koszty obrony oraz ewentualne odszkodowania. Ubezpieczenie D&O zapewnia szerszy zakres świadczeń, obejmujący m.in. koszty obrony dobrego imienia, koszty uzyskania poręczenia majątkowego czy wsparcia psychologicznego – tłumaczy Aleksander Chmiel, Broker Specjalista w STBU Brokerzy Ubezpieczeniowi. – Z budujących prestiż tego ubezpieczenia rozszerzeń warto też wymienić możliwość pokrywania stałych wydatków mieszkaniowych, edukacyjnych, zdrowotnych lub ubezpieczeniowych, ponoszonych po zajęciu majątku osoby ubezpieczonej ­– dodaje Aleksander Chmiel.

Na tle innych ubezpieczeń D&O jawi się jako produkt ekskluzywny. Choć o jego unikalnym charakterze nie decyduje cena, gdyż już za 2-6 tys. zł można sobie zapewnić ochronę na wypadek szkody o wartości 2 mln zł. Dzięki temu na taką ochronę stać nie tylko najzamożniejszych prezesów. Ważne jest przede wszystkim to, że polisa chroni już w momencie zgłoszenia okoliczności, które mogą doprowadzić do wniesienia przez kogoś roszczenia. D&O to ochrona kompleksowa – od pojawienia się przesłanek, poprzez powstanie szkody i aż po jej likwidację. Dodatkowo, rynek ubezpieczeń D&O nie ma granic, a polscy menedżerowie mogą korzystać z oferty produktowej kształtowanego przez około 200 lat rynku Lloyd’s of London. Polisa D&O pozwala więc także na międzynarodową współpracę biznesową z najważniejszymi centrami finansowymi.

 

Prestiż własnej miary

Jednak bez względu na to, czy jesteśmy posiadaczami „tylko” złotej czy „aż” czarnej karty kredytowej, wykupiliśmy dla siebie podstawowe ubezpieczenie na życie czy rozbudowany pakiet ochronny, mamy „D&O” czy nie – ważne, aby świadomie podejmować finansowe decyzje. Własny majątek należy chronić niezależnie od jego wartości. Dostępne na rynku usługi, każdemu pozwolą doświadczyć skrojonego na  miarę prestiżu.

Limity na złotych kartach kredytowych i minimalne warunki dochodowe

Bank

Nazwa karty

Min. limit kredytowy (zł)

Maks. limit kredytowy (zł)

Min. Dochody netto (zł)

Alior Bank

Alior Bank MasterCard Gold

5 000

80 000

800

Euro Bank

VISA Gold Standard

2 000

10 000

1 000

 

Getin Bank

Visa Gold

500

bank nie

precyzuje

1 500

Bank BPH

MasterCard Gold Program AutoPlus, Bonus lub Komfort

2 000

40 000

2 500

big tits group