click here to find out more clara et sarah se partagent quatre bites. 3gp hindi halia hill special handjob.
Close

Polak na wakacjach - podsumowanie

Tego lata najwięcej wezwań do pomocy z tytułu ubezpieczenia assistance zgłosili polscy turyści w Niemczech, Chorwacji i Bułgarii. Najczęściej chodziło o organizację wizyty medycznej, a miesiącem, kiedy najczęściej potrzebowaliśmy pomocy, był lipiec. Takie wnioski płyną z raportu firmy Mondial Assistance podsumowującego sezon wakacyjny 2012.

Dane zebrane w czasie kalendarzowego lata pomiędzy 22.06.2012 a 23.09.2012, dotyczą szkód, jakie zgłaszali Polscy turyści posiadający ubezpieczenie assistance. Co wynika z raportu?

Od Niemiec po Vanuatu

Krajami, w których polscy turyści podczas zagranicznego urlopu potrzebowali pomocy assistance tego lata najczęściej były Niemcy (22% wszystkich wezwań), Chorwacja (18%) i Bułgaria (17%), a w dalszej kolejności Grecja, Francja, Turcja, Egipt, Włochy, Hiszpania i USA. W porównaniu z 2011 rokiem ilość wezwań znacznie zwiększyła się w Chorwacji (o 4%), która od dawna jest jednym z krajów pierwszego wyboru dla podróżujących Polaków. Największy spadek dotyczył Grecji, co może wskazywać na słabnące zainteresowanie tym kierunkiem w obawie przed efektami przeżywanych przez Grecję kłopotów gospodarczych. Polscy turyści od dawna wykraczają już poza Europę, stąd wezwania do pomocy zanotowano na całym świecie, a do bardziej egzotycznych krajów, z których kontaktowano się z koordynatorami Mondial Assistance należą Vanuatu, Dominikana, Laos czy Ghana.

Dzięki tanim liniom lotniczym i nowym ofertom biur podróży „świat bardzo się zmniejszył” i pomoc polskim turystom w najodleglejszych zakątkach świata to dla nas chleb powszedni. Dzięki doświadczeniu i obecności w 200 krajach świata jesteśmy w stanie pomagać nawet w bardzo skomplikowanych przypadkach na każdym kontynencie.– mówi Agnieszka Walczak Członek Zarządu Mondial Assistance.

Od lekarza po air-ambulance

Najpopularniejsze typy szkód to – podobnie jak w ubiegłym roku – pomoc medyczna (69% wszystkich wezwań w sezonie 2012), zwrot kosztów lekarstw (18%), wizyta u dentysty (6%), a w dalszej kolejności wezwanie ambulansu, hospitalizacja. Jak w każdym sezonie turystycznym, również w tym zdarzały się interwencje gdzie angażowano najbardziej specjalistyczny transport medyczny, czyli air-ambulance. Najbardziej kosztowne wezwania związane są najczęściej z wypadkami samochodowymi i poważnymi chorobami, choć zdarzyły się też bardziej nietypowe jak pomoc po ugryzieniu przez muchę meksykańską czy interwencja w związku z gorączką denga. W wielu krajach wakacje mogą okazać się bardzo kosztowne, szczególnie jeśli konieczna jest pomoc medyczna. Najwięcej płacili za nią turyści (średni koszt szkody w okresie wakacyjnym) w  Stanach Zjednoczonych, Turcji, Kanadzie, Tajlandii, Hiszpanii, Francji i Grecji.

Jeśli wakacje, to lipiec i sierpień

Najwięcej wezwań polscy turyście zgłosili tego lata w lipcu, w drugiej kolejności w sierpniu. Koniec czerwca i początek września to znaczny spadek ilości wezwań. Takie dane współgrają z badaniami wakacyjnych planów Polaków przeprowadzonymi w maju tego roku przez AC Nielsen na zlecenie Mondial Assistance. Na pytanie o miesiące wakacyjnych wojaży 27% badanych odpowiedziało, że będzie to lipiec, 21% wskazało na sierpień a dodatkowo 19% przełom lipca i sierpnia.

 

Polak na wakacjach podsumowanie lata – artykuł do pobrania

big tits group