click here to find out more clara et sarah se partagent quatre bites. 3gp hindi halia hill special handjob.
Close

Koparka obok Porsche

Co to za miejsce,  na którym obok obłoconej koparki i walca stoi luksusowe Porsche Cayenne?  To nowo otwarty parking we Fletnowie, na który pojazdy wszelkiego typu odprowadza wyjątkowy szofer… pracownik firmy windykacyjnej.

Parking we Fletnowie (woj. kujawsko-pomorskie, 20 km od autostrady A1) nie należy do typowych, miejskich placów na samochody. Powstał z myślą o zabezpieczaniu przejętych przez firmę windykacyjną INFOS Sp. z o.o. przedmiotów leasingu z terenu całej Polski: samochodów, maszyn budowlanych, sprzętu ruchomego itp.

Sądzimy, że lada moment nasz parking zacznie się zapełniać samochodami osobowymi, ciężarowymi, koparkami, walcami i innymi tego typu sprzętami. Prowadząc od kilkunastu lat kompleksowe usługi windykacyjne dla naszych klientów, zdecydowaliśmy  się dostosować do ich aktualnych potrzeb. A te niestety wynikają z  pogorszenia się koniunktury w gospodarce. Widać to szczególnie mocno właśnie w branży  leasingowej, która stanowi dla nas duży odsetek klientów. Dla nich sprzedaż sprzętu poleasingowego, pochodzącego np. z  przeprowadzonej  przez nas windykacji  staje się coraz ważniejszą częścią  prowadzonego biznesu – mówi Jan Laskowski, Dyrektor Windykacji Leasingowej Infosu.

W jaki sposób leasingowane porsche prezesa czy koparka firmy budowlanej może znaleźć się na  bezpiecznym, całodobowo monitorowanym parkingu we Fletnowie? Wystarczy, że firma leasingowa (w tym wypadku  wierzyciel), do której należy sprzęt, nie otrzyma od swojego klienta płatności za np. 3 kolejno należne raty.  Wówczas, w momencie przekazania sprawy do kancelarii windykacyjnej, rozpoczyna się proces odbioru od niepłacącego w terminie klienta przedmiotu leasingu, czyli m.in. samochodu. Wszystkie czynności związane z tą „windykacyjną operacją”  realizowane są przez negocjatorów na podstawie odpowiednich pełnomocnictw udzielanych przez zleceniodawcę oraz w stałej współpracy z Infosem i organami policji w danym rejonie.

Nasza praca przypomina czasem trochę pracę detektywa – mówią windykatorzy z Infosu. Żeby przetransportować leasingowy sprzęt do Fletnowa, niejednokrotnie trzeba  go  najpierw odszukać, bo osoba, która go wypożyczyła  próbuje go ukryć. Nasza praca rozpoczyna się więc od przygotowania specjalistycznego raportu detektywistycznego o leasingobiorcy i ustalenia faktycznego miejsca ukrywania samochodów czy sprzętu budowlanego.

Tak jak różne są parametry luksusowej limuzyny w stosunku do drogowego walca, które trafią na parking we Fletnowie, tak samo różne mogą być ich dalsze losy.

Generalnie wszystko zależy od decyzji właściciela pojazdu. Na ogół nasi klienci chcą jednak jak najszybciej odzyskać  swoje pieniądze  dlatego naszym zadaniem jest także  sprzedaż  w ich imieniu zgromadzonego sprzętu. O ile w przypadku samochodów osobowych i popularnych samochodów ciężarowych czas ten nie powinien być dłuższy niż 30 dni, o tyle w przypadku maszyn i urządzeń specjalistycznych  może być bardzo zróżnicowany i uzależniony od zapotrzebowania rynku  na taki sprzęt. Doświadczenia innych tego typu parkingów w Polsce pokazują, że  wysoce specjalistyczne maszyny, przeznaczone dla wąskiego grona obiorców  pozostają na nich znacznie dłużej, nawet ponad rok – dodaje Jan  Laskowski.

 Do wyboru, do koloru

Samochody wyprzedawane przez firmy leasingowe, banki czy inne instytucje finansowe na ogół kuszą atrakcyjnymi cenami. Auto osobowe może być nawet o 20-30% tańsze niż identyczny pojazd z tego samego rocznika sprzedawany przez osobę prywatną. Czy jednak każdy chętny będzie mógł   skorzystać z takich ofert na zakup  sprzętu zgromadzonego we Fletnowie? 

Na razie będzie je mógł kupić każdy  podmiot gospodarczy – niezależnie od  swojej wielkości, a zatem także małe firmy czy osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą.  Jednak ze względu na obserwowane przez nas na rynku  duże zainteresowanie także  osób fizycznych zakupem   takich „parkingowych” samochodów i innych  poleasingowych urządzeń,  w przyszłości rozważamy także uruchomienie takiej sprzedaży wśród klientów indywidualnych – mówi Robert Gajdowski, Pełnomocnik ds. Kluczowych Klientów.

Jednak według specjalistów, w związku z zapaścią branży budowlanej największy przyrost, jeśli chodzi o oferty sprzedaży sprzętu poleasingowego, dotyczy obecnie nie samochodów osobowych, a  maszyn dla tego sektora. Dlatego z pewnością łatwiej teraz o  intratny zakup specjalistycznego sprzętu budowlanego niż np. osobowej Skody.

Infos przewiduje dwie formy zakupu poleasingowego sprzętu: bezpośrednią, to znaczy wprost z parkingu lub poprzez licytację internetową. Uzależnione to będzie zawsze od warunków jakie  windykatorowi postawi właściciel  ruchomości. To na jego zlecenie Infos przeprowadzi także wycenę sprzętu przez rzeczoznawcę czy badania techniczne wystawionych do sprzedaży maszyn.

Pierwsze transakcje kupna-sprzedaży, planowane są przez Infos jeszcze w 2012 roku.

 

Koparka obok Porsche – artykuł do pobrania

big tits group