click here to find out more clara et sarah se partagent quatre bites. 3gp hindi halia hill special handjob.
Close

Windykacja pod choinką

Zbliża się okres przedświątecznych zakupów, planowania wigilijnej wieczerzy i  myślenia o  prezentach. O zupełnie innych sprawach myślą jednak windykatorzy, dla których okres świąt, to często jedyna możliwość zastania pod wskazanym adresem dłużnika zalegającego z płatnościami np.: za kredyt hipoteczny.

Jak pokazują statystyki firmy windykacyjnej Infos z Sopotu, największe prawdopodobieństwo zastania takiego dłużnika w domu jest właśnie w Wigilię.  Interwencje przeprowadzane 24 grudnia, to na ogół 100procentowa skuteczność – twierdzą windykatorzy. Inaczej rzecz wygląda w przypadku interwencji przeprowadzanych w siedzibach firm – te w Wigilię bardzo często świecą pustkami.

Mylą się jednak ci, którzy uważają, że wybór takiego terminu na przeprowadzenie interwencji, to szczyt braku jakichkolwiek ludzkich uczuć. Podczas ubiegłorocznej wigilii, podczas jednej z wizyt  w domu u dłużnika na Mazowszu, windykator  zastał bardzo smutny obraz: dłużnik bez pracy, a na utrzymaniu żona w zaawansowanej ciąży i dwóch synów – jeden w wieku przedszkolnym, drugi w szkolnym. Dłużnik chciał spłacić zadłużenie, ale nie miał z czego; rodzina nie mogła też liczyć na wsparcie swoich najbliższych. Windykator dał znać pracownikom centrali Infosu o ciężkiej sytuacji życiowej dłużnika, a załoga Infosu przygotowała paczki żywnościowe dla tej rodziny i wysłała je pocztą.

Święta na bogato, a potem windykacja

-Tradycyjnie, po kilku miesiącach od okresu świątecznego, otrzymujemy więcej spraw dotyczących należności konsumenckich  – mówi Natalia Głodkowska, Koordynator ds. Projektów Masowych z Infosu.

Nic dziwnego, w końcu czas świąt to czas wielu pokus: telewizje cyfrowe kuszą promocyjnym abonamentem, a operatorzy sieci telefonicznych najnowszymi aparatami telefonicznymi albo notebookami za „symboliczną złotówkę”.  Zapominamy  jednak , że nic nie jest za darmo – za telefon, czy notebook trzeba płacić odpowiednio wysoki abonament. Dopiero po czasie orientujemy się, że podjęte comiesięczne zobowiązanie jest zbyt obciążające dla niejednego domowego budżetu, a pieniędzy może zabraknąć także na opłacenie swoich innych bieżących zobowiązań, rachunków za prąd czy czynsz.

Jedni wydają, drudzy zarabiają

Podczas, gdy jedni zadłużają się przed świętami, inni w tym czasie odbijają się z finansowego dołka.

– Windykowaliśmy kiedyś dłużnika, który poprosił o odroczenie terminu spłaty na poświąteczny czas. Faktycznie, po świętach spłacił od razu całą należność. Jak się okazało handlował choinkami i ozdobami świątecznymi – opowiada windykator z Infosu.

Może w ferworze bożonarodzeniowych zakupów warto zastanowić się więc czy zakup  np.: nowego telewizora „z promocji” nie  odbije się negatywnie na naszej kieszeni i nie poprowadzi na drogę zadłużenia.

Windykacja pod choinką – artykuł do pobrania

big tits group