click here to find out more clara et sarah se partagent quatre bites. 3gp hindi halia hill special handjob.
Close

Podsumowanie zimy w assistance

Podczas kończącej się właśnie zimy najczęściej wykorzystywanym typem assistance samochodowego było holowanie pojazdu. Pomocy medycznej podczas wyjazdów zagranicznych najczęściej potrzebowaliśmy w Niemczech. Najpopularniejsze świadczenia tego rodzaju poza Polską to wizyta medyczna. Mondial Assistance podsumował zimę 2012/2013 w serwisach asystenckich*.

Doceniamy samochody zastępcze

Według badań przeprowadzonych w lutym przez Nielsen Polska na zlecenie Mondial Assistance jako najbardziej wartościowe kategorie pomocy badani ocenili assistance samochodowe – aż 62% umieściło je w gronie trzech najważniejszych. Ten rodzaj usług pomocowych bardzo duży komfort zapewnia zimą, gdzie – obok trudnych warunków drogowych – kłopoty kierowcom sprawiają same pojazdy. Szczególnie kiedy zaniedbaliśmy ich przygotowanie do zimy. Najczęstszym powodem wezwania assistance samochodowego w ciągu ostatnich kilku miesięcy była właśnie awaria pojazdu (70% przypadków – o 5% więcej niż poprzedniej zimy), a na drugim miejscu wypadek (28%). Przyjeżdżający serwis pomagał zazwyczaj holując zepsuty czy uszkodzony pojazd (47% wezwań). Często korzystaliśmy też z auta zastępczego – skorzystało z niego aż 28% wzywających assistance. 22% otrzymało wsparcie na miejscu zdarzenia (najczęściej chodziło o pomoc w uruchomieniu wyładowanego akumulatora). Samochód zastępczy staje się coraz bardziej docenianą i wygodną alternatywą w przypadku unieruchomienia naszego pojazdu. Tej zimy z takiej formy pomocy skorzystało o 4% więcej osób niż rok wcześniej.

Województwem, gdzie z pomocy assistance korzystano najczęściej (w przeliczeniu na liczbę mieszkańców) jest mazowieckie, odnotowano tam 30% wezwań. W dalszej kolejności pod względem serwisu assistance na mieszkańca są woj. dolnośląskie, pomorskie, śląskie oraz łódzkie i małopolskie. Na drugim „biegunie” są lubuskie, świętokrzyskie, podkarpackie i lubelskie, gdzie odnotowano najmniej wezwań w przeliczeniu na mieszkańca. W porównaniu z rokiem ubiegłym spadł udział woj. mazowieckiego w ogólnej liczbie wezwań, co może wskazywać na coraz większą świadomość assistance w całym kraju. Potwierdzają to ostatnie badania – aż o 14% pytanych więcej niż rok wcześniej wie, co to są usługi assistance i najwyraźniej coraz częściej korzystają z niego mieszkający poza stolicą.

Urlop bez ubezpieczenia niebezpieczny

Drugim najwyżej cenionym serwisem assistance jest pomoc medyczna podczas wyjazdów zagranicznych. Pierwsza dziesiątka regionów, z których Polacy najczęściej wzywali taką pomoc minionej zimy to: Niemcy, Włochy, Austria, Francja, Czechy, USA, Słowacja, Wyspy Kanaryjskie, Holandia i Tajlandia. W porównaniu z rokiem ubiegłym z czołówki wypadły Norwegia i Szwajcaria. W ich miejsce pojawiły się Tajlandia i Wyspy Kanaryjskie.

Najpopularniejsze świadczenia medyczne za granicą w ciągu ostatnich miesięcy to wizyta medyczna (63%), w 21% przypadków towarzyszył jej zwrot kosztów lekarstw. W dalszej kolejności korzystaliśmy ze wizyt dentystycznych, hospitalizacji czy pomocy ambulatoryjnej. Wysokie koszty wsparcia medycznego za granicą, stają się skutecznym motywatorem do zabezpieczania się odpowiednimi polisami, zwłaszcza dla turystów udających się w celach narciarskich.

Świadomość usług assistance stale rośnie. W tym roku aż 67% badanych nie miało problemu z wyjaśnieniem, w czym takie usługi mogą być pomocne. Coraz częściej kierowca, który utknął w zaspie dzwoni po assistance zamiast wzywać szwagra. Również coraz więcej z nas, wyjeżdżając na zimowy urlop nie wyobraża sobie braku polisy ubezpieczeniowej, w której assistance bardzo często jest istotnym dodatkiem. Zresztą 58% badanych uważa, że produkty assistance podnoszą atrakcyjność produktów finansowych i ubezpieczeniowych, którym towarzyszą – dane komentuje Tomasz Frączek, prezes Mondial Assistance, firmy która przygotowała dane.

* Dane dotyczą okresu 01-12-2012 do 17-03-2013, w porównaniu z 01-12-2011 do 17-03-2012

Podsumowanie zimy – artykuł do pobrania

big tits group