click here to find out more clara et sarah se partagent quatre bites. 3gp hindi halia hill special handjob.
Close

Alchemia w Cannes

Miasto Gdańsk konsoliduje siły i po raz kolejny wystąpi na targach branży deweloperskiej MIPIM we francuskim Cannes. W multimedialnej formie przedstawione zostaną możliwości inwestycyjne  i atuty całej metropolii. Uwagę zagranicznych firm przyciągać będą też deweloperzy biurowców, a wśród nich TORUS z inwestycją Alchemia.

Liczne i duże inwestycje, także na rynku biurowym, sprawiają, że nasz region staje się coraz bardziej interesującym miejscem dla kolejnych inwestorów z zagranicy. Cieszymy się, że jako lokalny deweloper mamy swój wkład w podnoszenie atrakcyjności naszego regionu i jesteśmy obecni na tak ważnym dla branży wydarzeniu, jakim są targi MIPIM w Cannes  – mówi Sławomir Gajewski, prezes spółki TORUS będącej deweloperem gdańskiej Alchemii.

Mobilna reprezentacja z Gdańska

W dniach 12-15 marca w centrum wystawienniczym Palais des Festivals et des Congres w Cannes odbędą się targi MIPIM 2013. Jest to najważniejsze i największe wydarzenie branży deweloperskiej w Europie. Miasto Gdańsk w targach MIPIM uczestniczyć będzie już po raz 13-ty, po raz drugi jednak występując pod hasłem Metropolii Gdańskiej. Specjalnie na to wydarzenie powstała Metropolitalna Oferta Inwestycyjna (MOI) konsolidująca potencjał inwestycyjny całego regionu. MOI to unikatowe, mobilne narzędzie, które pozwala w jednym miejscu przedstawić wszystkie oferty i walory całej metropolii, a dane w nim zawarte można szybko i łatwo aktualizować.

Wykorzystanie mobilnego narzędzia do promocji regionu jest znacznie bardziej praktyczne i efektywne. Dzięki MOI jesteśmy zauważalni, możemy przedstawić więcej informacji i w atrakcyjny sposób zaprezentować wszystkie wyróżniki regionu, które mogą być ważne dla potencjalnych inwestorów – podkreśla Agnieszka Pietrzak z InvestGDA, autora MOI i jednocześnie organizatora uczestnictwa Miasta Gdańsk w targach MIPIM.

Siła w jedności głosu

Na targach, obok reprezentantów Miasta Gdańska, spółki InvestGDA pojawią się również Miasto Sopot, Pruszcz Gdański, przedstawiciele Marszałka Woj. Pomorskiego i prywatni deweloperzy, realizujący swoje inwestycje w Metropolii Gdańskiej –  TORUS, Multi Development, Echo Investment, HINES POLSKA, Olivia Business Center, BPTO oraz Euro Styl. Wyjazd wszystkich przedstawicieli regionu nadzoruje spółka InvestGDA, a w działania promujące na targach włączy się również Agencja Rozwoju Pomorza. Zarówno ARP jak i InvestGDA są partnerami w inicjatywie Invest in Pomerania, której celem jest wspólna i kompleksowa obsługa inwestorów napływających do regionu. Takie skonsolidowane i skoordynowane działania pozwalają na spójną komunikację całego regionu z zagranicznymi rynkami i zaakcentowanie właściwych jego wyróżników. Trójmiasto od wielu lat konsekwentnie promuje jakość życia na tym terenie, która przejawia się m.in. w rozwiniętej infrastrukturze, dostępie do wykwalifikowanej kadry, bardzo dużym wsparciu odpowiednich instytucji na każdym etapie procesu inwestycyjnego oraz z oczywistych względów – bliskość morza. Co ważne, działania te przynoszą efekty i mają odzwierciedlenie w konkretnych liczbach, inwestycjach zagranicznych firm (zwłaszcza z sektora usług outsourcingowych BPO/SSC), a także w randze odbywających się w regionie wydarzeń. Tylko w ub. roku w Trójmieście ulokowały się takie firmy, jak amerykańskie OIE Support, fińska Metsa, brytyjski Misys, niemiecki Bayer czy hinduski WNS.

Trójmiasto wygrywa konkurencję nie tylko o nowe inwestycje, ale również o prestiżowe wydarzenia, które pokazują Pomorze jako atrakcyjną inwestycyjnie lokalizację – mówi Łukasz Żelewski, Prezes Agencji Rozwoju Pomorza SA.

Potwierdzeniem efektywności działań promujących region jest również otrzymany niedawno przez Trójmiasto prestiżowy tytuł „Best City of the Year” dla sektora BPO/SSC. Aglomeracja trójmiejska wyprzedziła inne nominowane metropolie: Kraków, Wrocław i Poznań. Rywalizacja o potencjalnych inwestorów jest dzisiaj bardzo zacięta. Konsekwencja w działaniach komunikacyjnych i konsolidacja sił mogą być więc kluczowe w wyróżnieniu się na tle licznej konkurencji.

Lokalny deweloper, światowy poziom

Na targach w Cannes przedstawiciele firmy Torus zaprezentują swoją najnowszą inwestycję – Alchemia. Jest to wielofunkcyjny obiekt z biurami klasy A, w którym dodatkowo znajdzie się największe w budynkach tego typu w Polsce centrum rekreacyjno-sportowe z basenami, siłownią, halą sportową oraz strefą wspinaczkową. Alchemia, której pierwszy etap oddany zostanie do użytku w październiku tego roku, budzi już duże zainteresowanie zarówno potencjalnych inwestorów, jak i branży deweloperskiej. Jest jedną z wielu dużych inwestycji realizowanych obecnie w Trójmieście, które wyraźnie przyczyniają się do zwiększenia potencjału inwestycyjnego regionu. Budynek poddany jest procesowi certyfikacji w amerykańskim systemie LEED, który ocenia wysokowydajne energetycznie i zrównoważone budynki. Obiekt jako pierwszy w Trójmieście i jeden z pierwszych w kraju otrzymał precertyfikację LEED na najwyższym poziomie Platinum. Pierwszy etap inwestycji oddany zostanie do użytku w październiku.

MIPIM 2012

W ubiegłym roku Targi MIPIM 2012 to około 19 tys. odwiedzających w ciągu 4 dni targowych i blisko 4 tys. przedstawicieli inwestorów i instytucji finansowych z 90 krajów świata. Najwięcej przedstawicieli świata biznesu pochodziło z Francji (21%), następnie z Wielkiej Brytanii (18%) i Niemiec (11%). Przedstawiciele z Polski stanowili ok. 3%. W tegorocznych targach wezmą udział obok Metropolii Gdańskiej największe polskie miasta i regiony m.in. Warszawa, Poznań, Wrocław, Łódź, Katowice. Więcej informacji o tegorocznej edycji targów na stronie www.mipim.com.

Gdańska Alchemia na targach inwestycyjnych w Cannes – artykuł do pobrania

big tits group