click here to find out more clara et sarah se partagent quatre bites. 3gp hindi halia hill special handjob.
Close

Koronawirus w egzotycznych krajach

Wg badań* podczas rozpoczynających się wakacji na wypoczynek wybiera się 16 mln Polaków. Aż 6 mln wyjedzie za granicę. Takie wakacje to oprócz niesamowitych wrażeń także ryzyko zachorowania na egzotyczne choroby.

Świat bardzo się “skurczył”, wg badań w tym roku zagraniczny wyjazd planuje o 6% osób więcej niż w 2012 roku. Zwiedzanie jordańskiej Petry, nurkowanie na Malediwach czy trekking na Kilimandżaro stają się dostępne dla coraz większej liczby naszych rodaków. Otwarcie na świat zwiększa narażenie na egzotyczne choroby. W tym roku uważać powinni szczególnie wyjeżdżający na Bliski i Środkowy Wschód.

Choroby egzotyczne są bardzo groźne dla organizmu Europejczyka. Wyspecjalizowane służby w naszej firmie stale monitorują sytuację i wydają ostrzeżenia na temat zagrożeń dla naszego zdrowia.  Najnowsze zostały sformułowane w czerwcu dla krajów Bliskiego i Środkowego Wschodu. Wyjeżdżający tam są narażeni na zachorowania na koronawirusa – mówi Tomasz Brożyna dyrektor sprzedaży i marketingu Mondial Assistance, właściciela serwisu ubezpieczeniowego Elvia.pl. – Jako firma zaangażowana w ochronę zdrowia zbieramy dobiegające z całego świata doniesienia o pojawiających się ogniskach chorobowych. Pozwala na to skala wielkości firmy – jesteśmy obecni w 29 krajach, na 5 kontynentach dodaje Tomasz Brożyna.

Koronawirusy powodują zakażenie dróg oddechowych. Wirus może wywoływać kaszel, gorączkę i zapalenie płuc. Wśród zarażonych panuje bardzo wysoka śmiertelność. Umiera nawet co drugi chory. Ostrzeżenia dla podróżujących wydaje też Ministerstwo Spraw Zagranicznych, jednak dotyczą one przede wszystkim bezpieczeństwa związanego z sytuacją polityczną w danym rejonie świata.

Jak minimalizować ryzyko zachorowań na egzotyczne choroby?

Bardzo często wystarczą podstawowe standardy higieniczne i zwyczajne środki ostrożności: częste i regularne mycie rąk z użyciem mydła lub w miarę możliwości środków dezynfekujących zawierających alkohol, unikanie kontaktów ze zwierzętami, utrzymywanie bezpiecznego dystansu w stosunku do ludzi okazujących oznaki infekcji (kaszel, dreszcze, gorączka). Czasami przed zarażeniem może nas ochronić odrobina sprytu czy kreatywności – będąc np. na zatłoczonym dworcu czy lotnisku w jednym z miast Bliskiego Wschodu, gdzie zdrowie przypadkowo spotykanych ludzi budzi nasze wątpliwości, lepiej zasłaniać usta. Nie każdy ma przy sobie maseczkę ochronną, ale podobną rolę z powodzeniem spełni chusteczka czy bandana.

W przypadku gorączki przekraczającej 38 stopni wskazany jest natychmiastowy kontakt z miejscowym lekarzem. W krajach UE jest bezpłatny w ramach obowiązkowego ubezpieczenia i karty EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego). Poza Europą aby otrzymać bezpłatną pomoc medyczną konieczne jest posiadanie ubezpieczenia turystycznego. Jego koszt to zazwyczaj 5-6 złotych za jeden dzień pobytu. To niewiele w zestawieniu z samodzielnym pokrywaniem kosztów leczenia, które mogą być astronomiczne i sięgać kilkuset tysięcy Euro w przypadku dłuższych hospitalizacji i skomplikowanych urazów.

Przed wyjazdem do wielu krajów konieczne są szczepienia, mające status zalecanych lub obowiązkowych (w zależności od ryzyka zarażenia daną chorobą). Nie wolno ich zaniechać także ze względu na wymagania wykupywanego ubezpieczenia turystycznego.

Posiadanie obowiązkowych szczepień jest jednym z warunków bezproblemowego skorzystania z wykupionej polisy w razie zachorowania za granicą. Jeśli to kogoś nie przekonuje, pozostaje jeszcze argument zdrowego rozsądku – mówi Tomasz Brożyna.

* Badanie „Gdzie Polacy pojadą na wakacje” przeprowadzone w dniach 6-14 maja 2013 przez Nielsen Polska na zlecenie Mondial Assistance.

Najnowsze ostrzeżenia dla wyjeżdżających za granicę:

Bliski i Środkowy Wschód – koronawirus

Południowo wschodnia Azja, Oceania i Karaiby – gorączka denga

Obowiązkowe lub zalecane szczepienia przed wyjazdem do poniższych krajów.

Afryka: tężec, błonica, poliomyelitis, żółta febra, dur brzuszny, WZW A, WZW B, zakażenia meningokokowe, cholera

Meksyk – WZW typu A i WZW typu B, dur brzuszny, błonica

Chiny –  WZW typu A,  WZW typu B, żółta gorączka,  błonica, tężec i polio, dur brzuszny, wścieklizna, japońskie zapalenie mózgu

Tajlandia –  WZW typu A,  WZW typu B, żółta gorączka,  błonica, tężec i polio, japońskie zapalenie mózgu

Indie – WZW A i B, dur brzuszny (tyfus), błonica i tężec, malaria

Ostrzeżenie dla wyjeżdżającyh na Bliski Wschód – artykuł do pobrania

big tits group