click here to find out more clara et sarah se partagent quatre bites. 3gp hindi halia hill special handjob.
Close

Kredyt na wakacje – czy warto?

Według ostatnich badań* aż co 10 Polak nigdy nie był na wakacjach, wielu z powodu braku środków. Z 16 milionów tych, którzy w tym roku wakacje mają w planach spora część będzie posiłkować się kredytem. Czy warto brać kredyt na wakacje?

Kredytowe oferty kuszą zachętami: Brakuje Ci środków na wakacje? Skorzystaj z kredytu. Zanim się zdecydujemy trzeba sobie jednak zadać kilka pytań. Ile to kosztuje? Na co zwracać uwagę zaciągając taką pożyczkę? Jak być sprytnym na urlopie i nie płacić więcej niż to konieczne?

Wakacje na bank

Swoje urlopowe wyjazdy planujemy zazwyczaj z dużym wyprzedzeniem, zwłaszcza jeśli wybieramy się zagranicę. Dotyczy to też naszych finansów. Ci, którzy konsekwentnie co miesiąc odkładają kilkaset złotych, są w komfortowej sytuacji. Co jednak, kiedy sukcesywne oszczędzanie na wakacyjne szaleństwa okazuje się niewystarczające choćby dlatego, że Euro znowu podrożało? Widmo rezygnacji z zaplanowanego urlopu to czarny scenariusz, którego każdy chciałby uniknąć. Gdy okazuje się, że odłożona przez nas suma nie zagwarantuje nam wymarzonych wakacji, można wesprzeć się dodatkowym kredytem.

Jeżeli brakuje nam środków na opłacenie wycieczki, możemy skorzystać z kredytu gotówkowego na “dowolny cel”. Zanim jednak oddamy się beztroskim przyjemnościom, musimy dokładnie skalkulować, czy po powrocie z wakacji nasz budżet wytrzyma spłatę zaciągniętych zobowiązań – radzi Marta Postek z Operatora Bankowego Fines. – Na pewno odradzamy zaciąganie kredytu wakacyjnego, który musielibyśmy spłacać dłużej niż 12 miesięcy. W końcu za rok też są wakacje i być może znowu będziemy potrzebowali na nie dodatkowych funduszy – dodaje Marta Postek z Fines.

Ile to kosztuje?

Wg cytowanych wcześniej badań* w tym roku na wakacje planujemy wydać 1191 złotych – jeśli będzie to odpoczynek w kraju oraz 2315 zł w przypadku wyjazdu zagranicznego.

Otrzymanie kredytu na takie, stosunkowo niskie kwoty, to kwestia kilkudziesięciu minut i nie wymagane są zaświadczenia o zatrudnieniu – ocenia Marta Postek z Fines.

Jeśli jednak decydujemy się na taką pożyczkę warto jednak założyć dodatkowy margines wydatków, bo te na wakacjach prawie zawsze się pojawiają. Sprawdzając koszty pożyczki najlepiej rozmawiać z doradcami, którzy mogą przedstawić przynajmniej kilka ofert, z których będziemy mogli wybrać najlepszą da nas. Warto sprawdzić prowizję jaką przy okazji kredytu pobierze nam bank, oczywiście także oprocentowanie. Rozsądniej jest tez korzystać z dużych solidnych firm pożyczkowych, a nie instytucji oferujących tzw. „chwilówki”, które zazwyczaj są znacznie droższe. Dokładna kwota raty uzależniona jest od banku i konkretnej oferty, może różnić się nawet o kilkadziesiąt złotych. Wskazana przy wyborze jest pomoc kompetentnego doradcy mającego w ofercie przynajmniej kilka banków. Trzeba też pamiętać, że najlepsza propozycja to nie zawsze ta najtańsza. Warto zapłacić kilka złotych więcej np. za dodatkowy pakiet assistance, czy ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej.

Jeśli warunkiem skorzystania z tureckiego słońca czy chorwackiego wina jest kredyt gotówkowy na całą kwotę, to taka możliwość też istnieje, trzeba jednak wcześniej sprawdzić koszty i ocenić nasze możliwości spłaty, tak, żeby wakacje nie odbijały nam się czkawką jeszcze długo potem. Mimo. że pogody podczas urlopu kupić się nie da, każdy z wakacyjnych wyjazdów wiąże się z uszczupleniem naszego portfela. Aby z wakacyjnych wojaży nie powrócić gołym i niekoniecznie wesołym, lepiej być mądrym jeszcze przed wyjazdem.

Bezpieczne finanse na urlopie:

  • przed wyjazdem sprawdź, jak długo czeka się na decyzję kredytową,
  • zapytaj czy w razie lepszej sytuacji pożyczoną kwotę będziesz mógł spłacić wcześniej
  • sprawdź wcześniej możliwość ubezpieczenia karty płatniczej czy kredytowej,
  • dowiedz się w banku czy u doradcy czy w kraju do którego się wybierasz będziesz mógł płacić swoją kartą, zapytaj o prowizję przy różnych walutach,
  • sprawdź ile będzie kosztowała wypłata w bankomacie,
  • zanotuj numery telefonów, pod które będziesz mógł zadzwonić w razie konieczności blokady utraconych kart płatniczych, nie trzymaj tych danych w portfelu,
  • piny i hasła do konta przechowuj w zakamuflowany sposób, nigdy razem z kartą,
  • zabieraną gotówkę przechowuj w kilku miejscach.

* Badanie „Gdzie Polacy pojadą na wakacje” przeprowadzone w dniach 6-14 maja 2013 przez AC Nielsen na zlecenie Mondial Assistance w ogólnopolskiej próbie reprezentatywnej ze względu na płeć, wiek i wielkość miejscowości.

Kredyt na wakacje – czy warto? – artykuł do pobrania

big tits group