click here to find out more clara et sarah se partagent quatre bites. 3gp hindi halia hill special handjob.
Close

Z polisą nad wodę

Podczas tegorocznych wakacji notuje się wyjątkowo dużo wypadków nad wodą. Jak zapobiegać takim zdarzeniom i zabezpieczyć się od ich skutków?

Niebezpieczne wakacje

Co roku organizatorzy takich akcji, jak „Bezpieczne wakacje 2013” czy „Płytka wyobraźnia to kalectwo”, a także policja* apelują w czasie letnich wakacji o rozsądek i uwagę w trakcie wypoczynku nad wodą. Niestety, według policyjnych danych w 2013 r. utonęło w Polsce już ponad 350 osób. W samej tylko pierwszej połowie sierpnia br. zanotowano więcej utonięć niż w tym samym czasie 2012 r. Z zeszłorocznych statystyk wynika, że najczęstszą przyczyną tragicznych wypadków była nieostrożność podczas kąpieli w niestrzeżonym lub zabronionym miejscu – w większości przypadków w rzekach i jeziorach. Na szczęście nie każdy wypadek nad wodą kończy się tragicznie, choć każdy w mniejszym lub większym stopniu wiąże się z uszczerbkiem na zdrowiu i konsekwencjami w postaci kosztownej nieraz wizyty u lekarza oraz procesem rehabilitacji.

Podczas kąpieli w morzu, jeziorze czy rzece nietrudno o zwichnięcie, złamanie czy skręcenie. W takich sytuacjach najważniejsze jest, aby mieć dostęp do sprawnej pomocy ratownika WOPR, bez której nawet pozornie niegroźne zdarzenie może zakończyć się kalectwem, a nawet utonięciem. To dlatego należy unikać niestrzeżonych kąpielisk oraz miejsc, w których kąpiele są zabronione – mówi Anna Materny, Dyrektor Biura Ubezpieczeń Detalicznych w Gothaer TU S.A.

Wypadkowi nie zawsze można zapobiec

Nawet największa ostrożność i intensywna kampania informacyjna niestety całkowicie nie eliminują zagrożenia wypadkiem nad wodą. W takiej sytuacji pomocne jest posiadanie ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW). Polisa tego rodzaju chroni przede wszystkim na wypadek śmierci oraz trwałego lub czasowego uszczerbku na zdrowiu ubezpieczonej osoby. Kupujący samodzielnie określa wysokość sumy ubezpieczenia, czyli najwyższego możliwego odszkodowania, które dostanie, jeśli zdarzy się wypadek.

Od tego, jaka będzie suma ubezpieczenia zależy, czy wypłacona po zdarzeniu rekompensata wystarczy na pokrycie wszystkich kosztów leczenia. Lepiej więc wybrać wyższą sumę ubezpieczenia i zapłacić nieco więcej, niż doraźnie oszczędzić, ale w zamian otrzymać mniej wartościową ochronę – radzi Anna Materny.

Ceny rocznej ochrony NNW na najniższą możliwą sumę ubezpieczenia 20 tys. zł zaczynają się od ok. 115 zł dla dzieci i osób do 25. roku życia, natomiast dla pozostałych dorosłych osób od 140 zł.

Wybierając polisę trzeba także zwrócić szczególną uwagę na listę wyłączeń, a więc sytuacji, w których rekompensata nie zostanie przyznana. Ubezpieczyciele nie wypłacą świadczenia, np. jeśli poszkodowany przebywał w wodzie pod wpływem alkoholu. Również osoby uprawiające sporty wodne tzw. podwyższonego ryzyka, jak narty wodne, nurkowanie, windsurfing czy kitesurfing, powinny upewnić się, czy te aktywności wchodzą w skład ich ubezpieczenia.

Ochrona również na jachcie

Coraz większą popularnością cieszy się w Polsce żeglarstwo. Wraz ze wzrostem liczby osób uprawiających ten sport, wzrasta również liczba związanych z nim wypadków. Policja podaje, że w ciągu każdego roku notuje się kilkadziesiąt utonięć w wyniku wypadnięcia za burtę lub przewrócenia się jednostki pływającej. Na rynku ubezpieczeniowym pojawiły się więc specjalne polisy NNW dla członków załogi jachtów przeznaczonych do turystycznej lub sportowej żeglugi. Takie ubezpieczenie obejmuje skutki wypadków powstałe podczas użytkowania jachtu na polskich akwenach śródlądowych oraz morskich wodach wewnętrznych Zalewu Szczecińskiego oraz Zalewu Wiślanego. Zakres ochrony nie ogranicza się jednak wyłącznie do przebywania na wodzie.

Ubezpieczona u nas załoga jachtu objęta jest ochroną zarówno podczas pływania, postoju, holowania, jak i manewrowania w porcie, a także transportu lądowego w sezonie letnim – mówi Anna Materny z Gothaer TU S.A.

* Zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą (źródło: Policja.pl):

  • Powinniśmy kąpać się tylko w miejscach strzeżonych i pod żadnym pozorem nie wolno wchodzić do wody w miejscach zabronionych.
  • Dzieci powinny bawić się nad wodą tylko pod czujną opieką dorosłych.
  • Gdy wchodzimy z dziećmi do wody zabezpieczmy je w specjalne rękawki.
  • Pod żadnym pozorem nie wolno wchodzić do wody po wypiciu alkoholu.
  • Po dłuższym leżeniu na słońcu nie wchodźmy od razu do wody, najpierw stopniowo zmoczmy ciało. W ten sposób unikniemy szoku termicznego.
  • Skaczmy “na główkę” tylko na basenach. Dno naturalnego zbiornika może się zmienić w ciągu kilku dni.
  • Materace zostawmy na brzegu – nie wypływajmy na nich na środek jeziora.
big tits group