click here to find out more clara et sarah se partagent quatre bites. 3gp hindi halia hill special handjob.
Close

Sport i rekreacja w Alchemii

2 stycznia nastąpiło otwarcie centrum sportowo-rekreacyjnego w wielofunkcyjnym kompleksie Alchemia w Gdańsku. Składa się ono z trzech części – Aquastacji, Fitstacji oraz Sportstacji w ramach których funkcjonują m.in. baseny z saunami, klub fitness oraz pełnowymiarowa sala sportowa.

Kiedy kilka lat temu przeprowadziliśmy badania wśród naszych najemców pytając ich, jakich dodatkowych usług oczekują oni w planowanych biurowcach, ponad 90% z nich stwierdziła, że są to usługi związane z ochroną zdrowia i sportem. Postanowiliśmy więc dostarczyć taką ofertę na rynek. Obecne zainteresowanie Alchemią w pełni odzwierciedla zdefiniowane wtedy potrzeby i oczekiwania najemców – komentuje Maciej Brożek z firmy Torus, będącej deweloperem gdańskiej Alchemii.

Jedyny w Polsce

Alchemia jest obecnie jedynym obiektem w Polsce, oferującym – oprócz powierzchni biurowych – dostęp do tak szerokiej gamy usług sportowo-rekreacyjnych, ponadto jedynym w Trójmieście oferującym tak bogaty wachlarz atrakcji w jednym miejscu. Sportowa, ogólnodostępna część Alchemii zajmuje powierzchnię ponad 4,6 tys. mkw. Korzystać z niej mogą nie tylko pracownicy firm, mających w Alchemii swoje siedziby, ale także pracownicy okolicznych biurowców i pozostali mieszkańcy Trójmiasta. Z całego obiektu może jednorazowo korzystać ponad 200 osób.

Strefa basenowa – Aquastacja, pomieści  jednorazowo 50 osób. Do ich dyspozycji jest  25-metrowy, 6-cio torowy basen pływacki. Ponadto znajdują się tam 2 mniejsze baseny z gejzerami, masażami i przeciwprądami. Jeden z nich dedykowany będzie zajęciom z maluchami, drugi wykorzystywany będzie do zajęć aqua-aerobowych. Niebawem planujemy zorganizowanie w tej strefie pierwszej imprezy – nocnego maratonu Aquastacji – komentuje Agata Marzec, Prezes Zarządu firmy Aqustacja, która zarządza obiektem.

Oprócz tego aktywne osoby mają do dyspozycji Fitstację – najnowocześniejszy w Trójmieście fitness club o powierzchni ponad 1600 mkw. Znajduje się w nim siłownia ze strefą cardio oraz trzy sale: do zajęć spinning, zajęć grupowych oraz treningu funkcjonalnego. W tej części możliwe jest także korzystanie z sauny fińskiej oraz dodatkowo z gabinetu masażu i rehabilitacji. W Fitstacji do dyspozycji klientów jest łącznie 12 bieżni, 27 maszyn/przyrządów do różnego rodzaju ćwiczeń oraz 29 urządzeń cardio. Trzecia część centrum –  Sportstacja, to multisportowa sala gimnastyczna, która zapewni możliwość gry w koszykówkę, siatkówkę, futsal oraz badmintona, przystosowana jest także do zajęć judo. W tej strefie realizowanych będzie szereg zajęć dedykowanych m.in. dzieciom w różnych grupach wiekowych (od 3 do 9 lat).

W planach kolejne usługi

 Najemcy powierzchni biurowych, a zwłaszcza ich pracownicy, bardzo cenią sobie to, że wszystkie atrakcje dostępne będą w jednym miejscu. Poza tym dbanie o zdrowie oraz zachęcanie do aktywności fizycznej, idzie w parze z polityką coraz większej liczby firm, które dofinansowują pracownikom różnego rodzaju pakiety sportowe czy rekreacyjne. Najemcy coraz częściej koncentrują dzisiaj uwagę na swoich pracownikach. Chcą zapewniać im nie tylko dobre wynagrodzenie i szeroko pojęte możliwości rozwoju, ale także optymalne warunki pracy, komfort i bezpieczeństwo. Na rynku wygrywać będą więc inwestycje, które w tym duchu są planowane i realizowane. 

Najemcę powierzchni biurowej należy dzisiaj przyciągać poprzez szeroką ofertę skierowaną do jego pracowników, bo to oni są tak naprawdę gwarantami jego sukcesu. Nie bez znaczenia są oczywiście koszty, ale większość najemców poszukuje także i tutaj swoistego optimum, czyli najlepszego stosunku jakości do ceny – dodaje Maciej Brożek.

Choć pierwsi najemcy powierzchni biurowych rozpoczną pracę w Alchemii już na początku lutego, już teraz wiadomo, że połączenie biznesu ze sportem i rekreacją cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Firma Torus finalizuje obecnie kolejne umowy, planując wynajęcie całej powierzchni Alchemii do końca stycznia br.. Niedawno rozpoczęła się też budowa drugiego etapu inwestycji, który dostarczy blisko 21 tys. mkw. powierzchni biurowej oraz ponad 2,6 tys. mkw. powierzchni towarzyszącej (usługowej). Część usługowa podobnie, jak w obecnym etapie, zajmować będzie najniższe partie nowych budynków, a powstanie w niej m.in. centrum medyczne o powierzchni 1,7 tys. mkw., oraz przedszkole o powierzchni ponad 400 mkw. z własnym terenem zielonym.

Ruszyła sportowo-rekreacyjna część Alchemii – artykuł do pobrania

big tits group