click here to find out more clara et sarah se partagent quatre bites. 3gp hindi halia hill special handjob.
Close

Polisa turystyczna przy wjeździe do Rosji

Olimpiada w Sochi zapowiada się pod wieloma względami naj… Wybierając się na igrzyska do Rosji trzeba pamiętać o specyfice naszego wschodniego sąsiada, warto też sprawdzić podstawowe informacje o kosztach i przepisach związanych z wjazdem do tego kraju.

Ubezpieczenie turystyczne jest jednym z koniecznych wymogów formalnych, który trzeba spełnić wjeżdżając na teren Rosji. Przy przekraczaniu granicy zostaniemy poproszeni o przedstawienie polisy lub innego dowodu posiadania ubezpieczenia turystycznego na cały czas pobytu.

Podstawowa czynność jaką należy wykonać szukając ubezpieczenia do Sochi to sprawdzenie czy dane towarzystwo ubezpieczeniowe traktuje tę część Rosji, w której znajduje się Soczi, jako strefę A czy B. Zakwalifikowanie do strefy A jest jednoznaczne z niższą ceną dla klienta. Kupno ubezpieczenia na strefę A w przypadku gdy dany ubezpieczyciel zakwalifikował Rosję do strefy B może skutkować pozornym poczuciem bezpieczeństwa i brakiem ochrony. Poza koniecznością posiadania ubezpieczenia turystycznego w Rosji wynikającą z przepisów, argumentem jest też fakt, że leczenie jest tam bardzo drogie. Ubezpieczenie dla jednej osoby na tygodniowy pobyt to – w podstawowej opcji – koszt 40-60 zł – mówi Tomasz Brożyna dyrektor sprzedaży i marketingu w Mondial Assistance.

Poradnik last minute*:

Wiza jest niezbędna, dodatkowo paszport w momencie wjazdu do Rosji musi być ważny co najmniej 6 miesięcy.

• Z międzynarodowego lotniska w Sochi, położonego blisko Morza Czarnego do innych części miasta można dojechać taksówką, są one jednak bardzo drogie. Tańszą opcją jest Sochi Aeroexpress, który do centrum miasta jedzie ok. 45 min i kosztuje 4€.

Bilety na imprezy sportowe – można je kupić przez stronę tickets.sochi2014.com, ceny – w zależności od miejsca i imprezy to od 11€ do 1140€. Uwaga – poza biletem wymagana jest tzw. przepustka widza, którą można otrzymać na stronie pass.sochi2014.com.

• Bilet na imprezy sportowe pozwala korzystać bezpłatnie z komunikacji miejskiej w dzień zawodów, na które mamy bilet. Może to być szczególnie istotne biorąc pod uwagę, że kompleks olimpijski składa się z dwóch części, oddalonych od siebie (i od centrum miasta w przypadku górskiej części) o 48 kilometrów.

Możliwości nocowania w Sochi są bardzo szerokie – od luksusowych i bardzo drogich hoteli po zakwaterowanie na łodziach zacumowanych do nabrzeża na Morzu Czarnym. Więcej informacji można znaleźć na stronie Svoy-Sochi.ru.

*Dane Mondial Assistance

W Rosji ubezpieczenie turystyczne jest wymagane – artykuł do pobrania

big tits group