click here to find out more clara et sarah se partagent quatre bites. 3gp hindi halia hill special handjob.
Close

Konta naprawdę pomocne

Usługi assistance dodawane do kont bankowych podnoszą ich atrakcyjność – tak uważa 68% właścicieli ROR-ów wyposażonych w pomocowe dodatki*. Sprawdziliśmy, co konkretnie największe banki w Polsce dołączają do swoich kont.

Pod uwagę wzięliśmy 10 największych banków pod względem ilości kont indywidualnych (złotowych, bez oszczędnościowych) w oparciu o dane z III kwartału 2013 roku z raportu PRNews. Analizowaliśmy konta indywidualne, powszechnie dostępne (choć w dwóch przypadkach konta są oferowane przede wszystkim osobom w określonym wieku).

Informatyk do ROR, mała czarna do karty

Pod względem zakresu oferowanych usług pomocowych wyróżniają się propozycje Pekao SA, Alior Banku, a także Eurobanku. Wszystkie z wymienionych banków nie pobierają opłat za oferowane pakiety. Przy Eurokoncie Aktywnym Banku Pekao SA można znaleźć assistance domowy, pomoc informatyka w razie awarii komputera, assistance medyczny w kraju i za granicą, assistance samochodowy, oraz informacyjny i osobistego asystenta (Concierge). Ciekawe dodatki pomocowe oferuje też Alior Bank, który obok assistance do konta (pomoc w domu, pomoc medyczna, assistance w podróży samochodem, pomoc lekarza za granicą, ubezpieczenie bagażu, porada prawna, ubezpieczenie telefonu komórkowego, rowerowe assistance) ma też kartę kredytową wyposażoną w małą czarną czyli pakiet assistance dla kobiet. Taka karta zawiera pogotowie stylistyczne (propozycje ubioru czy fryzury na różne okazje), beauty assistance (pomoc w wyborze, rezerwacja oraz finansowanie wizyty w salonie kosmetycznym) czy osobistego trenera fitness. W podobnym kierunku idzie Millennium, który przy swojej karcie kredytowej Impresja oferuje bezpłatny pakiet assistance dedykowany kobietom i do nich dopasowany: prowadzenie osobistego terminarza (np. umawianie wizyt w gabinecie kosmetycznym, organizacja opiekunki do dziecka), assistance domowe i medyczne  (dla posiadaczki karty oraz członków rodziny). Takie ubezpieczenie pomaga w organizacji i pokrywa koszty korepetycji dla dziecka, opieki nad dziećmi, osobami starszymi, a także zwierzętami w trakcie choroby posiadacza karty. Eurobank w swej ofercie assistance skupił się na usługach dla domu i jego mieszkańców – klient otrzymuje pomoc w awariach domowych (home assistance oraz assistance dla sprzętu komputerowego), a także pomoc medyczną.

Chociaż większość pakietów assistance przy analizowanych kontach jest bezpłatna, to jednak są banki, które pobierają za nie dodatkową opłatę – w zależności od zawartości pakietu wyceniają je między 7, a 21 złotych (jak mBank).

Po co bankom assistance

Badania wskazują, że assistance jest produktem lojalizującym, docenianym przez klientów w bankach nawet bardziej niż u ubezpieczycieli. To, nad czym powinny mocniej pracować banki i firmy assistance, to budowanie świadomości wśród klientów. Wg badań w 2013 roku 80% respondentów widziało potrzebę korzystania z assistance, wobec 60% w 2011 roku. Wg przeprowadzonych przez Nielsen Polska na nasze zlecenie badań w 2013 roku liczba interwencji assistance wyniosła ponad 1,12 mln i drugi rok z rzędu przekroczyła milion. Polacy najczęściej korzystali z pomocy dla auta, w podróżach zagranicznych, z assistance domowego i medycznego. Te kategorie pojawiają się w tabeli, choć wydaje się, że banki za słabo je komunikują – komentuje Tomasz Brożyna dyrektor sprzedaży i marketingu w Mondial Assistance.

Rok 2014 zapowiada się jako czas znaczących zmian ilości kont ROR prowadzonych przez banki. Jak wskazują dane z badania ważnym czynnikiem wpływającym na decyzje konsumentów o likwidacji bądź utrzymywaniu danego konta będą dodatki do rachunku oferowane przez bank.

Konta z ubezpieczeniem assistance – Analiza przeprowadzona przez Mondial Assistance.

Bank Nazwa konta Rodzaj usług Assistance  Uwagi
PKO BP Konto Pogodne assistance medyczne, infolinia medyczna,
assistance domowe, infolinia rodzinna, infolinia komputerowa
dla osób powyżej 60 roku życia
Bank Pekao SA  Eurokonto Aktywne Plus assistance domowy, pomoc informatyka w razie awarii komputera, assistance medyczny w kraju i za granicą, assistance samochodowy, assistance informacyjny oraz Osobisty Asystent (Concierge)  
BZ WBK Aktywni 50+ medical assistance,, całodobowa infolinia medyczna i prawna dla osób powyżej 50 roku życia
mBank Aquarius Concierge w ramach konta Aquarius, pozostałe ubezpieczenia home, medical i car assistance dodatkowo płatne zależnie od wariantu – 7 zł, 14 zł, 21 zł miesięcznie rabaty przy zakupie więcej niż jednego ubezpieczenia
ING Bank Śląski Brak**    
Bank Millennium Brak**    
Eurobank Konto online home assistance, medical assistance, assistance sprzętu komputerowego  
Alior Bank Konto osobiste pomoc w domu, pomoc medyczna, pomoc w podróży samochodem, pomoc lekarza za granicą, ubezpieczenia bagażu, porada prawna, ubezpieczenie telefonu komórkowego, rowerowe assistance  
Credit Agricole Bank Polska Prosto oszczędzające assistance w formie dodatkowo płatnego Multipakietu – domowy pakiet pomocy technicznej i pakiet pomocy medycznej  4,99 zł/mies
Bank Pocztowy Brak    

** Ubezpieczenie assistance dołączane do wybranych kart płatniczych.

*Badanie zostało zrealizowane na zlecenie Mondial Assistance przez Nielsen Polska w dniach 7 – 26 stycznia 2014 roku.

 Konta naprawdę pomocne – artykuł do pobrania

big tits group