click here to find out more clara et sarah se partagent quatre bites. 3gp hindi halia hill special handjob.
Close

Czy najczęściej jeżdżą panie?

Ople, volkswageny i fiaty to najpopularniejsze „kobiece” samochody 2013 roku – wynika z rankingu towarzystwa ubezpieczeń Gothaer.

Stereotypowe myślenie o kobietach za kierownicą i zgryźliwe powiedzenia w stylu „jeździsz jak baba” niewiele mają wspólnego z motoryzacyjną rzeczywistością. Panie jeżdżą o wiele bezpieczniej – miażdżące dla panów statystyki nie pozostawiają co do tego żadnych złudzeń. Według przeprowadzonej w ub.r. policyjnej analizy wypadków drogowych w 2012 roku, sprawcami w niemal 75% przypadków byli mężczyźni. Wiadomo zatem, że kobiety jeżdżą ostrożnie. Warto również sprawdzić, czym dokładnie poruszają się po drogach…

Przygotowując ranking wzięliśmy pod uwagę łącznie 76 tys. samochodów, które w 2013 roku samodzielnie ubezpieczyły u nas panie. Na podstawie takiej reprezentatywnej liczby pojazdów sprawdziliśmy, jakimi markami i konkretnymi modelami aut najczęściej jeżdżą kobiety – wyjaśnia Robert Tkaczyk z Biura Ubezpieczeń Detalicznych w Gothaer TU S.A.

Wśród marek najpopularniejszy Opel…

W 2013 roku najczęściej prowadzonymi przez kobiety samochodami były ople, którymi jeździło w tym czasie blisko 11% z badanej grupy pań. Nieco ponad 10% z nich posiadało w momencie kupowania ubezpieczenia auto z oferty Volkswagena, natomiast 3. najpopularniejszą marką był przed rokiem Fiat. Wszyscy ci producenci dość wyraźnie wyprzedzili znajdujące się na 4. miejscu Renault. Pierwszą dziesiątkę „kobiecych” samochodów zamknęły natomiast Citroen oraz Audi, które posiadało odpowiednio 4,2% i 3,5% pań.

…ale najpopularniejszy model to VW Golf

Nieco inaczej prezentuje się zestawienie konkretnych modeli, którymi jeżdżą panie. Wśród wszystkich analizowanych pojazdów najwięcej – bo nieco ponad 3 tys. (4% ogółu) – było w zeszłym roku VW Golfów. Dwa pozostałe miejsca na podium zajęły Ople Astry oraz Corsy. W grupie najpopularniejszych modeli znalazły się także m.in. Toyota Yaris, Fiat Seicento oraz VW Polo.

Warto zwrócić uwagę na dość zaskakujący brak Skody w pierwszych dziesiątkach obydwu kategorii, ponieważ samochody tej firmy są od kilku lat najczęściej wybierane przez Polaków. W kobiecym rankingu jest to natomiast 11. najpopularniejsza marka, zaś pierwszy model od tego producenta (Fabia) pojawia się dopiero na 14. miejscu.

Z przygotowanego zestawienia wyraźnie wynika, że kobiety o wiele lepiej czują się w kompaktowych autach, przystosowanych przede wszystkim do jazdy miejskiej, nie zaś w dużych samochodach, których komfort sprawdza się podczas pokonywania długich dystansów – podsumowuje Robert Tkaczyk.

 RAPORT_Jakimi samochodami najczęściej jeżdżą kobiety – artykuł do pobrania

Najpopularniejsze samochody kobiet w 2013 roku

dane: Gothaer TU S.A.

Lp.

Marka samochodu

Model samochodu

1.

Opel (10,9%)

VW Golf (4%)

2.

Volkswagen (10,3%)

Opel Astra (3,9%)

3.

Fiat (9,8%)

Opel Corsa (3,4%)

4.

Renault (8,5%)

Toyota Yaris (2,8%)

5.

Ford (7%)

Daewoo Matiz (2,7%)

6.

Toyota (6,4%)

VW Polo (2,5%)

7.

Peugeot (6%)

Renault Megane (2,5%)

8.

Daewoo / FSO (5,3%)

Fiat Seicento (2,4%)

9.

Citroen (4,2%)

Renault Clio (2,4%)

10.

Audi (3,5%)

Fiat Punto (2,4%)

big tits group