click here to find out more clara et sarah se partagent quatre bites. 3gp hindi halia hill special handjob.
Close

Jachtowa polisa

Letnie wakacje to szczyt sezonu użytkowania turystycznych szlaków wodnych. Aby nieprzewidziane wypadki i awarie nie pokrzyżowały urlopowych planów, posiadacze jachtów i łodzi motorowych pomyśleć o wykupieniu specjalnego ubezpieczenia.

Jak podaje Główny Urząd Statystyczny (GUS), długość systemu śródlądowych dróg wodnych wynosi w Polsce przeszło 3,6 tys. km. Składają się na niego uregulowane rzeki żeglowne (łącznie 2,4 tys. km), skanalizowane odcinki rzek (644 km), kanały (344 km) oraz jeziora żeglowne (259 km). Jeśli ktoś zamierza spędzić urlop np. na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich, Kanale Elbląskim czy Pętli Żuław, może skorzystać z ubezpieczenia jachtów śródlądowych, które chroni posiadaczy oraz użytkowników jachtów przed finansowymi konsekwencjami szkód powstałych podczas wypoczynku na wodzie.

Polisy przeznaczone dla osób uprawiających żeglugę śródlądową pojawiły się na rynku ubezpieczeniowym w związku z rosnącym zainteresowaniem tą formą wypoczynku. Ochrona właściciela łodzi i członków jego załogi działa zarówno w trakcie trwania sezonu żeglarskiego, jak i po jego zakończeniu. Ubezpieczenie obowiązuje podczas żeglugi przybrzeżnej oraz śródlądowej na terytorium Polski – mówi Anna Materny z Gothaer TU S.A.

Co wchodzi w skład polisy żeglarskiej?

Podstawowym elementem ubezpieczenia jest ochrona jachtów żaglowych oraz motorowych przed ich utratą, uszkodzeniem oraz zniszczeniem. Polisa obejmuje więc swym zakresem łódź wraz z pełnym wyposażeniem, a także następujące sprzęty pływające: kajaki, rowery wodne, deski surfingowe oraz windsurfingowe. Chronione są również osobiste przedmioty członków załogi. Dodatkowo właściciel jachtu chroniony jest ubezpieczeniem OC, w ramach którego ubezpieczyciel przejmuje na siebie konieczność wypłaty odszkodowania za szkody wyrządzone osobom trzecim podczas użytkowania łodzi.

Ubezpieczenie obowiązuje przez cały okres użytkowania jachtu, a więc zarówno w czasie pływania, jak i postoju oraz manewrowania w porcie, holowania na polskich akwenach śródlądowych z włączeniem wód wewnętrznych Zalewu Szczecińskiego i Wiślanego czy też transportu lądowego w czasie sezonu letniego. Dodatkowo zakres polisy można rozszerzyć o szkody powstałe w czasie rejsów testowych i pokazów, wykorzystania jachtu jako rekwizytu oraz do celów szkoleniowych i doskonalenia żeglowania – tłumaczy Anna Materny.

Te szkody żeglarze zgłaszają najczęściej…

Na podstawie szkód zgłaszanych przez właścicieli łodzi, towarzystwo ubezpieczeniowe Gothaer wyszczególniło kilka kategorii problemów, których likwidacją najczęściej zajmują się ubezpieczyciele. Są to przede wszystkim awaria silnika, a także uszkodzenie kadłuba w wyniku napłynięcia na podwodną przeszkodę. Niemal równie często posiadacze jachtów mają problem ze złamanym masztem oraz uszkodzoną łopatką śruby napędowej.

Czy ubezpieczyciel pomoże naprawić uszkodzony kadłub – artykuł do pobrania

big tits group