click here to find out more clara et sarah se partagent quatre bites. 3gp hindi halia hill special handjob.
Close

Spalony samochód i pieniądze z AC

Co jakiś czas pojawiają się doniesienia o samochodach podpalanych w różnych regionach kraju. Właściciele aut powinni pamiętać, że odszkodowanie za poniesione straty dostaną tylko ci kierowcy, którzy w momencie zdarzenia posiadali ubezpieczenie AC.

Blisko 20 częściowo i całkowicie zniszczonych pojazdów, łączne straty liczone w setkach tysięcy złotych – ten bilans pojedynczego aktu wandalizmu w jednym z polskich miast uświadamia, że każdy bez wyjątku samochód może ulec zniszczeniu w najmniej spodziewany sposób. Finansowe problemy związane z tego typu szkodami minimalizuje ubezpieczenie autocasco (AC). Z danych Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) wynika jednak, że tylko 25% posiadaczy obowiązkowego OC kupuje również dobrowolne AC. Statystycznie na odszkodowanie po zniszczeniach wskutek wandalizmu może więc liczyć tylko co czwarty kierowca…

Mała liczba zawieranych ubezpieczeń AC wynika z dobrowolnego charakteru ochrony oraz powszechnego przekonania, że jest ono przeznaczone tylko dla właścicieli młodszych samochodów. Oprócz tego kierowcy bardzo często traktują ubezpieczenia komunikacyjne jako nieprzydatny wydatek i w rezultacie kupują wyłącznie OC, ponieważ z niego po prostu nie można zrezygnować –  mówi Bartłomiej Behnke z multiagnecji Superpolisa.pl.

Trzeba jednak pamiętać, że obowiązkowa polisa OC chroni właściciela samochodu tylko wtedy, gdy wyrządzi on szkodę innym uczestnikom ruchu drogowego. Jest natomiast nieprzydatna, kiedy kierowca potrzebuje pomocy przy własnym samochodzie. Dlatego w przypadku kradzieży, samodzielnego uszkodzenia auta, zniszczenia go w wyniku aktów wandalizmu lub działania sił przyrody zadziała wyłącznie AC.

Nie tylko dla nowych samochodów…

Efektem niedawnego głośnego działania podpalacza z Gdańska były zniszczenie w ciągu jednej nocy ok. 20 zarówno starszych, jak i młodszych samochodów o wartości od 1,5 tys. do 150 tys. zł. Czy polisę AC mogli mieć tylko właściciele nowszych aut, które w większym stopniu narażone są na kradzież, a ich naprawa kosztuje najwięcej? Nie, choć z taką opinią można się często spotkać. W rzeczywistości coraz więcej towarzystw proponuje AC posiadaczom starszych samochodów.

Niektórzy ubezpieczyciele sprzedają AC nawet na 15-letnie pojazdy, a w przypadku stałych klientów potrafią całkowicie znieść barierę stanowioną przez rocznik auta. Problem kierowców polega jedynie na ustaleniu, w których towarzystwach uda im się ubezpieczyć wiekowy już pojazd. Najprościej jest to zrobić u doradcy lub w internetowej porównywarce, aby nie tracić czasu na kontakt z każdą firmą z osobna – dodaje Bartłomiej Behnke.

Pieniądze za spalony samochód tylko z AC – artykuł do pobrania

big tits group