click here to find out more clara et sarah se partagent quatre bites. 3gp hindi halia hill special handjob.
Close

Ile kosztuje ochrona nagrobka?

Koszt granitowego nagrobka to kilkanaście lub kilkadziesiąt tysięcy. Uszkodzenia spowodowane przez siły natury czy grasujących na cmentarzu wandali są więc bardzo dotkliwe.

Co roku w ten sposób niszczonych jest wiele grobów. Cmentarze bardzo często zdobią stare drzewa, które niestety nie zawsze wytrzymują napór gwałtownego wiatru czy obciążenie śniegiem. Nekropolie przyciągają także wandali. Dochodzenie naprawienia szkody od sprawców wandalizmu jest bardzo trudne, bo ich wykrywalność pozostawia wiele do życzenia, a systemy monitorowania to na większości cmentarzy ciągle rzadkość. Najczęściej sami ponosimy koszty napraw i odbudowy. Zabezpieczeniem może być ubezpieczenie nagrobków, które staje się coraz popularniejszym dodatkiem do ubezpieczenia nieruchomości.

Polisa obejmuje szkody, które powstały w ubezpieczonym nagrobku lub grobowcu. Dotyczą on np. zniszczeń tablicy z napisami.

Wypłacamy odszkodowanie, jeżeli szkody powstały na skutek zdarzeń losowych, m.in.: powodzi, huraganu, deszczu nawalnego, uderzenia pioruna, upadku drzewa lub są wynikiem kradzieży albo dewastacji. Ubezpieczenie nie obejmuje natomiast kosztów naturalnego niszczenia nagrobka wynikającego z upływu czasu, a także np. kradzieży wieńców, kwiatów lub zniszczenia np. przez przedsiębiorstwa pogrzebowe czy firmy kamieniarskie. – dodaje Anna Chyży-Sadowska – Menedżer Produktu w Biurze Ubezpieczeń Majątkowych Concordii Ubezpieczenia.

Koszt ubezpieczenia nagrobka o wartości 5.000 zł to 75 zł rocznie.

Listopad to szczególny czas pamięci o bliskich osobach, których już z nami nie ma, warto jednak mieć świadomość, że nagrobki ulegają szkodom przez cały rok.

Odszkodowania za uszkodzone nagrobki – artykuł do pobrania

big tits group