click here to find out more clara et sarah se partagent quatre bites. 3gp hindi halia hill special handjob.
Close

Szybsza wypłata odszkodowania

Od kwietnia br. poszkodowany w wypadku otrzyma pieniądze z odszkodowania nawet w kilka dni, w dodatku od swojego ubezpieczyciela, nawet jeśli to nie on zawinił. Wszystko to dzięki wprowadzeniu w życie systemu bezpośredniej likwidacji szkód (BLS). Jakie inne korzyści dla kierowców niesie za sobą BLS? Jakie korzyści zyskuje klient Concordii?

Sprawniej i szybciej

Do tej pory formalności związane z odzyskiwaniem pieniędzy za uszkodzenia samochodu, w skrajnych przypadkach, mogły trwać bardzo długo, ponieważ zwrot kosztów naprawy leżał w gestii towarzystwa ubezpieczającego sprawcę wypadku, a nie poszkodowanego. Teraz to wybrane przez poszkodowanego towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaca mu pieniądze. Skróceniu ulega obieg dokumentów. Proces likwidacyjny ma w założeniu przebiegać szybciej i sprawniej, a załatwieniem wszelkich formalności ma zająć się ubezpieczyciel poszkodowanego, w związku z czym będzie jemu jeszcze bardziej zależało na wysokiej jakości obsługi. Procedura ma trwać o wiele krócej, co wpłynie także na skrócenie czasu oczekiwania na zwrot kosztów np. naprawy pojazdu. Podobny system od dawna (w nieco różniących się wariantach) występuje w wielu krajach europejskich i zazwyczaj jest bardzo pozytywnie oceniany przez ubezpieczonych.

W ramach BLS Concordia likwiduje szkodę zgodnie z ustawą o ubezpieczeniach obowiązkowych odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdu. Oprócz kosztów naprawy pojazdu, refundowane są również wszelkie pozostałe wydatki związane z holowaniem samochodu, parkowaniem na strzeżonym parkingu, a także koszty dodatkowych badań technicznych auta czy uzasadniony koszt najmu samochodu zastępczego na czas naprawy uszkodzonego pojazdu.

Liczy się już nie tylko cena

Dzięki zmianom w przepisach, towarzystwa ubezpieczeniowe mają możliwość zróżnicowania swojej oferty. Do tej pory o naszym wyborze OC decydowała jedynie cena. Teraz, dzięki systemowi BLS, ubezpieczyciele będą musieli uatrakcyjnić ofertę, aby przyciągnąć uwagę, zdobyć zaufanie szybko i bezproblemowo przeprowadzoną procedurą wypłaty i zatrzymać dotychczasowych klientów.

Wprowadzenie bezpośredniej likwidacji szkód to dla nas duże wyzwanie, ale i szansa udowodnienia ubezpieczonym, już po raz kolejny, że szybko i sprawnie wypłacamy należne odszkodowania. Spośród kilkudziesięciu ubezpieczycieli do BLS od kwietnia przystąpiło 5 towarzystw, Concordia jest wśród nich – powiedział Piotr Adamczyk, Dyrektor Biura Likwidacji Szkód Concordii Ubezpieczenia.

Kiedy możemy skorzystać z BLS?

Aby skorzystać z systemu bezpośredniej likwidacji szkód, muszą być spełnione poniższe założenia:

  • w wypadku wzięły udział nie więcej niż dwa pojazdy,
  • ubezpieczyciel sprawcy lub poszkodowanego jest stroną umowy BLS,
  • w dniu zdarzenia obowiązywała umowa OC,
  • do wypadku doszło na terytorium Polski.

Wydaje się, że system działa i skutecznie ułatwi życie po wypadkach na drogach, bo już pierwszego dnia jego obowiązywania taką procedurę likwidacji szkody wybrało 74 poszkodowanych.

Jeszcze większy komfort kierującego

Sprawna i solidna likwidacja szkód zawsze była dla nas priorytetem, dlatego też przystąpienie do BLS, czyli projektu, który ma na celu zwiększenie wygody i komfortu klienta, było dla nas naturalną decyzją – wskazuje Piotr Adamczyk.

Concordia, równolegle do prac związanych z wdrożeniem BLS, przygotowała również inne, dogodne zmiany dla kierowców – wszystkie bez ponoszenia dodatkowych opłat. Przykładowo, w zakresie Auto Casco od teraz możliwe jest zniesienie zmniejszenia sumy ubezpieczenia po wypłacie odszkodowania za pierwszą szkodę. Wydłużony został także okres obowiązywania stałej sumy ubezpieczenia z 6 do 12 miesięcy dla pojazdów fabrycznie nowych. Natomiast przy ubezpieczeniu Auto Assistance Towarzystwo rozszerzyło zakres ochrony o jednoślady (motocykle i motorowery). Rozszerzeniu uległ również zakres terytorialny świadczenia ochrony o terytorium Rosji (część europejska), Ukrainy, Białorusi oraz Albanii.

Dzięki temu nasi klienci mogą czuć się bezpiecznie również w czasie wyjazdów za wschodnią granicę czy podczas podróży po Bałkanach – podsumowuje Piotr Adamczyk.

 Bezpośrednia likwidacja szkód wchodzi w życie od kwietnia – artykuł do pobrania

big tits group