click here to find out more clara et sarah se partagent quatre bites. 3gp hindi halia hill special handjob.
Close

90 tys. złotych za tragedię na wakacjach

Czasem powrót z wakacji nie oznacza natychmiastowego powrotu do pracy. Dobrze, jeżeli jest to spowodowane dłuższym urlopem, gorzej jednak, gdy przyczyna jest całkiem inna. Wypadki na wakacjach mogą bowiem wyłączyć nas z życia na dłuższy okres. Co zrobić, aby w spokoju przeżyć ten czas?

Kto opłaci naszą rehabilitację?

Niestety, zdarza się, że z wakacji wracamy nie tylko z miłymi wspomnieniami. Konsekwencje urazu nie kończą się wraz z powrotem do domu. Może się okazać, że zostaniemy unieruchomieni na dłuższy czas i nie będziemy mogli pracować, a koszty rehabilitacji bywają bardzo wysokie. W takim przypadku pomocna jest rekompensata z ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW).

Takie ubezpieczenie dostępne jest dla każdego, kto nie ukończył 70 roku życia i jest narażony na wypadki, czy to z racji wykonywanego zawodu, czy też z racji prowadzonego trybu życia – mówi Jagoda Cybińska – ekspert Concordii Ubezpieczenia z Biura Ubezpieczeń Osobowych. – Polecane jest ono także osobom, które ze względu na swój stan zdrowia nie mogą przystąpić do ubezpieczenia na życie.

Ubezpieczenie NNW można dostosować do własnych potrzeb i wybrać te opcje, które są dla nas interesujące. I tak, w przypadku kierowców możliwe jest na przykład nabycie dodatkowego świadczenia, w razie wypadku komunikacyjnego. Posiadacz takiej polisy, może otrzymać wyższą kwotę świadczenia, jeżeli w momencie wypadku komunikacyjnego jego pasy bezpieczeństwa były zapięte, a pojazd posiadał ważny przegląd techniczny. Koszt polisy jest niewielki, natomiast spokój i możliwość koncentracji na jak najszybszym powrocie do zdrowia, są w tym przypadku bardzo cenne.

Kiedy spełni się najgorszy scenariusz…

O śmierci staramy się nie myśleć. Każdy z nas zakłada, że odejdzie dopiero w sędziwym wieku, jednak wypadki się zdarzają, także w wakacje. Tylko w ubiegłym roku w okresie wakacji utonęły 273 osoby, w tym roku też już niestety zanotowano takie przypadki. Sezon kąpieli ledwo się rozpoczął, a już zaczęły do nas docierać informacje o wypadkach przy niestrzeżonych akwenach. Przyczyny utonięć bywają różne. Często mówi się o brawurze, alkoholu, ale nawet zwykły skurcz może przyczynić się do tragedii.

Jednak do wypadków dochodzi nie tylko nad wodą. Według danych Komendy Głównej Policji, w miesiącach od maja do sierpnia ubiegłego roku, na polskich drogach zginęły 1243 osoby. Sam fakt, że sami zawsze staramy się jeździć ostrożnie, niestety nie zawsze chroni nas przed nieszczęśliwymi zdarzeniami.

We wrześniu 2014 r. dostaliśmy zgłoszenie o wypadku komunikacyjnym. Poszkodowany – pasażer pojazdu, w następstwie odniesionych obrażeń, niestety zmarł. Jego rodzina otrzymała od Concordii Ubezpieczenia, łącznie 90 tys. zł:  60 tys. zł z tytułu śmierci w wyniku nieszczęśliwego wypadku oraz dodatkowo 30 tys. zł z powodu nieszczęśliwego wypadku w ruchu komunikacyjnym – podaje Jagoda Cybińska.

Żadne pieniądze nie są w stanie wynagrodzić śmierci bliskiej osoby. Jednak, w tym szczególnie trudnym okresie, ważne znaczenie odgrywa – bezpieczeństwo finansowe. I choć nie lubimy myśleć o przykrych zdarzeniach, warto mieć świadomość, że niestety do nich dochodzi. Dlatego też powinniśmy robić wszystko, aby się przed nimi zabezpieczyć, aby w trudnych chwilach nasza rodzina nie musiała martwić się dodatkowo o kwestie materialne.

90 tys. złotych za tragedię na wakacjach – artykuł do pobrania

big tits group