click here to find out more clara et sarah se partagent quatre bites. 3gp hindi halia hill special handjob.
Close

Czy polisę turystyczną można kupić już na wakacjach?

Długo oczekiwany wakacyjny urlop wiąże się z wieloma czynnościami, które trzeba wykonać przed wyjazdem. Czasami w natłoku tych spraw zapomina się, o rzeczach, które w tym momencie mogą się wydawać drugorzędne. Jedną z nich może być polisa turystyczna. Czy da się ją kupić już po wyjeździe?

Tylko w Chorwacji w ubiegłym roku firma Mondial Assistance udzieliła Polakom pomocy o łącznej wartości liczonej w milionach złotych. Chorwacja to jeden z najchętniej odwiedzanych latem przez Polaków krajów. W badaniach przed poprzednim sezonem wskazywany był jako najpopularniejsza destynacja.

Chorwacja to rzeczywiście bardzo popularny wśród Polaków kraj wakacyjny, co przekłada się na ilość zgłoszeń z prośbą o pomoc. W tamtym roku, podobniej jak w latach ubiegłych, łączny koszt pomocy Polakom, którzy o nią poprosili w ramach ubezpieczenia turystycznego, sięgał kilku milionów złotych. 95% kosztów wygenerowane zostało w trakcie miesięcy „urlopowych” – od czerwca do września. Najczęściej chodziło o pomoc medyczną, która stanowi niemal 90% wszystkich zgłoszeń do naszego Centrum Operacyjnego – wylicza Piotr Ruszowski, dyrektor sprzedaży i marketingu w Mondial Assistance.

Jak widać nawet w tak spokojnym i bezpiecznym kraju, jak Chorwacja zdarzają się medyczne dolegliwości, za które (jeśli nie obejmuje ich karta EKUZ) trzeba zapłacić samodzielnie lub skorzystać z posiadanej polisy.

Choć to dane lidera rynku, to liczba spraw, jakie obsłużyli wszyscy ubezpieczyciele jest znacznie wyższa. Powinno to odświeżać pamięć i nawet jeśli kupno wakacyjnej polisy nie jest na pierwszym miejscu na liście rzeczy „do zrobienia” przed wyjazdem, to nie powinno z tej listy całkowicie spadać.

Polisa kupiona w hotelowym pokoju

Obecnie nie ma przeciwskazań, aby polisę turystyczną kupić, będąc już za granicą podczas urlopu. Takie zabezpieczenie jest tak samo ważne i gwarantuje identyczną ochronę jak ta sama polisa kupiona w kraju.

W dobie smartfonów i tabletów kupno ubezpieczenia on-line, za pomocą tych urządzeń jest już dostępne na wielu stronach. Szczególnie dotyczy to właśnie polis turystycznych. Proces zakupowy w całości odbywa się on-line i składa się z kilku prostych kroków. Po zaksięgowaniu płatności polisa jest przesyłana na podany adres e-mail. Nie pytamy, gdzie znajduje się kupujący polisę i czy już jest na wakacjach – mówi Piotr Ruszowski z Mondial Assistance.

Kupić polisę za granicą można też telefonicznie. Wystarczy zostawić swój numer telefonu w odpowiednim formularzu. Oddzwaniająca osoba przechodzi przez procedurę zakupu, może też doradzić przy wyborze opcji i parametrów polisy. Płatność i przesłanie wystawionej polisy odbywa się podobnie jak przy zakupie przez Internet, choć taka operacja może zająć nieco więcej czasu.

Kupując polisę on-line np. z hotelowego pokoju trzeba jednak zwrócić uwagę na karencję, czyli okres jaki musi upłynąć pomiędzy momentem zakupu, a początkiem ochrony. U większości ubezpieczycieli ten okres trwa maksymalnie kilka dni (3-5), choć można znaleźć oferty z jednodniową karencją. Takich ofert warto szukać, jeśli o zapewnieniu ochrony przypomnieliśmy sobie nie „za pięć 12”, a kilka minut po. Zatem kupując polisę pierwszego dnia pobytu np. w Turcji, ważną ochronę możemy mieć już następnego dnia rano, wychodząc na plażę.

Czy polisę turystyczną można kupić będąc już na wakacjach – artykuł do pobrania

big tits group