click here to find out more clara et sarah se partagent quatre bites. 3gp hindi halia hill special handjob.
Close

Używany samochód z assistance?

Kupno samochodu wiąże się z dużymi wydatkami: poza jego kosztem trzeba zapłacić podatek, uiścić opłatę rejestracyjną, zrobić przegląd, wymienić zużyte elementy. Na jednej rzeczy można jednak sporo zaoszczędzić – na assistance, które często dostajemy razem z używanym samochodem.

 

Większość kierowców nie wie lub nie zdaje sobie z tego sprawy, że duża liczba samochodów używanych, razem z polisą OC ma też pakiet bezpłatnej pomocy na drodze czyli assistance. Ponieważ tak, jak ubezpieczenie – jest on „przywiązany” do pojazdu, jego nowy nabywca może z niego korzystać.

 

– Assistance często towarzyszy OC i AC, jest przypisane do samochodu, zmiana właściciela auta nie wpływa na dostęp do świadczeń przynależnych do posiadanej polisy. – tłumaczy Piotr Ruszowski, dyrektor sprzedaży i marketingu w Mondial Assistance.

 

Do roku przy „starym” używanym

W przypadku kilkuletniego samochodu używanego czas, kiedy z assistance poprzednika można korzystać, jest uzależniony od tego, kiedy poprzedni właściciel wypowie polisę OC. Takie prawo daje mu fakt zbycia pojazdu. Może to być miesiąc, ale często pół roku czy nawet blisko roku, jeśli sprzedawany samochód został ubezpieczony na krótko przed transakcją. W wydruku polisy nie zawsze są informacje, czy dany pojazd posiada assistance, warto więc zapytać o to sprzedającego, dowiedzieć się czy i kiedy zamierza wypowiedzieć OC, ewentualnie zapytać o nr tel. do assistance. Sprzedający nie powinien wzbraniać się przed udzieleniem takich informacji, bo ewentualne skorzystanie z „jego” assistance przez nowego właściciela auta, w żaden sposób nie wpływa na jego relacje z ubezpieczycielem, nie podnosi też kosztów przyszłego ubezpieczenia.

 

Jeszcze dłużej przy „nowym używanym”

Jeszcze korzystniejsza sytuacja może mieć miejsce w przypadku zakupu młodego samochodu – dwu, trzyletniego. Niemal wszystkie takie pojazdy mają tzw. gwarancyjne assistance, a jego czas obowiązywania zazwyczaj powiązany jest z gwarancją, jaka na dane auto jest udzielana. Obecnie to minimum dwa lata, ale może też wynosić nawet 7.

 

– Nowe, salonowe samochody zazwyczaj objęte są gwarancją w przedziale od 2 do 5 lat. W większości przypadków towarzyszy temu assistance, więc kupując np. dwuletnie auto z assistance na 5 lat, sporo czasu można z takich przejętych usług pomocowych korzystać. My, jako firma asystencka nie sprawdzamy, czy to osoba, która samodzielnie nabyła assistance, czy przejęła do niej prawa wraz z zakupem samochodu. Naczelną zasadą jest po prostu udzielanie pomocy zawsze, kiedy to tylko możliwe, a jej zakres dla nowego kierowcy jest dokładnie taki sam jak dla początkowego. – dodaje Piotr Ruszowski z Mondial Assistance.

 

Pomimo oczywistych korzyści taka praktyka nie jest zbyt częsta. Przede wszystkim, z powodu niewiedzy kierowców o takiej możliwości. Przy zakupie samochodu jest wiele rzeczy do dopilnowania, czasem w grę wchodzą też emocje związane z nabywaniem nowego pojazdu, zazwyczaj więc nie pamiętamy o tym, żeby zapytać, czy samochód ma assistance. Myślimy za to o tym bardzo często później, kiedy pojazd psuje się, szczególnie, gdy taki zawód spotyka nas na krótko po zakupie…

 

Brak możliwości korzystania z przejętego assistance może mieć miejsce wtedy, gdy pakiet usług pomocowych zawierał ograniczenia ilości interwencji, a pierwszy kierowca ten limit już wcześniej wykorzystał.

 

 

 

Kupiłeś auto więc pewnie masz też assistance_– artykuł do pobrania

big tits group