click here to find out more clara et sarah se partagent quatre bites. 3gp hindi halia hill special handjob.
Close

Kolejne budynki dla Intela

ALLCON@park wzbogacił się o dwa budynki. Pracownicy Intela, w całości wynajmującego gdański park biznesowy, będą mieli do dyspozycji kolejne 5 000 m2 powierzchni użytkowej i tym samym przestrzeń dla 420 dodatkowych stanowisk pracy.

 

ALLCON@park jest wręcz nasycony najnowocześniejszą technologią, co wynika z oczekiwań specyficznego najemcy, jakim jest Intel. Gdańska filia, to drugie (po Monachium) pod względem wielkości w Europie centrum badawczo-rozwojowe tej firmy. W oddanych właśnie do użytkowania budynkach IGK4 oraz IGK5 znajdują się jedne z najnowocześniejszych i najbardziej zaawansowanych technicznie  laboratoriów kompleksu  o powierzchni prawie 400 m2 oraz komora bezechowa. Wszystkie pomieszczenia są dostosowane do badań i analiz w projektach badawczych posiadających status wysokiej rangi w Intelu, który jest potentatem światowej produkcji układów scalonych i twórcą m.in. grupy mikroprocesorów wchodzących w skład większości komputerów osobistych.
Sprostaliśmy naprawdę trudnym wymaganiom technicznym, których standard w żaden sposób nie odbiega od światowych trendów – mówi Rafał Stefaniak z Allcon Investment, właściciela ALLCON@park.
W budynkach znajdują się certyfikowane systemy wentylacji i klimatyzacji, nawilżania, okablowania strukturalnego, zaawansowane systemy zasilania posiadające własną stację transformatorową z transformatorem o mocy 1600kVA, generator o  mocy 826kVA oraz trzy baterie UPS o łącznej mocy 560kVA – dodaje Rafał Stefaniak.

 

Technologia użyta w biurowcach wynajętych przez Intel służy realizacji projektów badawczych, ale równocześnie zapewnia komfort pracy – w przypadku oddanych właśnie budynków – ponad czterysta osobowemu zespołowi fachowców. Ponadto budynek IGK5 oferuje dwu-poziomową kantynę gdzie operatorem jest Sodexo.

Kompleks biurowy ALLCON@park dostarcza prawie 900 miejsc parkingowych na wewnętrznych parkingach przy budynkach, wraz z dodatkową infrastrukturą dla rowerzystów (zamykane wiaty, natryski i szatnie w budynkach), boiskami sportowymi oraz urządzeniami outdoor fitness.

 

Informacje dodatkowe:

 

Przykładowe systemy technologiczne użyte w budynku IGK4 oraz IGK5:

 

– zaawansowane systemy okablowania strukturalnego oparte na certyfikowanych rozwiązaniach Systimax i Corning, dodatkowo redundantne łącza zewnętrzne

– nowoczesne systemy zasilania: własna stacja transformatorowa z transformatorem o mocy 1600kVA,
generatoremi 826kVA. Podtrzymanie zasilania zapewniają trzy  baterie UPS o łącznej mocy 560kVA.

– system HVAC oparty na centralach Swegon (wentylacja z nawilżaniem parowym) oraz systemie klimatyzacji Daikin VRV IV

– niezależny system klimatyzacji Laboratoriów oparty na jednostkach Daikin VRV IV oraz klimatyzacji precyzyjnej Stulz

– pełen system BMS oraz systemy zapewniające bezpieczeństwo (KD i CCTV)

 

Kolejne budynki dla Intela – artykuł do pobrania

big tits group