click here to find out more clara et sarah se partagent quatre bites. 3gp hindi halia hill special handjob.
Close

Mondial Assistance i „Sprawni w pracy”

Mondial Assistance wspiera działania prowadzone przez Fundację Integracja w ramach inicjatywy „Sprawni w pracy”. Najnowszą jej odsłoną jest kampania „Nie chcę być strażakiem” i spot, który bazując na jednym z najbardziej wymagających zawodów pokazuje, że każdy chce przede wszystkim pracować zgodnie ze swoim wykształceniem i kompetencjami.

 

Pracodawcy często nie są świadomi, że brak pełnej sprawności nie wyklucza możliwości wykonywania szerokiej gamy zawodów. Dlatego Fundacja Integracja stworzyła projekt „Sprawni w pracy”. Z jednej strony ma on za zadanie edukować potencjalnych pracodawców, a z drugiej dostarcza konkretne rozwiązanie dla firm i kandydatów.

 

Pod adresem sprawniwpracy.pl działa portal rekrutacyjny zawierający bazę ofert przygotowanych z myślą o osobach z niepełnosprawnością oraz wizytówki kandydatów poszukujących zatrudnienia. Pracodawcy uczestniczący w projekcie podczas procesu rekrutacji otrzymują wsparcie specjalistów z Integracji, co ułatwia pracę działów HR.

 

– Podstawą naszej działalności jest świadczenie pomocy, dlatego zaangażowaliśmy się w projekt Fundacji Integracja wspierający osoby z niepełnosprawnością. Idea prowadzenia platformy internetowej pozwalającej kojarzyć ze sobą firmy i pracowników jest sprawdzonym rozwiązaniem, ale charakter i sposób prowadzenia jej przez fundację pozwoliły wyznaczyć nowy standard działalności na rzecz osób z niepełnosprawnością – mówi Kamil Elkader, dyrektor personalny w Mondial Assistance.

 

Osoby niepełnosprawne na polskim rynku pracy

Według ostatniego, przeprowadzonego w 2011 r., Narodowego Spisu Powszechnego, w Polsce jest ok. 4,7 mln osób niepełnosprawnych. Jak podaje GUS na koniec IV kwartału 2015 r. zatrudnionych było 482 tys. osób z niepełnosprawnością (wskaźnik zatrudnienia: 14,9%). To o 26 tys. więcej niż w połowie zeszłego roku, ale o 16 tys. mniej niż pod koniec 2014 r.

 

Jak pokazują powyższe dane, jest to grupa w której drzemie ogromny, nie do końca wykorzystany, potencjał kadrowy. Jest on szczególnie widoczny w związku z dynamicznym rozwojem technologicznym, który postępuję od kilku dekad. W jego wyniku powstało wiele nowych zawodów i specjalizacji, w których osoby te mogą się swobodnie rozwijać.

 

Mondial Assistance partnerem strategicznym Sprawni w pracy – artykuł do pobrania

 

big tits group