click here to find out more clara et sarah se partagent quatre bites. 3gp hindi halia hill special handjob.
Close

Jak mądrze wydać pieniądze z 500+

Od początku kwietnia możemy składać wnioski o pomoc finansową z programu 500+. Część z tych środków przeznaczymy zapewne na bieżące wydatki. Warto jednak pomyśleć, w jaki sposób zainwestować resztę funduszy, aby jak najlepiej zapewnić bezpieczeństwo i przyszłość dzieciom.

 

Kto i w jaki sposób może skorzystać z programu?

 

Szacuje się, że z programu 500+ skorzysta 2,7 mln rodzin, a wsparciem będzie objętych 3,7 mln dzieci. Wniosek o świadczenie można składać od chwili startu programu, czyli od 1 kwietnia 2016 r., w gminie, w której mieszkamy lub przez Internet.

 

Niektóre ze współpracujących z nami banków umożliwiły składanie wniosku przez bankowość elektroniczną – tłumaczy Tomasz Kromolicki, Dyrektor Biura Bancassurance Concordii Ubezpieczenia. – Jest to duże ułatwienie dla rodziców, którzy zamiast stać w kolejkach w urzędzie, będą mogli załatwić wszystko za pomocą swojego konta bankowego.

 

Ustawa wprowadzająca program „Rodzina 500+” przewiduje, że każda rodzina będzie mogła otrzymać świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł na drugie i kolejne dziecko, bez względu na dochody. W przypadku rodzin z jednym potomkiem, niezbędnym będzie spełnienie kryterium dochodowego, czyli maksymalnie 800 zł na osobę lub 1200 zł w przypadku dzieci z niepełnosprawnością. Również rodziny wielodzietne, które spełniają kryterium dochodowe, otrzymają pieniądze na każde dziecko. Dzięki dodatkowemu 500 zł miesięcznie, przez 18 lat, rodzina z dwójką dzieci otrzymująca dofinansowanie na jedno z nich, może uzyskać kwotę w wysokości 108 tys. zł.

 

Nie przejedz wszystkich pieniędzy

 

Właśnie otrzymaliśmy zastrzyk gotówki, jak ją dobrze wykorzystać? Dodatkowy pieniądze bardzo łatwo wydać na zachcianki i bieżące potrzeby, jednak warto pomyśleć, w co zainwestować, aby zaprocentowało w przyszłości.

 

Rozsądnym pomysłem na 500+ jest przeznaczenie części środków na ochronę życia i zdrowia swojego dziecka.

 

Mamy do wyboru dwa warianty, dzięki którym zapewnimy rodzinom finansowy spokój w razie wystąpienia niespodziewanych i negatywnych zdarzeń w ich życiu – tłumaczy dr Filip Przydróżny, Dyrektor Biura Ubezpieczeń Osobowych Concordii Ubezpieczenia. – Pierwszy z nich polega na ubezpieczeniu życia rodziców, aby w razie śmierci zapewnić dzieciom środki finansowe na przykład na zdobycie wykształcenia. Drugi sposób, to ubezpieczenie dziecka od następstw nieszczęśliwych wypadków, co pozwoli na pokrycie kosztów leczenia czy rehabilitacji – dodaje dr Filip Przydróżny.

 

Program 500+ daje nową perspektywę myślenia o bezpieczeństwie rodziny, Warto więc mądrze wykorzystać tę szansę i „kupić” sobie i swoim bliskim coś bezcennego… SPOKÓJ i BEZPIECZEŃSTWO.

 

Polisa z 500+ – artykuł do pobrania

big tits group