click here to find out more clara et sarah se partagent quatre bites. 3gp hindi halia hill special handjob.
Close

Wiosenne podróże po Europie

Wiosną z reguły podróżujemy po Europie. Są to krótkie, kilkudniowe wypady. Jak pokazują dane Mondial Assistance 85% interwencji w okresie kwiecień – czerwiec 2015 r. dotyczyło zdarzeń w państwach europejskich. Zazwyczaj potrzebujemy odwiedzić internistę. Dlatego, planując wyjazdy poza granice Polski trzeba pamiętać o wykupieniu odpowiedniego ubezpieczenia.

 

Jak wynika z przeprowadzonego przez CBOS na początku roku badania, 43% osób planujących przynajmniej dwudniowy wypoczynek chciałoby się w tym roku udać za granicę[1]. O istotności posiadania ubezpieczenia turystycznego powinny przekonywać m.in. rekordowe wysokości pomocy medycznej udzielonej Polakom w 2015 r. Według danych Mondial Assistance potrafią one sięgać wysokości nawet kilkuset tysięcy złotych, jak to miało miejsce w przypadku osoby, która zasłabła w trakcie pływania w oceanie na wybrzeżu USA. Koszt udzielenia pomocy oraz transportu do Polski przekroczył 800 tys. złotych. Jak pokazuje powyższy wypadek, warto zabezpieczyć się przed wyjazdem zagranicznym. Niezależnie od jego długości.

 

Gdzie i kiedy potrzebujemy pomocy

Planując wiosenne wycieczki przede wszystkim koncentrujemy się na zwiedzaniu Europy. Jak wynika z danych Mondial Assistance, 85% interwencji w okresie kwiecień – czerwiec 2015 r. dotyczyło zdarzeń w państwach europejskich, przede wszystkim we Włoszech, Grecji i Francji. Tylko 15% przypadków miało miejsce na innych kontynentach, przy czym zajścia na terenie USA stanowiły prawie 5% ogółu przypadków.

 

– Nasze doświadczenia pokazują, że w trakcie urlopu najczęściej potrzebujemy pomocy w wyniku nagłego zachorowania. Działo się tak w 72% przypadków. Są to przede wszystkim przeziębienie czy zatrucie pokarmowe. Istotnie mniejszy odsetek, około 25%, stanowią interwencje będące rezultatem wypadków – mówi Piotr Ruszowski, dyrektor sprzedaży i marketingu w Mondial Assistance.

 

Do czego najczęściej za granicą przydaje się polisa?

Wydawać by się mogło, że skoro w większości przypadków wsparcia ubezpieczycieli potrzebujemy w związku z najpowszechniejszymi dolegliwościami to zakup dodatkowego ubezpieczenia może nie być koniecznym. W końcu znalezienie placówki medycznej i umówienie wizyty nie powinno być dużym wyzwaniem, zwłaszcza w Europie. Należy jednak pamiętać, że polisa i usługi assistance zapewniają nam nie tylko sprawniejszy dostęp do potrzebnej pomocy, ale przede wszystkim komfort finansowy w związku z zaistniałymi zdarzeniami. Po pierwsze nie musimy samodzielnie ponosić kosztów, a nawet jeżeli to uzyskamy pełną ich refundację. Koszt jednorazowej wizyty u lekarza internisty w państwach europejskich to wydatek rzędu kilkudziesięciu euro. Przy czym, np. w przypadku pomocy francuskiego internisty otrzymamy od kasy chorych jedynie refundację 70% poniesionych kosztów. Co więcej, jeżeli lekarz stosuje stawki wyższe niż przewidziane w regułach NFZ to różnicę pacjent musi pokryć we własnym zakresie.

 

– W okresie wiosennym ponad połowa osób potrzebujących pomocy assistance zwraca się do nas z prośbą o organizację wizyty lekarskiej. W 5% przypadków mamy do czynienia z koniecznością hospitalizacji. Średni koszt podstawowej pomocy ambulatoryjnej, który w przypadku braku polisy pacjent musiałby pokryć samodzielnie, w zależności od kraju, może wynieść 600-800 zł. Gdy pojawia się konieczność hospitalizacji, wówczas koszty wynoszą zwykle kilkadziesiąt tysięcy złotych na jedno zdarzenie – dodaje Piotr Ruszowski.

 

Warto więc poświęcić kilka chwil na zapoznanie się z dostępnymi na rynku ubezpieczeniami i zakupić odpowiednią polisę. Zwłaszcza, że ubezpieczenie na kilkudniowy wyjazd wiąże się z wydatkiem rozpoczynającym się od kilkunastu złotych za okres długiego weekendu majowego.

 

Podstawowe zasady wyboru ubezpieczenia

Decydując się na zakup ubezpieczenia turystycznego należy zwrócić uwagę na kilka podstawowych kwestii.

–         Wybór odpowiedniej sumy ubezpieczenia. Najtańsza polisa może mieć niewystarczającą sumę ubezpieczenia kosztów leczenia, w kraju do którego się udajemy.

–         Dostosowanie polisy do aktywności. Jeżeli planujemy uprawiać sporty w trakcie wyjazdu, należy wnikliwie zapoznać się z ustalonymi przez ubezpieczyciela kategoriami sportów, bo żagle czy nurkowanie mogą być potraktowane jako sporty wysokiego ryzyka, co oznacza konieczność zakupu stosownej zwyżki.

–         Opcje dodatkowe. Elementem, który również należy wziąć pod uwagę jest szereg opcji dodatkowych oferowanych w ramach ubezpieczeń podróżnych. Wśród nich znajdziemy ubezpieczenia OC, ubezpieczenie bagażu czy ubezpieczenie rezygnacji z wyjazdu.

 [1] Badanie CBOS: Wyjazdy wypoczynkowe Polaków w 2015 roku i plany na rok 2016

big tits group