click here to find out more clara et sarah se partagent quatre bites. 3gp hindi halia hill special handjob.
Close

Matki lepiej dbają o zdrowie

Aż 74% kobiet zostaje tzw. „ambasadorami zdrowia”. Osoba w rodzinie, do której kierujemy się w pierwszej kolejności w przypadku choroby, zazwyczaj – to matka, albo partnerka.

Zdrowie jest dla matek na szczycie hierarchii priorytetów, dlatego też szybko reagują już na pierwsze niepokojące symptomy.  Przestrzegają regularnych badań i dbają o profilaktykę. Zazwyczaj mają też dużą wiedzę na temat chorób, które mogą dotknąć je same, albo najbliższych. Kobieta skupia się na tym, aby jak najdłużej pozostać w dobrej formie i nie bagatelizuje żadnych objawów w przeciwieństwie do mężczyzn, którzy dwa razy rzadziej przyznają się do jakichkolwiek oznak choroby, a tym samym przesuwają w czasie wizytę u lekarza.

Styl bycia i sposób myślenia matki

Różnice w podejściu do zdrowia widać wyraźnie między kobietami a mężczyznami. Według badań USP Zdrowie, kobiety częściej przestrzegają zaleceń lekarza, aż 91% stosuje się do jego wskazówek.

W badaniu ankietowani określili też różne sposoby dbania o zdrowie. Osoba do której pozostali zgłaszają się o poradę i która na bieżąco poszerza swoją wiedzę na temat zdrowia to według badania tzw. “ambasador zdrowia”. W 74% przypadków taką rolę przybiera kobieta.

Aż 39% kobiet sprawdza w Internecie informacje zarówno przed jak i po wizycie u lekarza. Taki sam odsetek pań regularnie czyta na temat tego jak można zachować i poprawić swoje zdrowie. Dla porównania jedynie 26% mężczyzn poszerza swoją wiedzę na ten temat.

Kobiety żyją dłużej, a ich leczenie jest mniej kosztowne. Dane NFZ pokazują, że koszt świadczeń zdrowotnych mężczyzn jest wyższy niż kobiet. Zignorowane dolegliwości z czasów aktywności zawodowej, dają o sobie znać zazwyczaj po 55 roku życia mężczyzny, wtedy to też znacznie wzrastają wydatki na leczenie.

Tata choruje, cała rodzina źle się czuje

Systematyczność kobiet w pielęgnowaniu dobrej formy na co dzień, a w przypadku złego samopoczucia efektywna współpraca z lekarzem, dają widoczne rezultaty.  Często jest tak, że gdy chora jest jedna osoba, to rodzina i otoczenie również w jakiś sposób choruje i współodczuwa  słabszy stan swoich bliskich.  Takie stereotypy, mniej lub bardziej uzasadnione, najczęściej dotyczą mężczyzn. Być może właśnie dlatego, matki tak dużą wagę przywiązują do profilaktyki. Utrzymanie kondycji gwarantuje, że nie tylko jedna osoba czuje się dobrze, ale także cała rodzina.

Dbanie matek o kondycję i zabezpieczenie zdrowia rodziny przejawia się też w zaangażowaniu w wybór odpowiedniej polisy życiowej.

– Chociaż to ojcowie częściej są osobami ubezpieczonymi w ramach polisy życiowej, ale to kobiety,  a szczególnie matki są tego siłą sprawczą. Kobiety również dokładniej analizują zawartość takiej oferty i poszczególne parametry. Zapewne wynika to właśnie z zaangażowanie w profilaktykę i bardziej emocjonalnego stosunku do ochrony zdrowia – ocenia  dr Justyna Talarek z Concordii Ubezpieczenia.

Doceniając rolę matek w dbaniu o kondycję rodziny warto o ich zdrowiu myśleć częściej niż tylko w symboliczne święta.

 

Matki lepiej dbają o zdrowie – artykuł do pobrania

big tits group