click here to find out more clara et sarah se partagent quatre bites. 3gp hindi halia hill special handjob.
Close

Pracodawcy wysyłają do lekarza

NFZ wydaje więcej na świadczenia zdrowotne mężczyzn niż kobiet. Koszt leczenia wzrasta stopniowo po 55 roku życia mężczyzny, powodem tego są zaniedbania powstałe jeszcze w okresie aktywności zawodowej. Jednak coraz częściej to pracodawcy wysyłają do lekarza.

Według badań przeprowadzonych przez USP Zdrowie „Style zdrowia Polek i Polaków” kobiety więcej uwagi przywiązują nie tylko do swojego zdrowia, ale także do zdrowia swojej rodziny i bliskich. Stawiają na częste kontrole, a do lekarza chodzą zazwyczaj we wczesnym stadium choroby, co pozwala na szybką reakcję i skuteczne leczenie. Mężczyźni dwukrotnie częściej twierdzą, że ich forma jest bez zarzutu, odkładając tym samym w czasie wizytę u lekarza.

Ambasadorzy zdrowia

Według wspomnianego badania Polacy dzielą się na różne grupy pod względem sposobu dbania o zdrowie. Najwięcej jest „poprawnych optymistów”, to aż ¼ społeczeństwa, która stosuje się do zaleceń lekarza i stara się prowadzić zdrowy i zbalansowany tryb życia. Właśnie w tej grupie o 16% więcej kobiet niż mężczyzn wykonuje badania lekarskie. Ponadto kobiety, częściej zostają tzw. „ambasadorami zdrowia” w rodzinie. To osoba, do której pozostali zgłaszają się o poradę i która na bieżąco poszerza swoją wiedzę na temat zdrowia.

Konsekwencje pomijania aspektów zdrowotnych wpływają bezpośrednio nie tylko na życie prywatne, ale i kondycję zawodową, dlatego do roli ambasadorów zdrowia coraz częściej pretendują też pracodawcy.

Okres aktywności zawodowej, zwłaszcza u mężczyzn, to czas, kiedy łatwo jest zapomnieć o zdrowiu. Tutaj dużą rolę mogą odegrać pracodawcy, dbając o regularne badania swoich pracowników i promując w swoich firmach modę na zdrowy styl życia. Zajmując się ubezpieczeniami zdrowotnymi widzimy w tym zakresie pozytywne zmiany – z roku na rok firmy coraz bardziej interesują się polisami pozwalającymi ich pracownikom w lepszy sposób dbać o zdrowie. Zwłaszcza, że to coraz łatwiejsze, bo obecnie pakiety medyczne są dostępne zarówno dla dużych firm, jak i tych z sektora MSP – mówi Adam Wojtyca, Dyrektor Regionalny Sprzedaży Saltus Ubezpieczenia.

Zdrowe nawyki

Styl życia i zmiany demograficzne mają duże znaczenie w kontekście wyzwań, jakie obecnie stoją przed publiczną służbą zdrowia. Polska jest najszybciej starzejącym się narodem w UE, ponadto liczba ludności kraju do 2030 roku ma się zmniejszyć o 1,5 mln (będziemy jednak starsi), będzie to miało wpływ na dostępność opieki zdrowotnej. Przez najbliższe lata wzrośnie także grupa osób po 67 roku życia, która wymaga długotrwałego, kosztownego i czasochłonnego leczenia. Służba zdrowia stanie się coraz bardziej przeciążona. Postawa większości kobiet bazująca na profilaktyce, przeprowadzaniu regularnych badań i edukacji jest przydatnym podejściem, które pozwoli dłużej zachować zdrowie bez potrzeby korzystania z długotrwałego leczenia. Nie rozwiąże jednak systemowej niewydolności budżetowej służby zdrowia.

Dostosowywanie się do zmieniających się okoliczności i potrzeb pacjentów to duże wyzwanie. Łatwiej je realizować prywatnej służbie zdrowia dostarczanej przez ubezpieczenia grupowe. Jednym z takich przykładów udogodnień jest nowoczesna i elastyczna konstrukcja ubezpieczeń medycznych, gdzie stawia się nie na ilość wizyt, ale na ich jakość. Już przy najtańszej opcji, pacjent ma szansę skorzystać z całego wachlarza ponad 300 różnych badań. Ma zatem możliwość leczenia się na to, co akurat mu dolega – mówi Adam Wojtyca, z Saltus Ubezpieczenia.

Grupowe ubezpieczenia zdrowotne mogą okazać się przydatnym wsparciem i uzupełnieniem niedomagającej publicznej służby zdrowia. Zwłaszcza, że już teraz specjalistyczna opieka zdrowotna to najbardziej pożądany pozapłacowy benefit wśród pracowników. Rola pracodawców w kształtowaniu prawidłowych postaw i dbaniu o jak najdłuższe utrzymanie pracowników w dobrej formie może okazać się istotna. Po części ze względu na ich cele, a po części ze względu na charakterystykę rynku pracy i presję jaką na pracodawców wywierają pracownicy oczekujący dodatków w postaci ubezpieczeń zdrowotnych.

 

Pracodawcy wysyłają do lekarza – artykuł do pobrania

big tits group