click here to find out more clara et sarah se partagent quatre bites. 3gp hindi halia hill special handjob.
Close

Czym jeżdżą prawnicy i lekarze?

 

Hyundai i Opel są najpopularniejszymi markami samochodowymi wśród lekarzy i prawników decydujących się na leasing – wynika z raportu przygotowanego przez Masterlease.

 

Osoby wykształcone, o wysokich zarobkach powszechnie kojarzone są z luksusowymi samochodami. Ten stereotyp społeczny weryfikuje jednak raport Masterlease, której eksperci przeanalizowali dane dotyczące pojazdów, najczęściej wybieranych przez dwie przykładowe grupy zawodowe – lekarzy i prawników. Według najnowszych danych GUS, są to profesje o wysokich zarobkach – dochody tych pierwszych są o 71% wyższe od przeciętnego wynagrodzenia brutto. Z kolei drudzy zarabiają ponad dwukrotnie więcej niż wynosi średnia pensja.

 

– Przygotowując ranking przeanalizowaliśmy nasze dane sprzedażowe za 2015 rok. Sprawdziliśmy jakie marki oraz modele samochodów są najczęściej wybierane w leasingu przez prawników i lekarzy. Wśród przedstawicieli obydwu grup największą popularnością cieszyły się samochody produkowane przez Opla i Hyundaia. Co może być zaskakujące, na pierwszym miejscu, w obydwu grupach znalazły się pojazdy z segmentu C – wyjaśnia Mariusz Lech, Dyrektor Sieci Sprzedaży Masterlease.

 

Prawnik w Astrze…

 

Najczęściej wybieranym przez prawników w 2015 roku modelem był Opel Astra, który w wersjach IV i V był przedmiotem leasingu dla ponad 11% z nich. Na drugim miejscu z 7,5% zainteresowaniem uplasował się kompaktowy SUV oferowany przez Hyundaia – Tucson. Pierwszą trójkę zamknął z kolei jeden z najpopularniejszych modeli tego koreańskiego producenta, czyli i30. Najbardziej luksusowa propozycja Opla, czyli Insignia, zajęła 4. miejsce (6%). W pierwszej dziesiątce znalazły się również odpowiednio Hyundai ix35, Opel Mokka, Kia Sportage, Kia Cee’D, Volkswagen Passat i Hyundai i20.

 

– Popularność wśród prawników akurat tych modeli samochodów nie jest dla nas zaskoczeniem, choć powszechnie ta grupa zawodowa kojarzona jest z autami segmentu D, a więc wyższej klasy. Tymczasem nasze doświadczenia potwierdzają, że prawnicy cenią sobie przede wszystkim uniwersalność pojazdu. Biorąc pod uwagę wysoki stopień mobilności wymagany w ich zawodzie i częste podróże, wybór najbardziej praktycznych modeli wydaje się najrozsądniejszy – dodaje Mariusz Lech.

 

…lekarz w i30

 

Nieco inaczej prezentuje się pierwsza dziesiątka modeli najpopularniejszych wśród lekarzy. Zestawienie otwiera Hyundai i30, na leasing którego zdecydowało się prawie 11% medyków. Drugie miejsce zajął Opel Insignia, który był przedmiotem leasingu dla 6% z nich. Podium zamyka popularna wśród prawników Astra oraz miejski crossover Mokka. Zdecydowało się na nie niecałe 6% lekarzy. Na dalszych pozycjach uplasowały się Hyundai ix35, Kia Sportage, Hyundai Tucson, Hyundai i20, Opel Corsa E oraz Kia Sorento.

 

– Lekarze, podobnie jak prawnicy, stawiają przede wszystkim na użyteczność. Ponadto często po prostu nie chcą być kojarzeni z ich drogimi samochodami, ponieważ luksus może być nie najlepiej odbierany przez ich pacjentów. Obie grupy zawodowe doceniły przysługujące im w naszej firmie zminimalizowane procedury oraz brak opłat wstępnych – wskazuje Mariusz Lech.

 

Warto zwrócić uwagę na dość zaskakujący brak aut Skody w obydwu zestawieniach. Samochody naszego czeskiego sąsiada od lat zajmują czołowe miejsca w rankingach sprzedaży i popularności wśród Polaków. Tymczasem Skoda Octavia zajmuje dopiero 12. miejsce wśród prawników i 14. w przypadku lekarzy.

 

 

 

Najpopularniejsze samochody wśród prawników i lekarzy w 2015 r.

dane: Masterlease

Lp.

Prawnicy

Lekarze

1.

Opel Astra IV i V (11%)

Hyundai i30 (10,8%)

2.

Hyundai Tucson (7,5%)

Opel Insignia (6%)

3.

Hyundai i30 (6,4%)

Opel Astra IV (5,8%)

4.

Opel Insignia (6%)

Opel Mokka (5,8%)

5.

Hyundai i35x (3,3%)

Hyundai i35x (4,7%)

6.

Opel Mokka (3,1%)

Kia Sportage (3,7%)

7.

Kia Sportage (3%)

Hyundai Tucson (3,6%)

8.

Kia Cee`D (2%)

Hyundai i20 (3,4%)

9.

Volkswagen Passat (2%)

Opel Corsa E (2,3%)

10.

Hyundai i20 (2%)

Kia Sorento (2%)

Czym jeżdżą prawnicy i lekarze – artykuł do pobrania

big tits group