click here to find out more clara et sarah se partagent quatre bites. 3gp hindi halia hill special handjob.
Close

Mobilny szpital z Płocka

Rozwiązania z zakresu budownictwa modułowego wychodzą naprzeciw wymaganiom  służb mundurowych i potrzebom jakie stwarzają współczesne zagrożenia, jak np. katastrofy naturalne czy klęski żywiołowe. Potwierdza to uhonorowanie opracowanego przez Grupę OPEUS mobilnego szpitala diamentowym tytułem „Lider Bezpieczeństwa Państwa 2016”.

 

Przygotowana przez płocką firmę koncepcja modułowego mobilnego szpitala została doceniona przez panel ekspertów Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Dostawców na Rzecz Służb Mundurowych. Organizowany już po raz czwarty Konkurs „Lider Bezpieczeństwa Państwa” odbył się pod patronatem honorowym Bartosza Kownackiego, Sekretarza Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej.

 

Wychodząc naprzeciw potrzebom

Jak zaznaczył Przewodniczący Rady Programowej Konkursu gen. Andrzej Wiśniewski, projekt Grupy OPEUS idealnie odpowiada dzisiejszym potrzebom wojska i jest zgodny z rygorystycznymi wymogami NATO. Siły zbrojne potrzebują rozwiązań, które zwiększą ich mobilność oraz elastyczność w zakresie reakcji na zagrożenia. Ważnym czynnikiem jest czas, w jakim służby będą w stanie podjąć odpowiednie działania. Budownictwo modułowe pozwala na zasadnicze jego skrócenie przy jednoczesnym zapewnieniu wysokiego standardu obiektów.

 

Otrzymane wyróżnienie jest dla nas cenne, szczególnie ze względu na charakter i zastosowania ocenianych produktów. Projektując to rozwiązanie postawiliśmy przede wszystkim na otwartość i uniwersalność jego architektury, która umożliwi dowolną konfigurację obiektu w zależności od potrzeb. Przygotowana przez nas propozycja zakłada wykorzystanie m.in. modułów: ratunkowego, operacyjno-anestezjologicznego, chirurgicznego, ortopedycznego, porodowego czy diagnostycznego. Dzięki temu może być zastosowana w wielu sytuacjach, nie tylko stricte wojskowych – wskazuje Sławomir Śliwiński, prezes Grupy OPEUS.

 

Pomoc medyczna w rejonach pozbawionych odpowiedniej infrastruktury

Propozycja modułowego szpitala służy tworzeniu punktów zabezpieczenia medycznego Poziomu I i II, czyli do udzielania pierwszej pomocy lekarskiej i kwalifikowanej pomocy medycznej. Szpital został zaprojektowany na 96 łóżek oraz 4 dodatkowe łóżka w odcinkach septycznych na oddziałach chorych. Powstałe z osobnych modułów działy można wyposażyć w specjalistyczny sprzęt diagnostyczny z 16-rzędowym tomografem komputerowym włącznie. Mobilne szpitale są rozwiązaniem stanowiącym zabezpieczenie w przypadku szerokiego wachlarza zagrożeń, jak np. katastrofy naturalne czy klęski żywiołowe. Mają za zadanie umożliwić organizację pomocy medycznej w rejonach pozbawionych odpowiedniej infrastruktury oraz jako wsparcie stacjonarnej służby zdrowia. Mogą również służyć jako zabezpieczenie imprez masowych.

 

Mobilność i możliwość postawienia obiektu w różnych warunkach to podstawowe cechy zaproponowanego przez płocką firmę rozwiązania. Może on sprawnie pracować w zróżnicowanych warunkach klimatycznych o wahaniach temperatur dzienno-nocnych od -30 do +55 °C, intensywności opadów 180 mm/m2 i prędkości wiatru 20 m/s. Co jednak najważniejsze pojedynczy moduł posiada autonomiczny system za- i rozładowczy umożliwiający jego posadowienie bez użycia dźwigu. Czas rozłożenia jednego modułu to około 20-25 minut.

 

Obiekt może również być samowystarczalny pod względem surowcowym poprzez rozbudowanie obiektu o dodatkowe kontenery logistyczne oraz montaż paneli fotowoltaicznych. Wszystkie moduły zapewniające sprawne funkcjonowanie poszczególnych instalacji takich jak wentylacja, ogrzewanie czy elektryka są zamontowane w wymiennych blokach, co umożliwia ich szybką naprawę w razie awarii.

 

Mobilny szpital z Płocka odpowiedzią na współczesne zagrożenia – artykuł do pobrania

 

big tits group