Close

Zakład produkcji rolet Markisolu gotowy

Spółka ALLCON Budownictwo zakończyła budowę zakładu produkcji rolet w Gościcinie. Obiekt powstał na zlecenie polskiego oddziału szwedzkiej firmy Markisol.

 

W ramach inwestycji powstała parterowa hala produkcyjno-magazynowa z dwukondygnacyjnym budynkiem biurowym, obiektami towarzyszącymi i infrastrukturą zewnętrzną. Na potrzeby nowo wybudowanego obiektu użyte zostały przyjazne środowisku i certyfikowane technologie i materiały budowlane. Łączna kubatura budynku wynosi 70 805 m³, natomiast jego powierzchnia użytkowa to 9 304 m². ALLCON Budownictwo zrealizował projekt w założonym czasie 10 miesięcy.

 

Bardzo się cieszę, że mogliśmy być zaangażowani w budowę obiektu dla Markisolu i wykonaliśmy go w terminie przy zachowaniu wszelkich wymaganych przez inwestora standardów. Ta inwestycja stanowi potwierdzenie – wbrew pojawiającym się niekiedy komentarzom – że mamy obecnie dobry czas dla budownictwa przemysłowego i zagraniczne firmy widzą pole do rozwoju produkcji na polskim rynku – mówi Mariusz Białek, Prezes Zarządu w Allcon Budownictwo.

 

Markisol jest obecny w Polsce od 1989 roku (od 1992 roku z siedzibą w Wejherowie), zatrudnia powyżej 300 osób i obecnie dysponuje dwoma liniami produkcyjnymi o dobowej przepustowości przeszło 14 000 rolet.

 

Z kolei ALLCON Budownictwo to pomorska spółka specjalizująca się w generalnym wykonawstwie budowlanych obiektów kubaturowych w modelach „zaprojektuj i wybuduj” oraz „pod klucz”. Przez ponad 25 lat obecności na rynku, firma zrealizowała kilkadziesiąt projektów dla polskich i zagranicznych inwestorów. W jej dorobku znajduje się szereg certyfikatów, m.in. wydane przez niezależną, międzynarodową jednostkę certyfikacyjną Det Norske Veritas (obecnie DNV GL Group), potwierdzające spełnianie wymagań norm opisujących zasady zarządzania jakością (ISO 9001:2008) oraz zarządzania środowiskowego (ISO 14001:2004).

 

Zakład produkcji rolet Markisolu gotowy – artykuł do pobrania