click here to find out more clara et sarah se partagent quatre bites. 3gp hindi halia hill special handjob.
Close

Sprawdź ubezpieczenie altanki

 

Wakacje to „czas żniw”, niestety nie tylko dla rolników, także dla złodziei. Letniskowe domki czy altanki, częściej używane w tym okresie, mogą stanowić łatwy łup. Z jednej strony są nieporównywalnie słabiej chronione niż dom (słabsze zamki, mniej solidne drzwi itp.), z drugiej – latem częściej przechowywane są w nich cenne rzeczy, co może kusić złodziei. Dodatkowym czynnikiem ryzyka jest położenie, np. w lesie, z dala od zamieszkałych i kontrolowanych przez patrole policji miejsc. Doświadczeni policjanci mawiają, że czujny sąsiad jest lepszym zabezpieczeniem antywłamaniowym niż najnowocześniejsze systemy alarmowe. Niestety, altanki nie mają często ani jednego, ani drugiego.

 

Posiadając tego rodzaju nieruchomość, należy liczyć się z wieloma niepożądanymi sytuacjami, które trudno przewidzieć, a jeszcze trudniej uporać się z ich skutkami. Warto więc pomyśleć o ubezpieczeniu.

 

Altanki i domki letniskowe, podobnie jak kolektory słoneczne, ogrodzenia czy bramy, są traktowane jako pozostałe mienie, które można, za niewielką dopłatą, ubezpieczyć na jednej polisie obok ubezpieczenia domu lub mieszkania. Może to też oznaczać, że domek letniskowy mamy już chroniony, nawet o tym nie wiedząc lub nie pamiętając. Jeśli mieszkanie ubezpieczaliśmy u dobrego doradcy, być może poradził, żeby kosztem symbolicznego zwiększenia składki rozszerzyć ochronę o mienie dodatkowe, jakim jest na przykład altanka – wyjaśnia Beata Żukowska, Ekspert Concordii Ubezpieczenia.

 

Czego dotyczy ochrona domku letniskowego?

Domek letniskowy wraz ze stałymi elementami i pomieszczeniami gospodarczymi (piwnica, garaż, komórka) oraz obiekty architektury ogrodowej znajdujące się na działce, mogą być chronione w ramach ubezpieczenia od ognia i innych zdarzeń losowych, tj. na wypadek szkód powstałych w wyniku szeregu zdarzeń, do których zalicza się m.in. pożar, wybuch, huragan, deszcz nawalny, uderzenie pioruna, grad, powódź, zalanie, osunięcie się ziemi, jak również uderzenie przez pojazd.

 

Stałe elementy domku i przedmioty, które się w nim znajdują (tzw. elementy ruchome) mogą zostać ubezpieczone dodatkowo, w zależności od wariantu, od kradzieży z włamaniem i rabunku.

Wówczas sprzęt sportowy i turystyczny czy narzędzia ogrodnicze chronione są podwójnie. Ubezpieczony uzyska odszkodowanie, gdy do szkody dojdzie w wyniku zdarzeń losowych wymienionych powyżej, jak również w sytuacji, gdy jego sprzęty ulegną kradzieży.

 

Warto zadać sobie trochę trudu, żeby w te wakacje mądrze i rozsądnie zabezpieczyć nie tylko mieszkanie, ale i domek letniskowy.

 

Czy ubezpieczenie mieszkania chroni altanki – artykuł do pobrania

 

 

big tits group