click here to find out more clara et sarah se partagent quatre bites. 3gp hindi halia hill special handjob.
Close

Ile zapłacisz za ubezpieczenie mieszkania w Warszawie?

  • Ceny porównywalnych ubezpieczeń mieszkania w Warszawie wahają się od
    279 zł do 699 zł – wynika z analizy porównywarki ubezpieczeń Superpolisa.pl.
  • Zakres ubezpieczenia mieszkania można elastycznie dopasowywać do potrzeb, dzięki czemu nie trzeba płacić za zagrożenia, których się nie obawiamy.

W raporcie o cenach ubezpieczeń mieszkań multiagencja Superpolisa.pl porównała oferty wszystkich największych ubezpieczycieli i sprawdziła, ile za polisę zapłacą właściciele mieszkań w Warszawie i pozostałych miastach wojewódzkich. Kalkulację przygotowano dla małżeństwa, które posiada 60-metrowe mieszkanie zbudowane w 2011 roku[1]. Ile przyjdzie im zapłacić za roczną polisę? Odpowiedź zależy od tego, jak szeroki ma być zakres ochrony ubezpieczenia nieruchomości.

Na rynku dostępne są zarówno tanie, jak i drogie oferty ubezpieczenia dla tego samego mieszkania. Jednak w przypadku ubezpieczeń dobrowolnych, jakim jest ubezpieczenie domu i mieszkania, cena nie powinna być jedynym wyznacznikiem wyboru. Zanim zdecydujemy się na zakup polisy konieczne jest indywidualne dopasowanie wariantu ochrony i porównanie propozycji kilku towarzystw – tłumaczy Sławomir Omelańczuk z multiagencji ubezpieczeniowej Superpolisa.pl z Warszawy. 

Tanie i drogie ubezpieczenie mieszkania

Na potrzeby raportu porównano ceny zakładając, że właściciele mieszkania szukają polisy obejmującej ubezpieczenie nieruchomości od ognia i innych zdarzeń losowych, a także zabezpieczającej ryzyko kradzieży z włamaniem, dewastacji, stłuczenia szyb i przepięć. Dodatkowo polisa ma zawierać OC w życiu prywatnym z obawy przed np. konsekwencjami zalania mieszkania sąsiadów i home assistance zapewniające m.in. pomoc fachowców w razie awarii. W Warszawie najtańsze ubezpieczenie dostosowane do takich potrzeb kosztuje
279 zł, lecz wybierając usługi jednego z konkurencyjnych towarzystw za ochronę o zbliżonym zakresie trzeba zapłacić aż 699 zł. Oznacza to, że porównanie ofert i przemyślany wybór może przynieść 420 zł oszczędności. Sytuacja wygląda analogicznie w pozostałych miastach wojewódzkich. Na przykład w Gdańsku takie ubezpieczenia mieszkania w jednej z firm można kupić już za 335 zł, natomiast w innej trzeba za nie zapłacić 889 zł – to o przeszło 550 zł drożej. W Lublinie i Poznaniu porównując oferty wszystkich ubezpieczycieli można zaoszczędzić prawie 450 zł, a w Krakowie blisko 550 zł.

 

Porównaj zanim podejmiesz decyzję

Przed ostateczną decyzją o zakupie ubezpieczenia warto poświęcić trochę czasu na sprawdzenie, jaką dokładnie ochronę i za ile dostajemy.

 

Wyższa składka nie zawsze jest uzasadniona pełniejszym zakresem ochrony, czasem wynika z polityki cenowej firmy. Niektórzy ubezpieczyciele pewne ryzyka np. przepięcia czy dewastacji i wandalizmu włączają do ochrony bez dodatkowej opłaty, inni doliczają za nie dodatkową składkę – dodaje Sławomir Omelańczuk z Superpolisy.

 

Dla przykładu jedna z firm ochronę przed stłuczeniem szyb do sumy 1 000 zł włączy do polisy już za 10 zł, w konkurencyjnej firmie kosztuje to aż 85 zł, a w jeszcze innej włączenie tego ryzyka nie jest możliwe. Co więcej oferty różnych towarzystw nie odpowiadają sobie w każdym aspekcie – niekiedy mają wpisane nieco inne od założonych przez właścicieli mieszkania sumy ubezpieczenia, jednak czasem poza zaplanowanym zakres gwarantują pełniejszą ochronę np. rozszerzając ryzyko kradzieży z włamaniem poza mienie ruchome także na elementy stałe.

 

Baczną uwagę należy zwrócić także na wyłączenia odpowiedzialności, które są równie ważne jak zakres ochrony. Są to zapisy w umowie jednoznacznie wskazujące sytuacje, kiedy ubezpieczyciel nie ma obowiązku wypłacić odszkodowania. Warto wiedzieć, że również w tym aspekcie pomiędzy ofertami poszczególnych firm są spore rozbieżności – dodaje Sławomir Omelańczuk z Superpolisa.pl.

Porównanie cen ubezpieczeń mieszkań

  Mieszkanie własnościowe, rok budowy 2011, metraż 60 mkw., kondygnacja pośrednia, sprawny domofon, atestowany zamek w drzwiach, drzwi antywłamaniowe, liczba domowników: 2.

Zakres ubezpieczenia:

– ryzyko pożaru i zdarzeń losowych: mury do 300 tys. zł oraz mienie ruchome do 25 tys. zł,

– kradzież z włamaniem: mienie ruchome do 25 tys. zł

– OC w życiu prywatnym do 100 tys. zł,

– stłuczenia szyb do 1 000 zł,

– dewastacja i wandalizm do 10 tys. zł,

– przepięcia do 10 tys. zł,

– assistance podstawowy.

 

Najniższa cena

Najwyższa cena

Gdańsk

335 zł

889 zł

Warszawa

279 zł

699 zł

Toruń

322 zł

931 zł

Bydgoszcz

339 zł

889 zł

Wrocław

344 zł

889 zł

Kielce

322 zł

785 zł

Kraków

344 zł

889 zł

Opole

322 zł

785 zł

Szczecin

340 zł

889 zł

Olsztyn

322 zł

785 zł

Białystok

322 zł

796 zł

Lublin

341 zł

785 zł

Poznań

341 zł

785 zł

Zielona Góra

320 zł

785 zł

Gorzów Wlkp.

320 zł

806 zł

Łódź

339 zł

889 zł

Katowice

339 zł

785 zł

Rzeszów

307 zł

889 zł

Dane: www.superpolisa.pl

 [1] Do wyliczenia przyjęto, że mieszkanie zbudowane w 2011 r., jego metraż to 60 mkw. i znajduje się na pośredniej kondygnacji. Wartość nieruchomości to 300 tys. zł, wartość elementów stałych to 30 tys. zł, a wartość mienia ruchomego 25 tys. zł. Mieszkanie posiada sprawny domofon, atestowany zamek w drzwiach oraz drzwi antywłamaniowe.

 

Ile zapłacisz za ubezpieczenie mieszkania w Warszawie – informacja prasowa

big tits group