click here to find out more clara et sarah se partagent quatre bites. 3gp hindi halia hill special handjob.
Close

O tych elementach polisy zdrowotnej nie pamiętamy

  • Ubezpieczenia zdrowotne kojarzą się najczęściej z wizytami u internisty, lekarzy specjalistów i badaniami diagnostycznymi.
  • Tymczasem polisy oferują nawet kilkaset świadczeń medycznych.
  • Wśród nich są m.in. konsultacje profesorskie, opieka dietetyka czy psychiatry, a nawet zasiłek szpitalny.

 

Mimo że ubezpieczenia zdrowotne są dynamicznie rozwijającym się sektorem polskiego rynku ubezpieczeń – liczba ubezpieczonych wzrasta o kilkadziesiąt procent rok do roku – to Polacy nie w pełni zdają sobie jeszcze sprawę z możliwości, jakie one oferują.

 

Decyzję o zakupie ubezpieczenia przeważnie podejmujemy wtedy, gdy chcemy skrócić czas oczekiwania na wizytę u specjalisty czy badanie, na które w ramach NFZ czekalibyśmy nawet kilka miesięcy. Warto jednak pamiętać, że polisy zdrowotne to nie tylko doraźna pomoc. Ubezpieczenie można rozszerzyć o dodatkowe pakiety, ale nawet w ramach podstawowej polisy coraz częściej znajdują się nawet nieoczywiste świadczenia – mówi Małgorzata Jackiewicz, Dyrektor Sprzedaży Ubezpieczeń Zdrowotnych w SALTUS Ubezpieczenia.

 

Ogólne warunki ubezpieczenia (OWU) to podstawowy dokument, który zawiera wszystkie informacje na temat zasad funkcjonowania polisy. Jednym z ważniejszych elementów jest spis specjalności lekarskich oraz badań, z których ubezpieczony może skorzystać.

 

Poniżej kilka przykładów świadczeń, o których posiadacze ubezpieczeń zdrowotnych nie wiedzą lub nie pamiętają.

 

Konsultacje profesorskie

W ramach ubezpieczenia zdrowotnego coraz częściej można korzystać z konsultacji profesorskich, które jeszcze kilka lat temu w ogóle nie były oferowane przez ubezpieczycieli. Perspektywa skorzystania z konsultacji profesorskich może być przydatna każdemu. Jej celem jest zazwyczaj zasięgnięcie dodatkowej, niezależnej opinii na temat stanu zdrowia i weryfikacja oraz potencjalna zmiana sugerowanej dotychczas metody leczenia. Z porady uznanych specjalistów korzystają zazwyczaj osoby chore na nowotwór, zmagające się problemami neurologicznymi jak choroba Alzheimera czy Parkinsona, jak również przed podjęciem decyzji o przeprowadzeniu zabiegu kardiochirurgicznego.

 

Zasiłek szpitalny

Innym świadczeniem, które może być zapisane w OWU jest możliwość otrzymania tzw. zasiłku szpitalnego. Oznacza to, że towarzystwo ubezpieczeniowe zobowiązuje się wypłacić posiadaczowi polisy określoną kwotę za każdy dzień pobytu w szpitalu.

Jak pokazuje praktyka rynkowa, katalog świadczeń oferowanych przez ubezpieczycieli nieustannie ewoluuje. Zakres ochrony coraz częściej wychodzi poza możliwość korzystania z usług prywatnych przychodni czy laboratoriów diagnostycznych. Dzięki temu posiadacze polis mają poczucie zaspokojenia najważniejszych potrzeb medycznych, co przekłada się na rosnącą liczbę ubezpieczonych – dodaje Małgorzata Jackiewicz z SALTUS Ubezpieczenia.

 

Porady dietetyka czy psychiatry

Jak pokazuje raport CBOS „Zdrowie i prozdrowotne zachowania Polaków”, działaniem, które najbardziej przyczynia się do poprawy zdrowia jest odpowiednie odżywianie. Wskazuje tak aż 48% naszych rodaków. Nie zawsze jednak jesteśmy w stanie samodzielnie, nawet z pomocą fachowych książek czy artykułów internetowych, stosować najlepszą dla nas dietę. Co więcej, źle dobrana może nawet spowodować pogorszenie stanu zdrowia. Ponieważ celem ubezpieczenia zdrowotnego jest zapewnienie kompleksowej ochrony, to coraz częściej w ramach wybranych wariantów polisy uwzględniane są porady dietetyka. Drugim nieoczywistym świadczeniem tego rodzaju, które pojawia się w OWU, są konsultacje psychiatryczne.

 

 

 

Ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą

Przeglądając oferty poszczególnych ubezpieczycieli warto zwrócić uwagę również na dodatkowe pakiety, które pozwalają rozszerzyć ochronę. Jedną z możliwości jest uzupełnienie polisy o ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą – to ochrona zazwyczaj „zarezerwowana” dla polis turystycznych. Zapewnia pokrycie kosztów pomocy lekarskiej i transportu medycznego poniesionych w czasie wyjazdu zagranicznego w związku z nagłym zachorowaniem lub nieszczęśliwym wypadkiem. Polisą taką objęte są również wizyty domowe internisty czy pediatry. Warto jednak pamiętać, że dotyczy to wyłącznie świadczeń realizowanych przez partnerów medycznych ubezpieczyciela, czyli żeby uniknąć nieprzyjemnej niespodzianki, wszystkie wizyty warto umawiać za pośrednictwem dedykowanej polisie infolinii.

 

Jak zatem widać, ubezpieczenie zdrowotne może zapewnić nie tylko dostęp do prywatnych przychodni, ale opiekę medyczną w wielu aspektach.

O tych elementach polisy zdrowotnej nie pamiętamy-informacja prasowa

big tits group