click here to find out more clara et sarah se partagent quatre bites. 3gp hindi halia hill special handjob.
Close

5 finansowych wątków, które pojawią się w tym roku przy wigilijnym stole

 

  • Nie polityka, ale zdrowie, finanse i praca są tematami, o których najczęściej rozmawiamy z bliskimi przy wigilijnym stole.
  • Z kwestii finansowych interesują nas tematy, które bezpośrednio dotyczą naszych portfeli.
  • Wśród tematów, które pojawią się w tym roku przy świątecznych stołach będą podwyżki cen masła, drogie ubezpieczenia samochodów, wyprzedaż roczników i nowe sposoby ich finansowania oraz wysokie ceny paliwa.

 

Wbrew pozorom, to nie o polityce najczęściej rozmawiamy z bliskimi. Większość Polaków deklaruje, że polityką interesuje się „średnio” (45 proc. respondentów) lub wcale (38 proc.) – wynika z badań CBOS. Zdrowie, finanse i praca to tematy, którym poświęcamy najwięcej uwagi podczas rodzinnych rozmów.

Tematy finansowe dotyczą zazwyczaj bezpośrednio naszych portfeli, dlatego chętnie interesują się nimi niemal wszystkie pokolenia rodziny. Poniżej 5 podpowiedzi, które pomogą rozruszać wigilijną dyskusję o finansach.

 

  1. Masło podrożało aż o 70%

Tegoroczne rekordowe podwyżki cen masła był związane z dużym popytem i niską podażą tego produktu. Polska produkuje ok. 200 tys. ton masła rocznie, w pierwszym półroczu tego roku produkcja spadła o 2 proc. Dodatkowym czynnikiem wpływającym na cenę końcową jest również wzrost cen mleka, które podrożało w skupie aż o 30 proc. Pocieszającym faktem może ceny masła w Polsce są nadal relatywnie niższe niż w innych krajach Unii Europejskiej.

 

  1. Finansowanie samochodu w abonamencie

Na wyprzedaż roczników czeka wielu klientów, bo jest to bardzo często okazja do kupienia nowego auta z dużym upustem. Jednak w tym roku do rozmów na temat wyboru odpowiedniej marki dołączy jeszcze jeden wątek – sposób finansowania nowych samochodów. Coraz więcej osób, zamiast kredytu, rozważa skorzystanie z abonamentu na samochód.

Comiesięczna stała kwota abonamentu pozwala użytkować samochód, a po upływie okresu umowy wymienić go na nowy. Do tego dochodzi możliwość pełnego serwisowania, przechowywania opon czy ubezpieczenia bez dodatkowych kosztów. W abonamencie nie ma problemu związanego ze spadkiem wartości samochodu i nie trzeba później przejmować się jego sprzedażą na rynku wtórnym – mówi Dorota Sutor, Dyrektor Marketingu Grupy Masterlease, będącej operatorem platformy Master1.pl.

Ta forma finansowania jest dostępna w Polsce od niedawna, ale jest o niej coraz głośniej. W abonamencie Master1.pl można korzystać zarówno z nowych, jak i używanych samochodów. Pojazd można zamówić całkowicie online z dostawą pod drzwi.

 

  1. Drogie ubezpieczenie samochodu

Od niemal 2 lat nieustannie wraca temat podwyżek obowiązkowego ubezpieczenia OC pojazdów mechanicznych. Branżowi eksperci zauważają, że składki nareszcie się ustabilizowały. Czy to oznacza, że OC zacznie tanieć? Prawdopodobnie nie… Trzeba pamiętać, że obowiązkowe ubezpieczenie kosztuje teraz o wiele więcej niż w 2015 czy 2016 r. Dotyczy to zarówno kierowców bezszkodowych, jak i tych z „rysami” w historii jazdy.

To prawda, że na przestrzeni kilkunastu ostatnich miesięcy nieprzerwanie mówiło się o podwyżkach cen OC. Gwałtowny i systematyczny wzrost trwał mniej więcej 2 lata, ale w pierwszej połowie 2017 r. ceny wyraźnie wyhamowały. Jedną z przyczyn jest poprawa wyników ubezpieczycieli w segmencie ubezpieczeń komunikacyjnych OC. – mówi Jakub Nowiński, członek zarządu w multiagencji Superpolisa Ubezpieczenia.

 

  1. Magiczna „piątka” za litr benzyny

Każda podwyżka paliwa jest szeroko komentowana, bo przekłada się ona na wzrost cen również innych produktów. Zdaniem ekspertów nie ma co liczyć na obniżki na stacjach benzynowych. A co gorsze, do końca grudnia można wręcz spodziewać się podwyżek – mówi się o nawet 20 groszach za litr. Wszystko zależy od tego, czy OPEC podtrzyma swoją decyzję o cięciu dostaw surowca na kolejne miesiące.

 

  1. Własne „M” na kredyt

Dobra koniunktura i niskie stopy procentowe sprawiają, że o własnym mieszkaniu myśli coraz więcej Polaków. Według prognozy ZBP, do końca roku banki mają udzielić ok. 200 tys. kredytów mieszkaniowych o wartości ponad 40 mld zł. To najwyższy wynik od 6 lat i aż o 8 proc. wyższy niż w ubiegłym roku.

big tits group