click here to find out more clara et sarah se partagent quatre bites. 3gp hindi halia hill special handjob.
Close

Czy w Polsce da się kupić auto na aukcji holenderskiej?

  • Aukcje holenderskie, podczas których cena wywoławcza jest stopniowo obniżana, są najczęściej stosowane na giełdach kwiatowych i spożywczych oraz w handlu dziełami sztuki.
  • Format aukcji holenderskich sprawia, że mogą one być skuteczne również w sprzedaży samochodów.
  • Na wprowadzenie aukcji holenderskich do swojej oferty zdecydowały się już pierwsze firmy sprzedające samochody.

Aukcje holenderskie, nazywane również zegarowymi lub mechanicznymi, polegają na ustaleniu przez sprzedającego ceny wywoławczej produktu, która jest stopniowo obniżana aż do momentu, kiedy pojawi się pierwsza oferta kupna lub osiągnie ona cenę minimalną

Nazwa aukcji holenderskich wywodzi się od aukcji prowadzonych na giełdach kwiatowych w Holandii, gdzie stosowano taki system sprzedaży, aby mieć gwarancję, że nietrwały towar, jakim są kwiaty cięte, w całości zostanie sprzedany. Ta technika aukcyjna stosowana jest również np. w sprzedaży ryb w Izraelu lub tytoniu w Kanadzie. System aukcji holenderskich znajduje również zastosowanie w handlu dziełami sztuki, antykami i obiektami o charakterze kolekcjonerskim.

 

Aukcje holenderskie – rywalizacja o niskie ceny

Wśród polskich konsumentów największa popularnością cieszą aukcje angielskie, które zaczynają się  od relatywnie niskich cen podnoszonych przez kupujących w oparciu o typową licytację „kto da więcej”, jak w serwisie Allegro. Coraz częściej można spotkać się również z ofertami aukcji holenderskich, które na polskim rynku zaczynają być wykorzystywane m.in. w sprzedaży samochodów.

– Aukcje holenderskie w cyfrowym wydaniu przyciągają uwagę osób, które lubią rywalizację. Każdy kupujący chce kupić dany produkt jak najtaniej, więc czeka do ostatnich minut aukcji. Wiąże się to jednak z ryzykiem, że ktoś inny może go ubiec w zakupie. Kupujący nie wiedzą ile osób interesuje się daną aukcją i jakie są ich możliwości budżetowe. Dlatego im bliżej końca aukcji, tym staje się ona bardziej ciekawa – opowiada Grzegorz Grodecki Dyrektor Zarządzający Master1.pl

 

Na aukcji holenderskiej możesz kupić… samochód

Potencjał aukcji holenderskich w sprzedaży samochodów dostrzegły firmy sprzedające samochody. Na  wprowadzenie ich do swojej oferty zdecydował się m.in. Master1.pl, oferujący auta pokontraktowe dostępne w różnych sposobach finansowania: na abonament, w leasingu, za gotówkę lub na kredyt.

– O ile aukcje holenderskie mogą się nie sprawdzić w przypadku tak popularnych produktów w sieci jak książki czy ubrania ze względu na ich bardzo niskie i mocno konkurencyjne ceny, to przy kupnie samochodu mogą one być bardzo atrakcyjne dla klientów. Zdecydowaliśmy się je wprowadzić, aby przełamać pewien stereotyp dotyczący aut z udokumentowaną historią napraw i przeglądów. Chcemy w ten sposób pokazać, że używane auto pochodzące z krajowej sieci dealerskiej i serwisowane w autoryzowanych stacjach obsługi wcale nie musi być drogie.– wyjaśnia Grzegorz Grodecki z Master1.pl.

Na aukcjach holenderskich Master1.pl dostępne są wybrane modele samochodów w formie abonamentu. Każda aukcja zaczyna się w sobotę o godzinie 15.00 i kończy się w kolejną sobotę o godzinie. 14.00. Czynsz abonamentu obniżany jest codziennie, a klienci swoje oferty kupna mogą składać bezpośrednio poprzez formularz dostępny na stronie internetowej.

big tits group