click here to find out more clara et sarah se partagent quatre bites. 3gp hindi halia hill special handjob.
Close

Zachowania zdrowotne millenialsów, na które pracodawcy powinni zwrócić uwagę

  • 1/3 pracujących to przedstawiciele pokolenia Y.
  • Dbają o równowagę emocjonalną, cenią prozdrowotne działania firm oraz chętnie korzystają z eHealth.
  • Ubezpieczenia zdrowotne zapewniające szybki dostęp do świadczeń medycznych są jednym z rozwiązań, które pozwalają sprostać oczekiwaniom millenialsów.

Pojawienie się pokolenia Y, czyli millenialsów, na rynku pracy spowodowało swego czasu sporo zamieszania. Ich podejście do życia i pracy, odmienne od utartych wcześniej przyzwyczajeń, spowodowało, że pracodawcy musieli zmodyfikować dotychczasowe metody rekrutacji pracowników oraz zarządzania personelem. Choć główny „szok” już minął, to rynek cały czas się zmienia i dostosowuje do tej grupy pracowników. Zwłaszcza że są oni istotnym jego elementem. Według ostatnich danych opublikowanych przez GUS stanowią oni 32% wszystkich pracujących[1]. Przedstawiciele pokolenia Y różnią się od wcześniejszych generacji wieloma cechami, m.in. podejściem do ochrony zdrowia.

 

Oto 3 zachowania zdrowotne millenialsów, na które warto zwrócić uwagę:

  • Doceniają aktywność prozdrowotną pracodawców

Najpopularniejszą formą dbania o zdrowie pracowników, którą wybierają pracodawcy, jest zakup ubezpieczenia zdrowotnego lub abonamentu medycznego. Tego typu benefity pozapłacowe są też niezmiennie wskazywane jako najbardziej pożądane przez pracowników, zwłaszcza w wariantach rozszerzonych. Biorąc pod uwagę wartości i zachowania, jakie cenią przedstawiciele pokolenia Y, m.in. aktywny udział w życiu społeczności, pracodawcy nie powinni się ograniczać wyłącznie do sfinansowania dostępu do prywatnej opieki medycznej.

Wizerunek zaangażowanego w życie pracowników przedsiębiorcy można wzmacniać m.in. działaniami prozdrowotnymi. Owszem, najczęściej kojarzą się one z organizacją przestrzeni do relaksu czy zajęć fitness na terenie biura lub zapewnieniem dodatkowego cateringu bazującego na zdrowej żywności, jednak nie tylko tego typu aktywności są doceniane przez pracowników. Pozytywny efekt można również osiągnąć poprzez edukację zdrowotną, wskazując, na jakie aspekty samopoczucia powinno się zwracać uwagę i jakie badania warto wykonywać regularnie. Należy pamiętać, że na zdrowy tryb życia składają się nie tylko odpowiednie odżywianie i aktywność fizyczna, ale także systematyczne sprawdzanie stanu zdrowia – radzi Małgorzata Jackiewicz, Dyrektor Sprzedaży Ubezpieczeń Zdrowotnych w SALTUS Ubezpieczenia.

  • Dbają o równowagę emocjonalną

Przedstawiciele pokolenia Y wiele uwagi poświęcają zachowaniu równowagi w życiu. Przejawia się to nie tylko dbałością o umiejętne zgranie obowiązków zawodowych z życiem prywatnym, ale także o zdrowie, zwłaszcza w obszarze emocjonalnym. Millenialsi zwracają uwagę na poziom stresu i starają się zminimalizować jego negatywne oddziaływanie na codzienne życie. Wpływ na jego wysokość mają zarówno wyzwania jak i zadania, z jakimi stykają się w pracy, ale także ogólny stan zdrowia. Przykładowo, zmaganie się z przewlekłym schorzeniem zawsze odbija się na kondycji psychicznej pacjenta. Dlatego warto regularnie sprawdzać swój stan zdrowia, co pozwala na wczesne wykrycie problemu i zwiększa szansę na szybkie jego rozwiązanie.

  • Chętnie korzystają z nowych technologii

Jedną z najbardziej widocznych cech wyróżniających młode pokolenie pracowników jest ich zamiłowanie do nowinek technologicznych, z których chętnie korzystają. Śledzą oni trendy i chętnie wykorzystują wszelkie rozwiązania i urządzenia, które pomagają im uprościć codzienne czynności, także w obszarze zdrowia.

Współcześni pacjenci cenią sobie sprawną organizację wizyty u lekarza czy badania. Dlatego nie tylko chętnie korzystają z prywatnych usług medycznych, ale również z wszelkich oferowanych im ułatwień w kontakcie z lekarzem w postaci rejestracji przez internet czy za pośrednictwem aplikacji mobilnych. Rośnie również popularność i wykorzystanie telemedycyny, dzięki której można otrzymać pomoc bez wychodzenia z domu. Trend ten zauważają ubezpieczyciele, w których ofercie coraz częściej pojawiają się tego typu rozwiązania – dodaje Małgorzata Jackiewicz z SALTUS Ubezpieczenia.

Sektor eHealth jest jedną z najszybciej rozwijających się gałęzi rynku zdrowia. Co roku pojawiają się nowe aplikacje, oprogramowanie i urządzenia monitorujące stan zdrowia. Popularne krokomierze, pulsometry czy programy służące do planowania aktywności to jedynie mała część rozwiązań. Dostępne są na rynku również zaawansowane przyrządy, które na bieżąco analizują stan organizmu i w razie wykrycia nieprawidłowości informują nie tylko użytkownika, ale również wysyłają wiadomość do lekarza prowadzącego.

[1] Główny Urząd Statystyczny, Aktywność ekonomiczna ludności Polski IV kwartał 2017 r., Warszawa 2018

 

big tits group