click here to find out more clara et sarah se partagent quatre bites. 3gp hindi halia hill special handjob.
Close

W grudniu profilaktyka schodzi na drugi plan, a w styczniu rosną kolejki do przychodni

  • W styczniu wykonujemy o 24% więcej badań niż w grudniu.
  • Aby uniknąć kolejek, warto skontrolować swój stan zdrowia jeszcze przed nadejściem nowego roku.
  • Sprawny dostęp do badań i konsultacji lekarskich ułatwiają dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne.

 Pod koniec roku jesteśmy zazwyczaj zabiegani w związku z okresem świąteczno-noworocznym. Nic więc dziwnego, że w grudniu nie zawsze możemy poświęcić czas na wykonanie badań profilaktycznych. Z drugiej strony przełom roku skłania nas do refleksji, a jednym z najczęstszych postanowień noworocznych jest lepsze dbanie o kondycję fizyczną i poprawę stanu zdrowia. W związku z tym w styczniu intensyfikujemy działania prozdrowotne.

Jak wynika z naszych statystyk, grudzień jest miesiącem, w którym najrzadziej korzystamy ze świadczeń medycznych w całym roku. Z kolei w styczniu liczba wykonywanych badań laboratoryjnych rośnie gwałtownie, aż o 24%. Jest to zazwyczaj związane z postanowieniami noworocznymi. Udajemy się zatem do przychodni, żeby sprawdzić stan zdrowia i na podstawie wyników podjąć dalsze działania. Przykładowo, w tym czasie wykonywanych jest najwięcej badań hormonalnych w porównaniu z innymi miesiącami – zauważa Małgorzata Jackiewicz, Dyrektor Sprzedaży Ubezpieczeń Zdrowotnych w SALTUS Ubezpieczenia.

Nie odkładaj zdrowia na później

Część badań warto wykonać jeszcze pod koniec roku, żeby uniknąć styczniowych kolejek. W katalogu podstawowych badań, które powinniśmy regularnie wykonywać, znajdują się ogólne analizy moczu i krwi wraz z lipidogramem, kontrola ciśnienia tętniczego oraz EKG, które pozwala wykryć nieprawidłowości pracy serca czy chorobę wieńcową. Bardzo istotną rolę odgrywają też próby wątrobowe oraz analiza hormonów tarczycy. Ponadto warto również pamiętać o profilaktyce onkologicznej. Panie powinny cyklicznie wykonywać test za pomocą antygenu CA 125 pod kątem zmian nowotworowych jajników lub szyjki macicy, a także mammografię oraz badanie markerem nowotworowym CA 15-3 pod kątem raka piersi. Panowie z kolei muszą regularnie sprawdzać poziom PSA całkowitego, którego celem jest wykrycie raka prostaty.

Profilaktyczne wykonywanie badań diagnostycznych ułatwiają ubezpieczenia zdrowotne. Zazwyczaj z tego typu ochrony korzystamy w ramach polis grupowych oferowanych przez pracodawców. Warto zauważyć, że zapewnianie opieki zdrowotnej pracownikom służy nie tylko kreowanie wizerunku przyjaznej organizacji, ale przekłada się też na codzienne funkcjonowanie firmy.

Dobre samopoczucie ma duży wpływ na efektywność i zadowolenie pracownika z wykonywanych obowiązków. W związku z tym pracodawcy powinni zachęcać zatrudnionych do systematycznego wykonywania badań, a grudzień jest na to dobrym momentem. W okresie pomiędzy Świętami a Sylwestrem wiele firm ogranicza swoją działalność. Warto zatem wykorzystać ten czas na zadbanie o zdrowie. To dobry moment także ze względu na mniejsze kolejki w przychodniach lub ich brak. Zwłaszcza że jak pokazują nasze dane, w styczniu ilość osób, które kontrolują swój stan zdrowia, lawinowo rośnie – dodaje Małgorzata Jackiewicz z SALTUS Ubezpieczenia.

Zazwyczaj ze świadczeń grupowych ubezpieczeń zdrowotnych mogą korzystać nie tylko osoby bezpośrednio zatrudnione w firmie. Ochronę można często rozszerzyć na dzieci oraz małżonków bądź partnerów.

5 badań, które warto wykonywać cyklicznie:

  • Ogólne badania moczu i krwi wraz z lipidogramem
  • Kontrola ciśnienia tętniczego i EKG
  • Kontrola hormonów tarczycy
  • Próby wątrobowe
  • Markery nowotworowe
big tits group