click here to find out more clara et sarah se partagent quatre bites. 3gp hindi halia hill special handjob.
Close

Trzy główne przyczyny problemów ze zdrowiem

  • Nadciśnienie, brak aktywności fizycznej i otyłość to trzy czynniki, które będą najmocniej wpływały na stan zdrowia ludności w najbliższej przyszłości.
  • Brak dbałości o nie może prowadzić do wielu poważniejszych, nawet śmiertelnych schorzeń.
  • Ubezpieczenia zdrowotne ułatwiają regularne wykonywanie badań kontrolnych.

Przygotowany przez AON raport „2018 Global Medical Trend Rates” przedstawia m.in. główne czynniki ryzyka, które będą wpływały na świadczenia zdrowotne w najbliższych latach. W przypadku 78% przebadanych państw jest nim nadciśnienie tętnicze, w 49% brak aktywności fizycznej, a 48% otyłość. Ich częste występowanie, również w Polsce, wynika m.in. z faktu, że coraz więcej osób prowadzi siedzący tryb życia i nie dba o odpowiednią profilaktykę medyczną. Osoby chcące prowadzić zdrowy tryb życia nie powinny zapominać także o regularnym wykonywaniu badań kontrolnych. Systematyczna diagnostyka stanu zdrowia jest równie ważna co dbałość o odżywianie i aktywność fizyczną.

W sprawnym przeprowadzeniu badań pomocne jest posiadanie dodatkowego ubezpieczenia zdrowotnego, dzięki któremu nie trzeba czekać w długiej kolejce na świadczenia publicznej opieki zdrowia. Rozwój produktów ubezpieczeniowych oraz rynku pracy sprawił, że coraz więcej osób jest ubezpieczonych w ramach polis grupowych oferowanych przez pracodawców. Warto zatem korzystać z gwarantowanych przez nie świadczeń i regularnie wykonywać nawet najprostsze badania kontrolne, które mogą ograniczyć się do pobrania krwi – zauważa Małgorzata Jackiewicz, Dyrektor Sprzedaży Ubezpieczeń Zdrowotnych w SALTUS Ubezpieczenia.

Oto 3 czynniki, które najmocniej wpływają na stan zdrowia ludności na świecie:

Nadciśnienie

Wyniki Europejskiego Ankietowego Badania Zdrowia (EHIS) pokazują, że niemal co czwarta osoba w Polsce cierpi na nadciśnienie. Wielu ekspertów zauważa również, że prawie połowa osób zmagających się z tym schorzeniem nie wie, że na nie cierpi. O tym, jak groźną jest przypadłością, świadczą choroby, jakie mogą być jego efektem. Zbyt wysoki poziom ciśnienia tętniczego prowadzi zazwyczaj do miażdżycy, niewydolności nerek, choroby wieńcowej, zawału, a także udaru mózgu. Należy także pamiętać, że nieleczone nadciśnienie samo w sobie skraca życie o kilkanaście lat. Warto zatem systematycznie mierzyć ciśnienie oraz regularnie wykonywać EKG spoczynkowe oraz sprawdzać drożność tętnic szyjnych i nerkowych za pomocą USG.

Brak aktywności fizycznej

Problem ten dotyczy coraz większej liczby osób. Wynika to, chociażby z faktu, że udogodnienia technologiczne pozwalają nam minimalizować konieczność poruszania się pieszo, a większość rozrywek oferowanych jest za pośrednictwem telewizora czy komputera. Duży wpływ na naszą nieaktywność ma również fakt, że postępująca automatyzacja i robotyzacja gospodarki sprawiają, że coraz więcej zawodów pozwala na prowadzenie siedzącego trybu życia. Powinno się zatem zadbać o odpowiednią porcję ruchu w ciągu dnia. Należy pamiętać, że brak aktywności fizycznej prowadzi m.in. do wzrostu poziomu cukru we krwi i cukrzycy, nieprawidłowego poziomu cholesterolu, który jest przyczyną wielu schorzeń kardiologicznych, a także wpływa na zdolność organizmu do przyswajania wapnia. Przede wszystkim jednak przyspiesza proces starzenia się organizmu.

Otyłość

Nie dość, że sama jest przewlekłą chorobą, to może prowadzić również do licznych innych schorzeń, także śmiertelnych. Najczęściej jej wynikiem jest insulinoodporność i cukrzyca typu 2, ale może spowodować również uszkodzenie nerek czy kamicę pęcherzyka żółciowego. W skrajnych przypadkach powikłania metaboliczne wynikające z nadmiaru tkanki tłuszczowej mogą być przyczyną rozwinięcia się nowotworu, np. trzustki, nerek czy wątroby. – Osoby borykające się z nadwagą powinny zatem regularnie wykonywać nawet podstawowe badania krwi. Przede wszystkim kontrolować poziom cukru oraz sprawdzać, czy nie doszło do zaburzenia gospodarki hormonalnej organizmu. W związku ze zwiększonym ryzykiem onkologicznym powinny rozważyć także badanie z wykorzystaniem markerów nowotworowych, które wykonuje się poprzez pobranie krwi – dodaje Małgorzata Jackiewicz z SALTUS Ubezpieczenia.

Co więcej, osoby otyłe są bardziej od innych narażone na powikłania wynikające ze znieczulenia czy pooperacyjne.

big tits group