click here to find out more clara et sarah se partagent quatre bites. 3gp hindi halia hill special handjob.
Close

Wakacje nad Bałtykiem czy Adriatykiem?

  • Miliony Polaków rusza właśnie na wakacje – w tym roku na urlop zamierza wyjechać 20 mln Polaków*.
  • Najpopularniejsze destynacje to polskie Wybrzeże i kraje basenu Morza Śródziemnego – na południu jest więcej słońca, ale jest też drożej.
  • Kredyty na wakacje są coraz łatwiej dostępne, a czas, który trzeba przeznaczyć na formalności związane z kredytem, w niektórych przypadkach skraca się do kilkudziesięciu minut.

 

W tym roku znacznie więcej niż połowa mieszkańców naszego kraju planuje wyjechać latem – dokładnie 20 mln*, czyli 65%. Wakacyjny wypoczynek deklaruje o 2 mln więcej osób niż w ubiegłym roku. Ankietowani urlopowicze niemal po połowie podzielą się, jeśli chodzi o kierunek, w który się udadzą. 52% spędzi wakacje w kraju, z tego znaczna część pojedzie na północ nad Bałtyk, a duża część pozostałych skieruje się na południe – do jednego z krajów basenu Morza Śródziemnego. Najczęściej wybierany kierunek zagraniczny to Chorwacja, przed Grecją i Hiszpanią. Ciekawostką, która od niedawna pojawia się w TOP 10 ulubionych destynacji wakacyjnych, jest Albania – coraz popularniejsza wśród Polaków.

 

Na wakacje w tym roku wydamy więcej gotówki – skąd ją wziąć?

Wśród osób, które deklarują w badaniu, że na wakacje nie pojadą, drugim najczęściej podawanym powodem jest brak środków na taki wyjazd – tak odpowiada 35% osób nie planujących w tym roku wypoczynku. Koszty rzeczywiście nie są małe. Z badań wynika, że podczas wakacji zagranicznych wydamy średnio na osobę 3 162 zł – aż o 298 zł więcej niż planowaliśmy rok temu. W przypadku wakacji krajowych zakładana kwota to znacznie mniej, bo 1 781 zł na osobę. To jednak także więcej niż rok temu – o 178 zł*.

 

– Wakacyjny wyjazd z pewnością jest kosztowny, choć zaskakuje tak duża różnica wydatków w przypadku pobytu w Polsce i za granicą. Od strony kredytowej nie ma znaczenia, czy pożyczamy na wakacje krajowe, czy zagraniczne. W obydwu przypadkach na naszej platformie kredyt jest udzielany tak samo szybko i w pełni on-line, więc o pieniądze można wnioskować i je dostać nawet na dzień przed rozpoczęciem wypoczynku. Czasem może pojawić się konieczność pozyskania dodatkowej gotówki, bo nie zawsze da się precyzyjnie zaplanować koszty przed wyjazdem – mówi Monika Charamsa – Prezes Bancovo.

 

Patrząc na okazje dostępne w Internecie, zagraniczne wakacje rzeczywiście są droższe niż te spędzone w Polsce. Czteroosobowa rodzina znajdzie ofertę nad środkowym Bałtykiem poniżej 4 tys. zł. W Grecji za taki sam czas pobytu trzeba zapłacić około 8 tys. zł. Z drugiej strony, oferty wakacji w Sopocie czy Świnoujściu za ponad 20 tys. zł za tydzień nie należą do rzadkości. Wypoczynek w Polsce w standardzie all inclusive w hotelu z czterema gwiazdkami wcale nie jest tańszy od zagranicznego urlopu. Tym bardziej, że złotówka jest teraz mocna i zagraniczne wakacje mogą być w tym roku bardziej korzystne cenowo niż w zeszłym.

 

Słońce za wszelką cenę

Oprócz kosztów trzeba też uwzględnić prawdopodobieństwo dobrej pogody. Nad Bałtykiem w lipcu deszcz pada średnio przez 11 dni (w sierpniu nawet przez 14). Dla porównania w chorwackim Splicie w lipcu takich dni jest średnio 4, na Majorce 1,3, a na Krecie 0 (dane weatheronline.pl). Słońce i ciepło są dla Polaków na wakacjach ważne – tylko 2 proc. badanych na panelu Ariadna planuje pojechać tam, gdzie latem zamiast upału znajdzie chłód. Dlatego za gwarancję sukcesu jesteśmy skłonni zapłacić niemal każdą cenę.

 

– Jeśli decydujemy się na kredyt na wakacje pamiętajmy, żeby porównać oferty od różnych pożyczkodawców. To bardzo ważne, bo tylko wtedy możemy mieć pewność, że wybierzemy najlepsze dla nas rozwiązanie – zarówno pod kątem kosztów pożyczki, jak również czasu spłaty i wysokości miesięcznej raty – radzi Monika Charamsa Prezes Bancovo.

* Badanie zrealizowane na zlecenie Mondial Assistance przez Ipsos Polska w dniach 6–24 maja 2019 roku. 
big tits group