click here to find out more clara et sarah se partagent quatre bites. 3gp hindi halia hill special handjob.
Close

Czy ubezpieczenie zdrowotne pomoże przy braku leków w aptekach?

  • Setki tysięcy osób w Polsce borykało się w ostatnim czasie z brakiem leków w aptekach, niektóre nadal mogą być niedostępne.
  • W przypadku trudności ze znalezieniem w aptece przepisanych leków, powinniśmy udać się do lekarza, aby zaproponował rozwiązanie – zmianę dawki leku czy zastosowanie zamiennika; terminy oczekiwania na wizytę u specjalisty są jednak bardzo odległe.
  • W nieco lepszej sytuacji są osoby posiadające pakiet medyczny, dzięki któremu mogą w szybkim czasie umówić się na wizytę u lekarza, aby uzgodnić dalsze leczenie.

Z szacunków Naczelnej Izby Aptekarskiej wynika, że problem z dostępnością lekarstw w aptekach dotyczył nawet ok. 500 różnych leków. Wśród nich znalazły się te, które stosowane są m.in. przy niedoczynności tarczycy, cukrzycy, nadciśnieniu, astmie czy alergiach – czyli schorzeniach najczęściej dotykających Polaków. Przy tego typu problemach ze zdrowiem systematyczne przyjmowanie lekarstw jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. Co powinni zrobić pacjenci, jeżeli sytuacja się powtórzy?

Skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą

Przy braku możliwości zakupu przepisanego leku warto skonsultować się z farmaceutą, czy istnieją jego zamienniki. Należy jednak pamiętać, że w zamiennikach tylko substancja czynna musi być taka sama, ale już substancje pomocnicze mogą się różnić od oryginału. Teoretycznie składniki te nie mają większego znaczenia dla naszego funkcjonowania, w związku z czym nie powinny powodować działań niepożądanych. Jednak każdy organizm jest inny i mogą wystąpić negatywne reakcje na któryś składnik lekarstwa. Dlatego też o zmianie leku nigdy nie powinniśmy decydować samodzielnie.

Terminy do specjalistów w placówkach państwowych często są bardzo odległe i na wizytę należy czekać nawet kilka miesięcy. Także w przypadku prywatnych gabinetów dostanie się na konsultację na ostatnią chwilę może być problematyczne. Osoby, które chorują przewlekle i ich kontakt z lekarzami musi być stały, powinny pomyśleć o prywatnym ubezpieczeniu medycznym. Taka polisa gwarantuje im znalezienie specjalisty z wolnym terminem spośród wielu przychodni funkcjonujących w danej miejscowości – mówi Mirosław Kuźmiński z ANG Spółdzielni.

Już 2,6 mln Polaków zdecydowało się na prywatną polisę zdrowotną

Z danych Polskiej Izby Ubezpieczeniowej wynika, że na koniec 2018 r. już 2,6 mln Polaków posiadało polisę zdrowotną – to o 23% więcej niż jeszcze rok wcześniej.  Powodem takiej decyzji jest przede wszystkim wygoda i szybszy dostęp do opieki medycznej. Popularność ubezpieczeń medycznych sprawiła, że coraz częściej jest to także dodatkowy benefit oferowany przez pracodawców.

Dostępność do prywatnej opieki zdrowotnej systematycznie wzrasta. Powstają kolejne placówki, z których korzystanie oparte jest o polisy abonamentowe. Każdy pakiet obejmuje podstawową opiekę medyczną, opiekę specjalistów, badania diagnostyczne oraz zabiegi ambulatoryjne. Konkretny zakres usług zależy od wariantu ubezpieczenia, a ten może być zależny od wieku i stanu zdrowia ubezpieczonego. Od zakresu usług zależy także cena ubezpieczenia, która waha się przeważnie od kilkudziesięciu do kilkuset złotych miesięcznie. Często jednak okazuje się, że taka opcja jest znacznie tańsza niż każdorazowy koszt wizyt i badań w placówkach prywatnych – dodaje Mirosław Kuźmiński.

big tits group