click here to find out more clara et sarah se partagent quatre bites. 3gp hindi halia hill special handjob.
Close

Abonament na samochód: na co zwrócić uwagę przy wyborze oferty?

 • Platforma Master1.pl (Grupa Masterlease) podsumowała 2 lata funkcjonowania jedynego w Polsce internetowego systemu do zamawiania używanych samochodów na abonament.
 • Z zebranych przez firmę danych wynika, że wśród Polaków rośnie nie tylko zainteresowanie samochodem w abonamencie, ale również skłonność do składania zamówień online.
 • 25% wszystkich wydanych przez Grupę aut w abonamencie zostało sfinalizowanych w całości przez internet.
 • Eksperci Master1.pl podsumowują swoje doświadczenia i wskazują na co zwrócić uwagę przy wyborze samochodu w abonamencie.

 

Pod koniec 2017 roku Grupa Masterlease uruchomiła pierwszą i do tej pory jedyną w Polsce platformę, umożliwiającą korzystanie używanego samochodu w abonamencie w całości przez internet. Na Master1.pl klienci składają i finalizują zamówienie na auto w pełni online. Oprócz tego mogą skorzystać z opcji „door-to-door”, czyli zlecić dostawę samochodu pod dom. Master1.pl oferuje swoim Klientom możliwość testowania samochodu zamówionego online przez 14 dni. W tym czasie Klient może podjąć decyzję o kontynuacji umowy lub odstąpieniu od niej i zamianie pojazdu na inny.

 

W 2018 i przez 3 kwartały 2019 r. na auto w abonamencie, dostępne w różnych programach Grupy Masterlease (w tym samochody nowe np. w programie Hyundai Abonament) zdecydowało się 2479 kierowców. Z czego 616 stanowiły pojazdy używane zamówione w całości przez internet, na Master1.pl.

 

Po blisko 2 latach oferowania używanych aut na abonament widzimy, że coraz więcej Polaków jest gotowych, zarówno na korzystanie z auta w formie abonamentu, jak i do zawarcia umowy na  abonament on-line. Klienci coraz chętniej rezygnują z zakupu samochodu na własność i uciążliwych, „stacjonarnych” formalności z tym związanych. Dziś już wiemy, że wielu klientów nie musi oglądać samochodu przed zakupem, jeżeli ma pewność co do stanu technicznego samochodu oraz otrzyma kompleksową, zapewniającą przewidywalność opłat, ofertę – mówi Sławomir Polus, Dyrektor ds. e-Commerce w Master1.pl, platformy sprzedaży samochodów pokontraktowych.

 

Abonament umożliwia stałe użytkowanie pojazdu za ustalony z góry, miesięczny czynsz. W zależności od wybranego pakietu usługa może obejmować m.in. serwis, wymianę i przechowywanie opon czy koordynację likwidacji szkód. Klient dobiera samochód i pakiet usług wg własnych potrzeb i preferencji. Co ważne, kierowca nie kupuje samochodu na własność, lecz korzysta z niego przez ustalony czas, np. przez 12 lub 24 miesiące. Po tym czasie może przedłużyć umowę na kolejny okres lub zwrócić pojazd i wybrać nowy. Dostępny online abonament obejmuje samochody pokontraktowe, które były użytkowane w ramach umów leasingowych. Są to zazwyczaj pojazdy od 1 roku do 4 lat, z pełną historią serwisową.

 

 

 

 

 

 

 

Kto i jak kupuje auta na abonament przez internet?

Eksperci Master1.pl podsumowali trendy związane z internetową platformą używanych samochodów na abonament. Poniżej 7 głównych wniosków z przeprowadzonej analizy:

 • auta na abonament online kupują przede wszystkim mężczyźni (69%),
 • już co trzeci klient (36%) decyduje się na opcję dostawy door-to-door, czyli zamawia dostawę auta pod dowolny adres,
 • średnia miesięczna rata abonamentowa za pełen pakiet obejmujący ubezpieczenie, usługi serwisowe, wymianę i przechowywanie opon czy koordynację likwidacji szkód wynosi 1140 zł brutto,
 • najczęściej na auto na abonament decydują się kierowcy w wieku 31-40 lat,
 • najwięcej klientów pochodzi z woj. mazowieckiego (35%), śląskiego (12%) i wielkopolskiego (11%),
 • większość osób rezygnuje z opłaty na start, a pozostali klienci przeważnie decydują się na 5-procentową opłatę,
 • najpopularniejszymi markami wśród klientów Master1.pl są: Hyundai, Fiat i Opel.

 

Jak podejść do wyboru auta na abonament?

Zawieranie umów na użytkowanie auta w formie abonamentu przez internet wciąż nie jest w Polsce powszechne, ale firm oferujących abonament tradycyjną drogą jest na rynku coraz więcej. Aby znaleźć auto dopasowane do swoich potrzeb, klienci powinni wiedzieć, na jakie elementy ofert zwracać uwagę.

 

– Przy wyborze abonamentu na samochód kluczowym czynnikiem jest transparentność oferty. Nie każdy kierowca może sobie pozwolić np. na wysoką opłatę na start lub wysoki koszt ubezpieczenia, który często trzeba doliczyć do miesięcznego czynszu. Na platformie Master1.pl prezentowane są całkowite miesięczne koszty dla Klienta – bez „gwiazdek” i ukrytych opłat. Drugim ważnym elementem jest elastyczność, z jaką firma oferująca abonament podchodzi do oczekiwań klienta w kwestii wyboru samochodu, okresu trwania umowy czy pakietu usług dodatkowych. Wybierając abonament na samochód należy zwrócić też uwagę na zapisy umowy dotyczące np. udziału Klienta i rozliczenia na wypadek wystąpienia szkody – czyli na zapewnienie użytkownikowi komfortu i bezpieczeństwa. Dlatego przed zawarciem umowy warto dokładnie porównać dostępne na rynku opcje – dodaje ekspert Master1.pl.

 

Zdaniem eksperta Master1.pl najważniejsze elementy oferty aut na abonament to:

 

 • limit kilometrów – wystarczającym limitem wydaje się być 20 tys. km rocznie i bez problemu powinien on wystarczyć do codziennego korzystania z samochodu. Niektóre firmy oferują mniejszy limit – 10 czy 15 tys. km, a za dodatkowy przebieg trzeba dopłacić;
 • czynsz netto czy brutto? – zwłaszcza klienci indywidualni, którzy nie zaliczą raty abonamentowej do firmowych kosztów przychodu, powinni upewnić się, czy prezentowana w ofercie wartość to nie cena netto, która dopiero na końcu formularza transakcyjnego „urośnie” o podatek;
 • warto sprawdzić kwestię wliczenia do raty ubezpieczenia!
 • opłata na start – nie każda firma wymaga takiej opłaty;
 • okres trwania umowy – najkrótszy spotykany na rynku czas trwania umowy to rok, ale często minimalny okres kontraktu to 24 czy nawet 36 miesięcy;
 • czas oczekiwania – czas oczekiwania na auto powinien być jak najkrótszy. Oczekiwanie na auto w abonamencie kilka miesięcy nie powinno być akceptowane przez klienta;

 

Źródło: Master1.pl

big tits group